• Informacje na temat:

  stanisław św.

Artykuły na temat: stanisław św.
 • Około 30 tys. wiernych uczestniczyło w procesji ku czci patrona Polski św. Stanisława, która w niedzielę odbyła się w Krakowie.

 • Św. Jacek, patron archidiecezji krakowskiej i całej metropolii górnośląskiej, może być uznawany za współzałożyciela jedności Europy jako wspólnoty ducha. Jedność Europy musi jednak być wspólnotą wartości i kultury, bo tylko wtedy Europa będzie miała duszę - mówił ordynariusz opolski abp Alfons Nossol w homilii, wygłoszonej podczas niedzielnych uroczystości ku czci św. Stanisława na Skałce.

 • Ostatnie pożegnanie prof. Stanisława Leszczyńskiego

  Pogrzeb prof. Stanisława Leszczyńskiego odbędzie się w czwartek na Starych Powązkach w Warszawie. Żegnamy wybitnego radiologa oraz autora podręczników i międzynarodowych publikacji.

 • Stanisław Wyspiański urodził się 15 I 1869 roku w Krakowie, zmarł 28 XI 1907 roku, także w Krakowie. Miał 38 lat. Pochowany został na Skałce, w grobach zasłużonych. Był dramatopisarzem, poetą, malarzem i reformatorem teatralnym. Jego ojciec, Franciszek Wyspiański, był rzeźbiarzem.

 • Warszawa: Biskup Stanisław Kędziora nie żyje

  Zmarł biskup senior diecezji warszawsko-praskiej Stanisław Kędziora. Miał 83 lata.

 • Warszawa: Obywatelskie zgromadzenie narodowe przed kościołem św. Anny

  Przed kościołem św. Anny w Warszawie rozpoczęło się przed południem obywatelskie zgromadzenie narodowe, w którym biorą udział m.in. posłowie opozycji i ruchów społecznych. Głównym tematem są zmiany w sądownictwie...

 • W Krakowie odbyły się w niedzielę tradycyjne obchody ku czci św. Stanisława. Po procesji, która rano przeszła z Wawelu na Skałkę, odprawiona została polowa msza św., której przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk. Kazanie wygłosił biskup bielsko-żywiecki Tadeusz Rakoczy.

 • W środę w Kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie liturgiczne św. Stanisława, głównego patrona Polski. Kulminacyjnym punktem uroczystości ku jego czci będzie tradycyjna procesja z udziałem Episkopatu Polski, która w niedzielę przejdzie z Wawelu na Skałkę.

 • Uroczysta msza św. w Poznaniu

  W poznańskiej bazylice archikatedralnej odbyła się w piątek uroczysta msza św. pod przewodnictwem legata papieskiego kard. Pietro Parolina. W Eucharystii wzięli udział uczestnicy uroczystego posiedzenia Zgromadzenia Narodowego, które odbyło się w Poznaniu z okazji jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski i powstania państwa polskiego.

 • Kard. Stanisław Dziwisz odznaczony Orderem Orła Białego

  Prezydent Andrzej Duda wręczy w sobotę Order Orła Białego kard. Stanisławowi Dziwiszowi - poinformował PAP szef Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

Zdjęcia na temat: stanisław św.
 • Stanisław Małkowski (L) oraz ks. Roman Kneblewski (P) w czasie mszy w intencji Ojczyzny i poległych za wolną Polskę, 11 bm., w kościele św. Barbary w Warszawie
Wideo na temat: stanisław św.
 • Kilkaset tysięcy pielgrzymów wzięło udział w inauguracyjnej mszy św. na Błoniach

  W Krakowie rozpoczęły się we wtorek Światowe Dni Młodzieży. Możemy stawić czoło wyzwaniom dzisiejszego świata, w którym człowiek wybiera między wiarą i niewiarą, między dobrem i złem, między miłością i jej zaprzeczeniem – powiedział podczas inauguracyjnej mszy kard. Stanisław Dziwisz. Po nabożeństwie pielgrzymi opuścili Błonia i skierowali się w kierunki centrum miasta.

 • Msza św. na Błoniach

  Msza święta na krakowskich Błoniach koncelebrowana przez kardynała Stanisława Dziwisza rozpoczęła Światowe Dni Młodzieży. Wzięło w niej udział około 200 tysięcy wiernych.

 • Jedziesz samochodem – pamiętaj o zapięciu pasów!

  Wyjeżdżając na długi weekend, nie zapominajmy o zapięciu pasów – przypomina Stanisław Szymanik, ordynator oddziału ortopedii w szpitalu św. Rafała w Krakowie.

Dyskusje na temat: stanisław św.