• Informacje na temat:

  stanisława św. biskupa order

Artykuły na temat: stanisława św. biskupa order
 • Pieczka, Pityński i Czernecki odznaczeni Orderem Orła Białego

  Ks. Bernard Czernecki, Franciszek Pieczka i Andrzej Pityński zostali odznaczeni przez prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

 • Kard. Stanisław Dziwisz odznaczony Orderem Orła Białego

  Prezydent Andrzej Duda wręczy w sobotę Order Orła Białego kard. Stanisławowi Dziwiszowi - poinformował PAP szef Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

 • Warszawa: Biskup Stanisław Kędziora nie żyje

  ..., konsekrowany 25 marca 1987 r. w kolegiacie łowickiej (dziś bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja) przez kardynała Józefa Glempa, biskupa Władysława Miziołka i biskupa Kazimierza(...) jako wikariusz i katecheta, była parafia św. Floriana w Brwinowie.  Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie w 1971 roku uzyskał doktorat z teologii. Od 1965 roku wykładał teologię...

 • Kard. Stanisław Dziwisz kończy 80 lat

  Orderu Zasługi Węgier, medalem Bene Merenti Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i Medalem św. Brata Alberta. Otrzymał dyplomy doktora honoris causa kilkunastu polskich i zagranicznych uczelni(...) buduje. Tak samo w moim życiu: nigdy nie myślałem, że znajdę się u boku arcybiskupa krakowskiego. Ja chciałem być księdzem i to pielęgnowałem od dzieciństwa" - mówił PAP kard. Dziwisz. Posługa u boku...

 • Kard. Stanisław Dziwisz kończy kierowanie archidiecezją krakowską

  Ingres abpa Dziwisza do Katedry Wawelskiej odbył się 27 sierpnia 2005 r. W wygłoszonej wówczas homilii przyznał, że podjęcie wielkiego dziedzictwa św. Stanisława i papieża Jana Pawła II napawa go(...) Przekazu, Świeckich oraz Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Jest członkiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Kardynał został odznaczony między innymi: Orderem Wyzwolenia im. św. Marcina...

 • Ostatnie pożegnanie biskupa Albina Małysiaka

  ...św. Wincentego a Paulo. Święcenia kapłańskie przyjął 1 maja 1941 r. w Krakowie z rąk bpa Stanisława Rosponda. Podczas okupacji w Zembrzycach koło Wadowic organizował "dożywialnię" dla dzieci i osób(...) Żydom, za co w 1993 r. zostali uhonorowani tytułem "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata". W październiku 2007 r. prezydent RP Lech Kaczyński za ratowanie Żydów odznaczył biskupa Krzyżem Komandorskim Orderu...

 • Kilka tysięcy osób uczestniczyło w pogrzebie senatora Stanisława Zająca, który w niedzielę spoczął na cmentarzu w Jaśle (Podkarpackie). Zając był senatorem Prawa i Sprawiedliwości, zginął 10 kwietnia w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

 • Uroczystości pogrzebowe kard. Stanisława Nagyego

  W Krakowie rozpoczęły się w poniedziałek dwudniowe uroczystości pogrzebowe kard. Stanisława Nagyego, wybitnego teologa, wykładowcy i przyjaciela Jana Pawła II. Trumna z ciałem została wystawiona w Sanktuarium bł. Jana Pawła II, gdzie we wtorek zostanie pochowany.

 • Kilka tysięcy osób uczestniczyło w pogrzebie senatora Stanisława Zająca, który w niedzielę spoczął na cmentarzu w Jaśle (Podkarpackie). Zając był senatorem Prawa i Sprawiedliwości, zginął 10 kwietnia w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

 • Mszą św. w archikatedrze wrocławskiej zakończyły się w sobotę uroczystości związane z obchodami 60-lecia kapłaństwa, 40-lecia święceń biskupich oraz 25-lecia otrzymania tytułu kardynała przez arcybiskupa seniora wrocławskiego ks. kard. Henryka Gulbinowicza.