• Informacje na temat:

  starodruk

Artykuły na temat: starodruk
 • Miejsce tysięcy rękopisów i starodruków. Zaglądamy do skarbca Książnicy Pomorskiej

  ...roku. Ostatniego dnia roku było ich dokładnie 362 859 sztuk. Książnica Pomorska ma 3514 rękopisów, 22 817 tomów starodruków zawierających ponad 30 tysięcy dzieł. Do tego 282 obrazów, rzeźb, grafik i przedmiotów należących do twórców mających wartość muzealną, ponad 12 tysięcy map, 34 tysiące nut. Biblioteka ma cenny zbiór starodruków z obszaru Pomorza, to księgi i dokumenty pisane po niemiecku lub...

 • Chcieli wywieźć cenny starodruk

  Próbę wywozu z Polski starodruku z historią don Kichota udaremnili funkcjonariusze Pomorskiego Oddziału Straży Granicznej - poinformował rzecznik POSG, ppłk Jacek Ogrodowicz.

 • Odzyskano starodruk skradziony z krakowskiego klasztoru

  Dzieło św. Tomasza z Akwinu "Opera Moralia" z 1597 r., skradzione siedem lat temu z biblioteki klasztornej oo. kamedułów w Krakowie, odzyskali policjanci z Chodzieży (Wielkopolskie). Starodruk odkupił antykwariusz, który poprosił policję o sprawdzenie jego pochodzenia.

 • Bydgoszcz: Starodruk dla prezydenta miasta

  Prezydent Bydgoszczy Roman Jasiakiewicz dostał w prezencie starodruk. "Dziennik Urzędowy Królestwa Regencyi w Bydgoszczy" z 1852 roku przekazał włodarzowi miasta dyrektor bydgoskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego.

 • ...426 starych ksiąg, w tym 172 starodruki z parafialnej biblioteki w Kolbuszowej (woj. podkarpackie) trafiły na 10 lat do depozytu Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w tym mieście. Zostaną poddane renowacji i szczegółowemu opracowaniu historycznemu.

 • Ochroniarze zdołali go jednak obezwładnić. Podczas przeszukania mężczyzny przez policjantów okazało się, że ma on przy sobie starodruk z 1632 roku. Oprawiony w drewno zbiór modlitw po łacinie jest w bardzo dobrym stanie. Policjanci mają jednak problem z ustaleniem właściciela, ponieważ nie zawiera on żadnych oznaczeń. Zatrzymany mężczyzna tłumaczy, że starodruk należał do kolekcji jego...

 • Chciał przemycić 68 starodruków z Ukrainy do Polski

  Straż Graniczna Ukrainy udaremniła przemyt 68 starodruków, które obywatel tego kraju próbował wywieźć do Polski przez przejście graniczne Krakowiec-Korczowa. Na razie nie wiadomo, czy jest to część zbiorów skradzionych z Lwowskiej Galerii Sztuki.

 • Ukraina: Przemytnik chciał wywieźć do Polski 68 starodruków

  Straż Graniczna Ukrainy udaremniła przemyt 68 starodruków, które obywatel tego kraju próbował wywieźć do Polski przez przejście graniczne Krakowiec-Korczowa. Na razie nie wiadomo, czy jest to część zbiorów skradzionych z Lwowskiej Galerii Sztuki.

 • Skradli starodruki warte ponad 2 mln funtów - w tym dzieło Kopernika

  Londyński Scotland Yard bada kradzież 160 starodruków, które zniknęły z magazynu w pobliżu lotniska Heathrow. Ich wartość szacuje się na 2 miliony funtów. Wśród skradzionych książek jest egzemplarz drugiego wydania "O obrotach sfer niebieskich" Mikołaja Kopernika.

 • W słynnym domu aukcyjnym Christies w Londynie pojawiło się kolejne dzieło, które mogło zostać skradzione z Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie - dowiedziała się sieć RMF FM. Według naszych informacji, chodzi o starodruk Plautusa pod tytułem "Komedie", wydany w 1472 roku.

Zdjęcia na temat: starodruk
Wideo na temat: starodruk
 • Ossolineum we Wrocławiu: Imponujący zbiór starodruków

  W magazynie starodruków Ossolineum przechowuje się koło siedemdziesięciu tysięcy woluminów. Głównie są to polonica, czyli książki traktujące w jakiś sposób o Polsce. Dzieła polskich autorów wydane na ziemiach polskich. W większości to zbiory pochodzące z kolekcji Józefa Maksymiliana Ossolińskiego, fundatora zakładu, które zostały przywiezione do Lwowa, ale także zbiory, które po 1946 roku trafiły

 • W garażu krakowskiego bombera odkryto cenne starodruki

  Kilkadziesiąt cennych starodruków znaleziono w garażu, wynajmowanym przez krakowskiego bombera. Na przełomie czerwca i lipca Rafał K. terroryzował Kraków, podkładając ładunki wybuchowe.

Dyskusje na temat: starodruk