• Informacje na temat:

  starosta

Artykuły na temat: starosta
 • Starosta krakowski utraci funkcję. Jest prawomocny wyrok

  Krakowski Sąd Okręgowy utrzymał wyrok dla Józefa Krzyworzeki, obecnego starosty powiatu krakowskiego - ustaliła w piątek PAP. Prawomocny wyrok oznacza, że starosta utraci swoją funkcję. Według samorządowców, starosta poda się do dymisji.

 • Afera podsłuchowa w gabinecie starosty w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Prokuratura bada, kto w gabinecie starosty w Ostrowcu Świętokrzyskim umieścił urządzenie podsłuchowe. Wykryła je specjalistyczna firma zajmująca się sprawdzaniem pomieszczeń pod kątem tego typu urządzeń, którą przed objęciem urzędu postanowiła wynająć Marzena Dębniak – nowy starosta ostrowiecki.

 • Wielkopolskie: Jan Grabkowski (PO) ponownie starostą poznańskim

  ...między samorządami w ramach Stowarzyszenia Metropolia Poznań" - dodał. Starosta poznański przyznał, że kontynuacja po ostatnich wyborach samorządowych rządów prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka (PO...

 • Opolskie: Zmiany w brzeskim PSL. Starosta z PiS może stracić funkcję

  Po dwunastu latach pełnienia funkcji starosta powiatu brzeskiego Maciej Stefański (PiS) może stracić funkcję. Jak informuje Jacek Niesłuchowski z brzeskiej Koalicji Obywatelskiej, dzięki porozumieniu KO z PSL i radnym Kukiz'15 dojdzie do zmiany starosty.

 • Ustawiali przetargi w powiecie: Starosta z zarzutami

  Zarzuty dotyczące ustawiania przetargów usłyszeli starosta powiatu bieruńsko-lędzińskiego, dyrektorka Powiatowego Zarządu Dróg w Bieruniu i lokalny przedsiębiorca. W poniedziałek całą trójkę zatrzymało CBA.

 • Poznański starosta leżał na ginekologii, bo przechodził rehabilitację

  Starosta poznański Jan Grabkowski po operacji tętniaka aorty, jaką przeszedł w specjalistycznej placówce w grudniu ubiegłego roku, potrzebował rehabilitacji. Gdy zgłosił się ze skierowaniem do szpitala w leżącym pod Poznaniem Puszczykowie, przyjęto go na oddział... ginekologii jednego dnia. O sprawie pisze "Fakt".

 • Jarocin: Starosta kupił szkołom 2 tys. biletów na "Smoleńsk"

  ...2 tysiące biletów na film Antoniego Krauzego "Smoleńsk", którego fabuła osnuta jest wokół katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku, kupił dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Bartosz Walczak, starosta powiatu jarocińskiego z ramienia PiS. Wydał na to publiczne pieniądze przeznaczone na oświatę.

 • Starosta był oskarżony o to, że miał sporządzić nową dokumentację dotyczącą samowoli budowlanej córek posła na wzór starej - w celu jej legalizacji. Dom z pensjonatem po przeróbce miał mieć 369(...) podpisania. Podobnie osoba, która podpisała, nie musi być tą osobą, która ostemplowała - powiedziała w uzasadnieniu sędzia. Dodała także, że sąd ustalił, że starosta osobiście nie stemplował...

 • Starosta zmienił zdanie

  Wbrew wcześniejszym zapowiedziom starosta Mirosław Kożdoń nie złoży dymisji - dowiedziała się Gazetacodzienna.pl. - Sytuacja dość znacznie się zmieniła i nie ma powodu, żebym ustępował - przekonuje w rozmowie z nami Kożdoń.

 • Starosta jak nauczyciel sprzed pół wieku

  Do szkoły podstawowej chodziłem w latach 60. ubiegłego wieku, ale doskonale pamiętam ówczesne metody wychowawcze, za które dzisiaj nauczyciele zostaliby prawdopodobnie pozwani do sądu, a na pewno napiętnowani w większości mediów jako sadyści i zwyrodnialcy.

Zdjęcia na temat: starosta
Wideo na temat: starosta
 • Starosta zgorzelecki cudem uniknął śmierci

  Starosta zgorzelecki Mariusz Tureniec i jego kierowca spędzili kilka godzin na drzewie po tym, jak ich samochód zmyła fala powodziowa zostali uratowani. Kiedy odnaleźli ich ratownicy, byli w stanie skrajnego wyczerpani. Zostali przewiezieni do szpitala.

 • Jak będzie działał nowy taryfikator mandatów?

  Od 18 maja obowiązywać będzie nowy taryfikator mandatów. Jak będzie działał? O tym rozmawiamy z sierżantem sztabowym Januszem Nowobilskim z Wydziału Ruchu Drogowego małopolskiej Policji. Zmiany dotyczą między innymi sytuacji, w której kierowcy prowadzą pojazd mimo że prawo jazdy zostało im wcześniej odebrane przez starostę. Do tej pory było to traktowane jak wykroczenie. Teraz będzie traktowane jak przestępstwo. Zmiany obejmują tez zasady przewozu dzieci w fotelikach.

 • Wielka rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej

  W Ossowie odbyła się rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Inscenizacja to element obchodów 92. rocznicy zwycięskiej bitwy zwanej "Cudem nad Wisłą". W przedstawieniu wzięło udział kilkaset osób, odział Ułanów, a także dwupłatowiec z epoki i odrestaurowany polski samochód pancerny. Rekonstrukcja bitwy to tylko jeden z elementów organizowanego w Ossowie, pikniku historycznego. W ramach imprezy zorganizowano także Zawody Militarii o Szablę Starosty Wołomińskiego oraz rodzinną grę terenową.

Dyskusje na temat: starosta