• Informacje na temat:

  starożytne igrzyska olimpijskie

Artykuły na temat: starożytne igrzyska olimpijskie
 • W starożytnej Olimpii zapalono pochodnię olimpijską. "Igrzyska są święte"

  W starożytnej Olimpii zapalono pochodnię, z której ogień 9 lutego posłuży do zapalenia znicza zimowych igrzysk olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczangu. Z powodu pochmurnej pogody użyto wcześniej przygotowanej lampy.

 • W Grecji zostanie wzniecony ogień olimpijski

  W południe w ruinach świątyni Hery w starożytnej Olimpii na Peloponezie wzniecony zostanie - przy pomocy promieni słonecznych - ogień, który 5 sierpnia zapłonie na stadionie Maracana w Rio de Janeiro, inaugurując letnie igrzyska.

 • Rio 2016: Ogień olimpijski na ostatniej prostej do Brazylii

  We wtorek samolotem z Genewy zostanie przywieziony do Rio de Janeiro ogień olimpijski, który 21 kwietnia został wzniecony przy pomocy promieni słonecznych w starożytnej Olimpii. Latarnię, w której będzie się tlił, przywiezie szef komitetu organizacyjnego igrzysk Carlos Nuzman. Później prezydent Dilma Rousseff zapali w swojej siedzibie - pałacu Planalto - pochodnię, z którą sztafeta będzie...

 • Na Peloponezie zapłonął ogień, który zainauguruje letnie igrzyska w Brazylii

  W ruinach świątyni Hery w starożytnej Olimpii na Peloponezie przy pomocy promieni słonecznych wzniecony został ogień, który 5 sierpnia zapłonie na stadionie Maracana w Rio de Janeiro. Zainauguruje on letnie igrzyska.

 • Rosja zaapelowała o rozejm olimpijski na czas igrzysk w Soczi

  Rosja zaapelowała w czwartek do stron wszystkich konfliktów zbrojnych na świecie o ogłoszenie "rozejmu olimpijskiego" na czas zimowych igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Soczi.

 • W Soczi zapłonął olimpijski znicz. Igrzyska otwarte!

  Zimowe igrzyska w Soczi oficjalnie rozpoczęte. Znicz olimpijski na wybudowanym na wybrzeżu Morza Czarnego imponującym stadionie Fiszt zapalili wspólnie słynna w przeszłości łyżwiarka figurowa Irina Rodnina oraz legendarny hokeista Władisław Trietjak. Polskę reprezentuje najliczniejsza w dziejach białych olimpiad 59-osobowa ekipa. Pięć pierwszych kompletów medali olimpijskich rozdanych zostanie...

 • Igrzyska w Rio. To już oficjalne: Pod flagą MKOI wystąpi Reprezentacja Uchodźców

  Międzynarodowy Komitet Olimpijski podał oficjalnie, że na igrzyskach w Rio de Janeiro pod flagą MKOI wystąpi drużyna uchodźców. W grupie potencjalnych olimpijczyków są 43 osoby - maksymalnie 10 z nich może pojechać do Brazylii. Wszystko będzie zależeć od uzyskanych minimów.

 • Ogień olimpijski dotarł do Rosji

  Zapalony 29 września w starożytnej Olimpii ogień olimpijski dotarł do Rosji. Oficjalna ceremonia powitania ognia odbyła się na Placu Czerwonym w Moskwie. Do rozpoczęcia 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi pozostały 124 dni.

 • ...w starożytnej Olimpii przez kontynenty do miasta organizującego igrzyska. Muzeum Sportu i Turystyki w uznaniu za szczególne wzbogacenie zbiorów nadało honorowy tytuł darczyńcy roku za lata 2007-2009 osobom(...) tych samych igrzyskach przez Kamilę Skolimowską. - Wśród podarowanych ekslibrisów są wykonane dla dwukrotnego złotego medalisty, mistrza olimpijskiego w strzelectwie Józefa Zapędzkiego, który w wieku 51

 • Hokeista Aleksander Owieczkin będzie pierwszym Rosjaninem w sztafecie niosącej do Soczi pochodnię z ogniem olimpijskim. Tradycyjna ceremonia jego rozpalenia w starożytnej Olimpii odbędzie się w niedzielę. Zimowe igrzyska rozpoczną się 7 lutego.