• Informacje na temat:

  steel

Artykuły na temat: steel
 • Zamykają huty stali. Pracę może stracić 20 tys. osób

  Tata Steel, drugi największy europejski producent stali, ogłosił plan sprzedaży hut stali na terenie Walii i Anglii. Oznacza to, że pracę może stracić blisko 20 tys. osób.

 • Napięcia na linii Seul-Tokio po przełomowej decyzji sądu

  Sąd Najwyższy Korei Południowej zdecydował o przyznaniu czterem Koreańczykom rekompensaty za przymusową pracę w czasach rządów kolonialnych Japonii na Półwyspie Koreańskim przed końcem II wojny światowej. Odszkodowanie ma wypłacić japoński producent stali Nippon Steel & Sumitomo Metal Corporation. Decyzja wywołała napięcia na linii Seul-Tokio.

 • Ujawnił sprawę kompromitujących materiałów na Trumpa. Boi się o życie

  Były agent brytyjskiego wywiadu, który ujawnił, że Rosja ma materiały kompromitujące Donalda Trumpa, boi się o swoje bezpieczeństwo. Christopher Steel, 52-letni Brytyjczyk, jest autorem raportu na temat amerykańskiego prezydenta elekta Donalda Trumpa. 35-stronicowy dokument opisuje rzekome spotkania Trumpa z rosyjskimi prostytutkami.

 • W piątek rozpoczynają się XX Olsztyńskie Noce Bluesowe

  W piątkowy wieczór w Olsztynie rozpoczyna się znany i ceniony festiwal bluesowy - Olsztyńskie Noce Bluesowe. Tegoroczną gwiazdą imprezy będzie grający na gitarze "pedal steel" Robet Randolph.

 • Katowice: Protest hutników

  W Katowicach przed siedzibą zarządu koncernu hutniczego Mittal Steel Poland demonstruje kilkuset związkowców. Domagają się oni realizacji obiecanych przez spółkę inwestycji i wsparcia spółek zależnych od koncernu.

 • Koncert dla Renaty w Rock Klub Iron

  Rock Klub Iron przy ul. Sikorskiego 5 w Krośnie zaprasza na koncert charytatywny "Dla Renaty". Wystąpią: Steel Velvet, Mindfield oraz Schankiel Club Band. Impreza odbędzie się w sobotę 28 listopada 2009 o godz. 18.00. Wstęp 10 zł.

 • Hutnicy manifestują przed bramą nowohuckiego kombinatu. To element szerszego protestu w Europie. Demonstrują We Francji, Luxemburgu, Belgii i właśnie Polsce demonstrują pracownicy koncernu Mittal Steel. Sprzeciwiają się redukcji zatrudnienia i ograniczenia produkcji w największym koncernie stalowym na świecie.

 • Co mają zrobić dziś, robią pojutrze

  Odkładanie spraw na później to coraz powszechniejszy i kosztowniejszy nawyk Amerykanów - ogłosił kanadyjski psycholog Piers Steel, podsumowując swoje dziesięcioletnie badania nad tym zjawiskiem.

 • Nowy Superman podbija USA

  Film "Człowiek ze stali" (Man of Steel) czyli nowa odsłona przygód Supermana przebojem wdarł się na amerykańską listę box office osiągając w ostatni weekend rekordowe wpływy dla produkcji debiutującej w amerykańskich kinach w czerwcu. Film zarobił 125 milionów dolarów.

 • Nierdzewne szyny kolejowe

  Odwiecznym problemem kolei z różnych stron świata było rdzewienie szyn. Teraz tego typu kłopoty powinny się jednak zakończyć raz na zawsze. Hinduscy naukowcy z Wydziału Inżynierii Materiałów i Metalurgii Indyjskiego Instytutu Technologicznego w Kanpurze oraz Steel Authority of India Ltd. opracowali bowiem odporny na korozję stop.

Zdjęcia na temat: steel
Dyskusje na temat: steel