• Informacje na temat:

  stefan żeromski twórczość

Artykuły na temat: stefan żeromski twórczość
 • ..."Stefan Żeromski po niemiecku" to pierwsze z cyklu spotkań z twórczością autora "Syzyfowych prac" przetłumaczoną na języki obce, który przygotowało Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach.

 • Reduta Żeromskiego

  Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie zaprasza na wystawę Barbary Wachowicz. Ekspozycja ukazuje życie, twórczość i pejzaże autora "Syzyfowych prac".

 • Jan Kasprowicz to poeta, którego biografia silnie wpływała na twórczość. Zignorowanie tego, gdzie w danym momencie poeta przebywał i co przeżywał, nie tylko utrudni interpretację jego utworów, ale może nawet wyprowadzić na manowce.

 • Reduta Żeromskiego" - wystawa Zlotu ZHP

  W ramach Zlotu ZHP w Kielcach została otwarta "Reduta Żeromskiego" - wystawa poświęcona patronowi Kieleckiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego.

 • ...”Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, „Granica” Zofii Nałkowskiej i "Dziady" Adama Mickiewicza – m.in. tych dzieł dotyczyły tematy tegorocznego egzaminu maturalnego z języka polskiego.

 • Premiera "Dziadów" w inscenizacji Wyspiańskiego

  W sobotę w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbędzie się premiera "Dziadów" Adama Mickiewicza w inscenizacji Stanisława Wyspiańskiego.

 • W Zakopanem zawiśnie tablica upamiętniająca zaskoczenie Szymborskiej Noblem

  ...27 stycznia na Domu Pracy Twórczej im. Stefana Żeromskiego "Astoria" w Zakopanem, gdzie Wisława Szymborska dowiedziała się o przyznaniu jej Nagrody Nobla, zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca to wydarzenie. 1 lutego przypada druga rocznica śmierci poetki.

 • Pamięć Józefa Mortona uczci w piątek Chroberz w Świętokrzyskiem. W 15. rocznicę śmierci pisarza złożone zostaną kwiaty na jego grobie, będzie przypomniane życie i twórczość autora "Mojego drugiego ożenku" i odsłonięta rzeźba bohatera jednego z mortonowskich utworów literackich.

 • Barbara Wachowicz-Napiórkowska nie żyje. Pisarka miała 81 lat

  Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Cyprian Kamil Norwid, Fryderyk Chopin, Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski, Bohaterowie "Kamieni na szaniec" i Powstania Warszawskiego, Harcerze Szarych Szeregów.  Za(...). Tropami Stefana Żeromskiego w najściślejszej ojczyźnie", "Marie jego życia", "Malwy na lewadach" oraz cyklu "Wierna rzeka harcerstwa".  (m)

 • Wystawa "Witkiewicz i syn" od soboty w Stalowej Woli

  Muzeum Regionalne w Stalowej Woli przygotowało pierwszą w Polsce wystawę prezentującą twórczość plastyczną dwóch niezwykłych artystów Stanisława Witkiewicza (1851-1915), malarza, ilustratora, krytyka sztuki, twórcy stylu zakopiańskiego - i jego syna, Stanisława Ignacego, zwanego Witkacym (1885-1939), który oprócz awangardowego malarstwa tworzył niezwykłe dramaty i powieści, zajmował się też...

Dyskusje na temat: stefan żeromski twórczość
 • Re: Spadek zaufania do prezydenta i premiera. Sondaż ​CBOS

  Narutowicz, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, gen. Władysław Sikorski, Władysław Reymont, czy Stefan Żeromski, a nawet gen. Douglas MacArthur. Nie mam nic do tej kobiety, ale ten cyrk zaczyna mnie(...), szczególne zasługi dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej oraz wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną i wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej