• Informacje na temat:

  stocznia gdańska im. lenina

Artykuły na temat: stocznia gdańska im. lenina
 • Zniknął napis "im. Lenina" znad bramy Stoczni Gdańskiej

  Członkowie Komisji Krajowej NSZZ "S" z szefem związku Piotrem Dudą na czele odpiłowali dziś napis "im. Lenina" znad bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej. Napis wisiał tam od maja z inicjatywy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (PO).

 • Usunęli napis "im. Lenina" z bramy stoczni. Jest postępowanie

  Policja rozpocznie postępowanie wyjaśniające ws. usunięcia przez członków Komisji Krajowej NSZZ "S", w obecności dwóch posłów PiS, napisu "im. Lenina" znad bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła komunalna spółka.

 • Śledczy badają sprawę usunięcia napisu "im. Lenina" znad bramy stoczni

  Prokuratura zajęła się sprawą wczorajszego happeningu "Solidarności" przed bramą Stoczni Gdańskiej. Związkowcy wspólnie z politykami PiS odpiłowali z niej napis "imienia Lenina", którego umieszczenie na bramie uznali za propagowanie komunizmu.

 • "Rzucanie jajkiem w Lenina". Protest przed Stocznią Gdańsk

  Ponad sto osób uczestniczyło w czwartek wieczorem w happeningu pt. "Rzucanie jajkiem w Lenina" przed historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańsk. Uczestnicy zgromadzenia chcieli w ten sposób wyrazić swój protest przeciwko umieszczeniu nad bramą napisu: "imienia Lenina".

 • Władze Gdańska odwołają się od umorzenia sprawy usunięcia w ubiegłym roku przez działaczy Solidarności napisu "im. Lenina" znad bramy gdańskiej stoczni - poinformował rzecznik prezydenta Gdańska Antoni Pawlak.

 • Solidarność odpiłowała napis "im. Lenina" znad bramy Stoczni

  Napis "im. Lenina" zniknął z repliki historycznej bramy numer 2 Stoczni Gdańskiej. Wisiał tam od maja z inicjatywy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i wzbudzał wiele emocji. We wtorek został usunięty m.in. przez uczestników Komisji Krajowej "Solidarności", której posiedzenie rozpoczęło się w Gdańsku.

 • Sąd rozstrzygnie, czy przywrócenie historycznego wyglądu dawnej bramie prowadzącej do gdańskiej stoczni, w tym umieszczenie na niej napisu "Stocznia Gdańska imienia Lenina" propaguje komunizm. Taki jest efekt sporu między władzami Gdańska a Solidarnością.

 • Samorząd Gdańska zdecydował o odtworzeniu w historycznej formie bramy nr 2 prowadzącej niegdyś do gdańskiej stoczni. W poniedziałek wybrano firmę, która przeprowadzi prace. W ich ramach zrekonstruowany zostanie m.in. napis "Stocznia Gdańska im. Lenina".

 • Życie po stoczni

  ..., że była gdańska stocznia to najciekawsze miejsce w całym Trójmieście. Obok ogromnej hali, gdzie słychać huk stali i widać iskry, rezydują malarze, projektanci, architekci, którzy wolą siedzieć(...) łabędziego" tylko sesja zdjęciowa tancerki Anny Sąsiadek w jednej z postoczniowych hal. Jej drugie życie Choć teren po dawnej Stoczni Gdańskiej im. Lenina wydaje się opuszczony i zapomniany...

 • Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku wyznaczy prokuraturę, która zajmie się zawiadomieniem posłów PiS o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Gdańska, który zdecydował o odtworzeniu bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej z napisem: "imienia Lenina".

Zdjęcia na temat: stocznia gdańska im. lenina
Dyskusje na temat: stocznia gdańska im. lenina