• Informacje na temat:

  straż praw

Artykuły na temat: straż praw
 • Sejm: Straż Marszałkowska zostanie uzbrojona

  Zarządzenie dotyczące możliwości noszenia przez Straż Marszałkowską naładowanej broni palnej w szczególnie uzasadnionych przypadkach, jest konsekwencją dołączenia Straży do grona formacji mundurowych - powiedział PAP dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

 • Kuchciński Rangers, czyli Straż Marszałkowska nową służbą specjalną?

  Do 160 pracujących dziś w Sejmie strażników komisyjny projekt ustawy o Straży Marszałkowskiej dokłada niemal drugie tyle etatów. To fakt, że sytuacja straży wymaga uregulowania, ale skala uprawnień, jakie posłowie chcą powierzyć liczącej prawie 300 osób uzbrojonej formacji pod komendą marszałka Sejmu każe się zastanowić, czy nie chodzi o stworzenie de facto nowej służby specjalnej.

 • Masakra na granicy. Turecka straż zabiła 8 uchodźców

  Turecka straż graniczna zabiła co najmniej ośmiu syryjskich uchodźców, w tym kilkoro dzieci. Do rodzin, które próbowały przekroczyć granicę "strzelano na oślep" - informuje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

 • Straż Graniczna wnioskuje o wydalenie dwóch Afgańczyków z Polski

  Straż Graniczna wnioskuje o wydalenie z terytorium RP dwóch Afgańczyków, którzy w czwartkowy wieczór zostali znalezieni w ciężarówce przy autostradzie A1 w Gajewie (kujawsko-pomorskie). O ich dalszym losie zadecyduje bydgoski sąd.

 • ​MSZ: Straż graniczna nie ostrzelała uchodźców z Syrii

  Ministerstwo spraw zagranicznych Turcji zaprzeczyło w niedzielę doniesieniom, jakoby turecka straż graniczna otworzyła ogień do syryjskich cywilów uciekających przed dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS).

 • Turcja zaprzecza, jakoby straż graniczna ostrzelała uchodźców z Syrii

  Ministerstwo spraw zagranicznych Turcji zaprzeczyło w niedzielę doniesieniom, jakoby turecka straż graniczna otworzyła ogień do syryjskich cywilów uciekających przed dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS).

 • RPO krytykuje Straż Graniczną w związku z sytuacją na przejściu w Terespolu

  Na przejściu granicznym w Terespolu były przypadki, że Straż Graniczna nie dopuszczała azylantów do złożenia wniosków - alarmuje Rzecznik Praw Obywatelskich. Straż Graniczna odpiera zarzuty. Zapewnia, że cudzoziemiec otrzymuje decyzję o odmowie wjazdu, jeśli jego cel jest inny niż poszukiwanie ochrony.

 • "Nocne Wilki" złożyły skargę na polską Straż Graniczną

  Rosyjski klub motocyklowy "Nocne Wilki" złożył w sądzie w Warszawie skargę na polską Straż Graniczną za niewpuszczenie do Polski w kwietniu uczestników zorganizowanego przez klub rajdu upamiętniającego 70. rocznicę zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. SG, jak dotąd, nie wie o skardze Rosjan.

 • Helsińska Fundacja Praw Człowieka krytykuje projekt resortu Błaszczaka

  Może dojść do arbitralnego uznawania przez Straż Graniczną, że cudzoziemcy przybyli do Polski w innym celu niż ubieganie się o ochronę - tak Helsińska Fundacja Praw Człowieka ocenia przygotowany w MSWiA projekt zmian ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony w Polsce.

 • Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka: Tureccy żołnierze strzelają do uchodźców

  Tureccy żołnierze "zabijają uchodźców", którzy starają się przekroczyć granicę z Syrią – donosi brytyjski dziennik "Daily Mail", powołując się na informacje Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka (SOHR). Wśród 16 migrantów zestrzelonych w ciągu ostatnich czterech miesięcy był ojciec wraz ze swoim dzieckiem.

Zdjęcia na temat: straż praw
Wideo na temat: straż praw
 • Przemycali nielegalne wyroby tytoniowe. Wpadła międzynarodowa szajka

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego z Krakowa wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej rozbili międzynarodową, zorganizowaną grupę przestępczą. Szajka zajmowała się przemytem zza wschodniej granicy oraz wprowadzaniem do obrotu na terenie prawie całej Polski hurtowych ilości wyrobów tytoniowych. Zatrzymano 10 członków grupy i zabezpieczono około 1 mln sztuk nielegalnych papierosów oraz

Dyskusje na temat: straż praw