• Informacje na temat:

  strug

Artykuły na temat: strug
 • Ogólnopolska konferencja naukowa "Andrzej Strug" rozpocznie się dzisiaj w Lublinie. Wydarzenie zaplanowano w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego (ul. Narutowicza 4).

 • Hollywood w strugach deszczu: Przemoczony czerwony dywan i odwołane loty

  Hollywood w strugach deszczu. W gorącej zazwyczaj Kalifornii, która walczy od lat z suszą, od wczoraj nie przestaje padać, co utrudnia przygotowania do ceremonii wręczenia Oskarów. W niedzielę na szczęście ma świecić słońce.

 • Przez główny łódzki deptak płynie... symboliczna struga. Ma chłodzić w upalne dni

  Od ulicy Struga Piotrowską w Łodzi płynie... struga. Ta symboliczna rzeczułka ma swoje źródło w przedwojennej studni na pobliskim podwórku. Może płynąć, bo główny deptak miasta ma blisko 25-metrowy spadek na długości zaledwie 3 km. Struga ma chłodzić w upalne dni i przypominać, że Łódź nadal ma rzeki.

 • Strugi czerwieni na skórze rannego Czarnego Lądu (cz.1)

  MOTTO: "Mgła się podnosi. Przez krótki moment widzimy jaskrawą dioramę świata: drzewa wyniosłe monumenty, zbitą twardo muskulaturę dżungli, gorejące ślepie Słońca łypiące z wysokości na wyjęte z czasu tableau – po czym z powrotem opadła kurtyna bieli. Naraz mgła wydaje z siebie krzyk. Krzyk lament duszy opuszczonej przez ludzkość: narastający jęk tysięcy niewidzialnych gardeł rozwibrowany na strunach sinego oparu." Joseph Conrad "Serce ciemności" (spolszczenie Jacek Dukaj)

 • Piłkarska reprezentacja Polski w strugach wody. "Kto odważyłby się wziąć taki zimny prysznic?"

  Na należącym do Polskiego Związku Piłki Nożnej profilu Łączy nas Piłka na Facebooku pojawiło się nagranie pokazujące śmigus-dyngus na sportowo. Wystąpili w nim zawodnicy piłkarskiej reprezentacji Polski wraz z trenerem Adamem Nawałką. "Pogoda czy nie, nie zapomnijcie, że dziś lany poniedziałek. Kto odważyłby się wziąć taki zimny prysznic?" - napisano.

 • Gwałtowna ulewa przeszła w czwartek po południu nad Warszawą. Zalany został tunel przy ul. Dźwigowej. Deszcz podtopił także centrum handlowe "Złote Tarasy" - informuje stacja TVN Warszawa.

 • Mundial 2014: Japończycy przegrali w strugach deszczu

  Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej pokonała Japonię w meczu grupy C piłkarskich mistrzostw świata. Spotkanie w Recife, podobnie jak kilka innych podczas tegorocznego mundialu, toczyło się w strugach ulewnego deszczu.

 • Parada Nowoorleńska w strugach deszczu

  W niedzielę w Krakowie w strugach deszczu odbyła się Parada Nowoorelańska symbolicznie otwierająca Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami. Muzycy i miłośnicy jazzu przeszli wokół Rynku Głównego.

 • Połowa Polski w strugach deszczu

  Zaczęło się w Warszawie. Burza rozpętała się we wczesnych godzinach porannych - i pada do tej pory. W deszczu także reszta kraju - Dolny Śląsk, Podlasie, Warmia i Mazury, Lubelszczyzna, Podkarpacie... - informuje TVN24.

 • Za ręce w strugach deszczu

  102 duety stanęły w sobotę na starcie ustrońskiego Biegu Romantycznego Parami. Impreza zorganizowana przez Urząd Miejski w Ustroniu odbyła się już po raz 19. Zwycięzcy pokonali ponad trzykilometrową trasę w 11 min. 17 sek.

Zdjęcia na temat: strug
Wideo na temat: strug
 • Pijany kierowca wjechał tirem w samochód osobowy. Jedna osoba nie żyje

  Nietrzeźwy kierowca tira najechał na tył samochodu osobowego, który stał na czerwonym świetle. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Struga i Gryfińskiej w Szczecinie. Na miejscu zginęła pasażerka forda. Ranni zostali kierujący ciężarówką i samochodem osobowym - obaj trafili do szpitala. - Kierowca tira miał 1,3 promila alkoholu - informuje asp. Irena Kornicz ze szczecińskiej policji.

 • Siklawa - największy wodospad w Polsce

  Największy i najwyższy wodospad w Polsce znajduje się w Tatrach. To Siklawa, spływająca z progu oddzielającego Dolinę Pięciu Stawów Polskich od Doliny Roztoki. Zasila ją potok wypływający z Wielkiego Stawu i w zależności od stanu wody spada dwoma, a czasami nawet czterema strugami - mówi Apoloniusz Rajwa, który tworzył mapę hydrologiczną Tatr Wysokich.

Dyskusje na temat: strug