• Informacje na temat:

  struś

Artykuły na temat: struś
 • Uciekający struś przemierzał zaśnieżone ulice angielskiego Tollesbury

  Trzeba przyznać, że struś w środku miasta i to w dodatku w zimie, nie jest częstym zjawiskiem. Z takim widokiem spotkali się jednak mieszkańcy Tollesbury niedaleko Essex w Anglii. Wychodząc ze swoich domów, dostrzegli biegnącego emu, któremu za nic były trudne warunki pogodowe. "Wszyscy przygotowywaliśmy się do wyjścia z domu i nagle zobaczyłem, jak mija mnie struś. Wszyscy byliśmy trochę...

 • Pracownicy musieli się zająć jajami strusia, bowiem rodzice nie wykazywali zainteresowania potomstwem, a szczególnie ojciec, gdyż na jego barkach spoczywa wysiadywanie jaj. Malutki zdrowy struś rośnie i już biega po wybiegu w opolskim zoo. Od chwili złożenia jaj przez strusie samice, do chwili wyklucia, powinno minąć 39 dni. W tym samym czasie samiec ma rozbudowywać gniazdo. Opolski struś nie...

 • Właściciele dwumetrowego strusia uciekiniera proszą o pomoc w jego odnalezieniu. Kubuś, bo tak ma na imię ptak, zbiegł wczoraj z hodowli w Drzewianowie koło Bydgoszczy. Ostatnio widziano go spacerującego kilkanaście kilometrów dalej. Struś w Drzewianowie pozostawił swoją rodzinę.

 • Struś występuje w Polsce...

  Mało kto wie, że Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o hodowlę strusia afrykańskiego. Na około 600 fermach hoduje się do 20 tys. tych egzotycznych ptaków.

 • Właściciele dwumetrowego strusia uciekiniera proszą o pomoc w jego odnalezieniu. Kubuś, bo tak ma na imię ptak, zbiegł wczoraj z hodowli w Drzewianowie koło Bydgoszczy. Ostatnio widziano go spacerującego kilkanaście kilometrów dalej. Struś w Drzewianowie pozostawił swoją rodzinę.

 • Wysoką na 40 centymetrów pluszową maskotkę strusia można kupić w jednym ze sklepów dla dzieci w Szczecinie. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pluszowy struś coś przypomina – coś, co z całą pewnością nie powinno być zabawką. Przynajmniej dla dzieci.

 • Na razie jednak nie ma wielu chętnych, ponieważ jazda na strusiu jest bardzo trudna i najczęściej kończy się upadkiem. Struś to nie jest takie stworzenie, jak koń, że da się go ułożyć i kierować nim. To człowiek musi się nauczyć dosiadać go właściwie, a nie on się podporządkować – mówi właściciel „strusiej stajni”. Na strusiej fermie w Barkwedzie był olsztyński reporter RMF Daniel Wołodźko...

 • ...- Myślę, że coś ją przestraszyło - mówi o zaginionej jej właściciel, starosta Pleszewa Michał Karalus. Dodaje, że pięć dni po ucieczce miał jej zostać przedstawiony partner. Struś – mieszkaniec(...) struś poradzi sobie na wolności, nie martwi się jego właściciel. - Jeszcze są żniwa, więc z głodu nie padnie. Poradzi sobie też z lisem - mówi. Obawia się tylko człowieka. Liczy jednak, że strusia...

 • Dramatyczną przygodę przeżył pewien struś, który podczas podróży samochodem dostawczym po San Francisco wypadł na zewnątrz. Wielki ptak biegał przez kilka minut, blokując ruch na słynnym moście Golden Gate.

 • Na dalekim wschodzie Rosji z cyrku uciekł struś-albinos. Na okolicznych mieszkańców padł blady strach, ponieważ wydano ostrzeżenie, że "wielki ptak może być bardzo agresywny".

Zdjęcia na temat: struś