• Informacje na temat:

  strzembosz

Artykuły na temat: strzembosz
 • Adam Strzembosz laureatem Nagrody RPO im. Pawła Włodkowica

  Kapituła Nagrody RPO im. Pawła Włodkowica jednogłośnie postanowiła przyznać ją w 2017 roku prof. Adamowi Strzemboszowi - poinformowało PAP biuro RPO. Wyróżnienie corocznie jest przyznawane występującym "w obronie podstawowych wartości i prawd".

 • Adam Strzembosz: Mam nadzieję, że nie kończymy z demokracją

  Prezydent Andrzej Duda przedstawił dziś swoje projekty ustaw o SN i KRS. – To, co zaproponował, jest złe – mówił prof. Adam Strzembosz.

 • Adam Strzembosz: Prezydent parokrotnie złamał konstytucję

  Zdaniem byłego pierwszego prezesa Sądu Najwyższego Adama Strzembosza Andrzej Duda "parokrotnie" złamał konstytucję. Prawnik ocenił kontrowersyjne decyzje prezydenta.

 • ​"Dziennik Gazeta Prawna": Prof. Strzembosz apeluje do polityków PiS

  ..."Sądom wierzy dwa razy więcej ludzi niż tym nadzwyczajnym politykom, którzy o wszystkim decydują" - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti, prof. Adam Strzembosz, sędzia, wiceminister sprawiedliwości w latach 1989-1990, I prezes SN i przewodniczący Trybunału Stanu w latach 1990-1998.

 • Strzembosz w RMF: Jeżeli KRS spełni oczekiwania ministra Ziobry, to będzie katastrofa

  ..."Oni będą funkcjonować jak sędziowie. Prezydent wręczy im kulawy dekret. Ale przyjdzie moment, kiedy trzeba będzie sprawdzić merytoryczne kwalifikacje kandydatów" – tak o sędziach, których będzie wyłaniać Krajowa Rada Sądownictwa mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM profesor Adam Strzembosz, były pierwszy prezes Sądu Najwyższego.

 • Strzembosz o ustawie o SN: Nie wiem, dlaczego Morawiecki i Ziobro nie popłakują

  ...„Nic wykluczone na tym świecie nie jest, natomiast nie bardzo sobie wyobrażam, kto mógłby być tym drugim” – tak Adam Strzembosz odpowiedział w Rozmowie w samo południe w RMF FM na pytanie, czy(...) wejście do Sądu Najwyższego. Prof. Strzembosz stwierdził też, że jego zdaniem ustawa o Sądzie Najwyższym nie obowiązuje, ponieważ jest niekonstytucyjna, a "zmiana organizacji wewnętrznej SN do niczego nie...

 • Strzembosz: Jeżeli nowa KRS spełni wszystkie oczekiwania ministra Ziobry, to będzie katastrofa

  ...wyłaniać nowa Krajowa Rada Sądownictwa mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM profesor Adam Strzembosz, były wiceminister sprawiedliwości, a także były pierwszy prezes Sądu Najwyższego. Gość Marcina(...) będzie wymagało większej weryfikacji" - mówi były przewodniczący Trybunału Stanu. W nawiązaniu do wprowadzenia ustawy degradacyjnej, prof. Adam Strzembosz ironizował, że można się zastanowić nad...

 • Beata Mazurek o słowach prof. Strzembosza: Są nie do przyjęcia

  ...- Musimy mieć świadomość tego, że być może zbliżają się dla was czasy niełatwe. Ale nie jest się sędzią tylko w czasie pięknej pogody. Jest się sędzią w czasach trudnych i dali temu dowód sędziowie, którzy potrafili nawet w stanie wojennym oprzeć się nieprawdopodobnie wielkim naciskom - zwrócił się do sędziów w Dniu Wymiaru Sprawiedliwości prof. Adam Strzembosz. Rzecznik klubu parlamentarnego PiS...

 • Prof. Adam Strzembosz zaapelował do polskich sędziów

  Strzembosz. "Jestem przekonany, że podołacie" Były prezes Sądu Najwyższego mówiąc o "czasach trudnych" powołał się na stan wojenny, kiedy część przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości nie(...) nie będzie - was czeka i będę mógł być z was dumny" - dodał gość TVN24. Prof. Adam Strzembosz był prezesem Sądu Najwyższego od 1 lipca 1990 roku do 7 października 1998 roku. Ponadto sprawował...

 • Prof. Strzembosz w RMF o PiS-owskiej reformie: Ta ustawa to katastrofa dla obywateli

  ..."Jeżeli ustawa o Sądzie Najwyższym wejdzie w życie, ja osobiście nie będę wierzył w wyroki polskich sądów" - mówi w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Mariuszem Piekarskim były prezes Sądu Najwyższego prof. Adam Strzembosz. Jak ocenia: ustawa ta to katastrofa przede wszystkim dla zwykłych obywateli.

Zdjęcia na temat: strzembosz
Wideo na temat: strzembosz