• Informacje na temat:

  sucre

Artykuły na temat: sucre
 • Setki tysięcy mieszkańców stolicy Boliwii - La Paz, położonej na wysokości ponad 4.000 m n.p.m., demonstrowało w piątek na ulicach miasta przeciw ewentualnemu przeniesieniu rządu do 600-tysięcznego Sucre, "konstytucyjnej stolicy".

 • W Hiszpanii - dokładnie w Barcelonie - istnieje chyba jedyna na świecie restauracja, która serwuje menu złożone wyłącznie z deserów. W Espai Sucre - czyli "Cukrowej Przestrzeni" - można zamówić również słone danie, ale dopiero po zjedzeniu słodkiego.

 • Kraje Ameryki Łacińskiej zrzeszone w antyliberalnej organizacji ALBA mają zamiar wprowadzić już w styczniu - do rozliczeń międzyrządowych - nową walutę zwaną "sucre" - poinformował w sobotę kubański wiceminister spraw zagranicznych Rogelio Sierra.

 • Setki tysięcy mieszkańców "faktycznej stolicy" Boliwii - La Paz, położonego na wysokości ponad 4.000 m n.p.m., demonstrowało w piątek na ulicach miasta przeciw ewentualnemu przeniesieniu rządu do 600-tysięcznego Sucre, "konstytucyjnej stolicy".

 • Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podtrzymuje brak zgody na sprzedaż Francuzom Śląskiej Spółki Cukrowej. Resort po raz drugi odmówił firmie Saint Louis Sucre wydania zezwolenia na nabycie nieruchomości polskiej spółki zrzeszającej 16 cukrowni.

 • Co najmniej 11 osób poniosło śmierć, a 18 zostało rannych w katastrofie autobusu, do której doszło w prowincji Sucre w Wenezueli. Jak poinformowały miejscowe władze, autobus, którym podróżowało około 30 pasażerów, stoczył się ze stromego stoku i wpadł do Morza Karaibskiego.

 • Wenezuela: Silne trzęsienie ziemi

  Według amerykańskiego Instytutu Geofizycznego (USGS), wstrząsy wystąpiły na głębokości 123 km a ich epicentrum znajdowało się w stanie Sucre, w odległości 20 km od słabo zaludnionego półwyspu Cariaco(...) nie potwierdziły się. Do największych trzęsień ziemi doszło w Wenezueli w 1967 r. w rejonie Caracas, kiedy zginęło ponad 200 osób i w 1997 r. w Cariaco (stan Sucre), które spowodowało śmierć 73 osób.

 • Silne trzęsienie ziemi w Wenezueli

  Według amerykańskiego Instytutu Geofizycznego (USGS) wstrząsy wystąpiły na głębokości 123 km. Ich epicentrum znajdowało się w stanie Sucre, w odległości 20 km od słabo zaludnionego półwyspu Cariaco. Trzęsienie ziemi nie spowodowało fal tsunami. W najbliżej położonym od epicentrum mieście Cumana początkowo mówiono o wielu rannych w centrum handlowym, gdzie urwała się winda. Informacje te jednak...

 • ​Wenezuela: Zabito sekretarza młodzieżówki partii opozycyjnej

  Campos, lider młodzieżówki Akcji Demokratycznej - jak podały lokalne, wenezuelskie media - zginął w niedzielę rano, gdy przewodził demonstracji w miejscowości Cumana w stanie Sucre na wschodzie kraju, z rąk członków tzw. kolektywów zorganizowanych przez rząd "do ochrony wyborów". W stanie Merida na zachodzie kraju "kolektywy" zabiły w niedzielę rano dwóch innych demonstrantów. Jest też...

 • Pearl wierciła cześć z 16 szybów gazowych w ramach projektu Mariscal Sucre realizowanego u wybrzeży Wenezueli. Została tam postawiona w ubiegłym roku i Chavez wizytował ją osobiście. Projekt Mariscal Sucre jest realizowany przez państwową wenezuelska firmę PDVSA, bez udziału sektora prywatnego.

Dyskusje na temat: sucre
 • Re: Marek Suski dla RMF: Jarosław Kaczyński czuje się dobrze. Jest chyba w szpitalu

  Kilkadziesiąt lat kombinowania, knucia, intrygowania, upokarzania wrogów, upokarzania współpracowników a teraz mały tyranek leży i dogorywa. W ostatnich chwilach będzie sam, jak Stalin. A gromadka następców będzie niecierpliwie czekać za drzwiami na dobrą nowinę.

 • Re: ​Niemiecki rząd do szwedzkiego koncernu: Nie macie prawa

  Dokładnie! śląska Spółka Cukrowa sprzedana Saint Louis Sucre , bo to Francuzi a nie Niemcy a po dwóch latach Südzucker wykupił prawie 100% udziałów w Saint Louis Sucre i w ten sposób wszedł do polskich cukrowni na Dolnym śląsku niejako od kuchni. Niech mi ktoś powie, że polski rząd o tym nie wiedział?

 • Re: ​Krewni żony prezydenta Wenezueli uznani za winnych ws. handlu narkotykami

  Wenezuela zaproponowała utworzenie wirtualnej waluty SUCRE (nazwa ta nadana została na cześć generała Antonio José de Sucre, bohatera walk o niepodległość państw Ameryki Łacińskiej) służącej do wymiany handlowej między członkami ALBA. Waluta ta wzorowana ma być na euro (z początkowych lat jego istnienia) i rublu tranzytowym. SUCRE ma zastąpić dolara jako walutę rezerwową, a w konsekwencji

 • Re: Trump zagroził Wenezueli interwencją militarną

  rozwijających się do dostępnych lekarstw i żywności[2]. Na 7. szczycie ALBA w kwietniu 2009 postanowiono utworzyć w przyszłości nową regionalną walutę SUCRE (hiszp. Sistema Único de Compensación Regional) w celu uniezależnienia się od dolara[3]. ALBA ma obecnie 11 członków: Teraz juz "jarzycie" dlaczego Trump z "GANGIEM Z NAD POTOMACU" chce dokonac inwazji na Wenezuele. TO OWO SUCRE spedza sen

 • Re: Dziś rozmowa Kopacz-Merkel ws. przewoźników

  Zaiste masz ciekawe informacje o cukrowniach i koncernie Suedzucker. Sląska Spółka Cukrowa (cukr. dolnośląskie i opolskie) została kupiona przez francuski koncern Saint Louis Sucre. Chyba po dwóch latach francuski koncern został w całości wchłonięty przez Suedzucker. W szybkim tempie pozamykano wiele cukrowni z tego rejonu. Zostały tylko cukrownie Strzelin. Cerekiew i jeszcze pracuje Pszenno koło

 • Re: Chile: Silne trzęsienie ziemi i fale tsunami

  A konstytucyjną stolicą Boliwii nie jest czasem obecnie Sucre ?

 • biedak zrobił sobie dobrze

  a źli ludzie go skazali...hehe..

 • Re: Barack Obama z niespodziewaną wizytą w Afganistanie

  nalezy dodac ze, w takim kraju jak ekwador, gdzie jeszcze 10 lat temu kraj ten mial swoje pieniadze " sucre " obecnie wyparty przez US $, czyli kraj pozbawiony wlasnej waluty i kompletnie zalezny od US $