• Informacje na temat:

  sucre

Artykuły na temat: sucre
 • Setki tysięcy mieszkańców stolicy Boliwii - La Paz, położonej na wysokości ponad 4.000 m n.p.m., demonstrowało w piątek na ulicach miasta przeciw ewentualnemu przeniesieniu rządu do 600-tysięcznego Sucre, "konstytucyjnej stolicy".

 • W Hiszpanii - dokładnie w Barcelonie - istnieje chyba jedyna na świecie restauracja, która serwuje menu złożone wyłącznie z deserów. W Espai Sucre - czyli "Cukrowej Przestrzeni" - można zamówić również słone danie, ale dopiero po zjedzeniu słodkiego.

 • Kraje Ameryki Łacińskiej zrzeszone w antyliberalnej organizacji ALBA mają zamiar wprowadzić już w styczniu - do rozliczeń międzyrządowych - nową walutę zwaną "sucre" - poinformował w sobotę kubański wiceminister spraw zagranicznych Rogelio Sierra.

 • Setki tysięcy mieszkańców "faktycznej stolicy" Boliwii - La Paz, położonego na wysokości ponad 4.000 m n.p.m., demonstrowało w piątek na ulicach miasta przeciw ewentualnemu przeniesieniu rządu do 600-tysięcznego Sucre, "konstytucyjnej stolicy".

 • Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podtrzymuje brak zgody na sprzedaż Francuzom Śląskiej Spółki Cukrowej. Resort po raz drugi odmówił firmie Saint Louis Sucre wydania zezwolenia na nabycie nieruchomości polskiej spółki zrzeszającej 16 cukrowni.

 • Co najmniej 11 osób poniosło śmierć, a 18 zostało rannych w katastrofie autobusu, do której doszło w prowincji Sucre w Wenezueli. Jak poinformowały miejscowe władze, autobus, którym podróżowało około 30 pasażerów, stoczył się ze stromego stoku i wpadł do Morza Karaibskiego.

 • Wenezuela: Silne trzęsienie ziemi

  Według amerykańskiego Instytutu Geofizycznego (USGS), wstrząsy wystąpiły na głębokości 123 km a ich epicentrum znajdowało się w stanie Sucre, w odległości 20 km od słabo zaludnionego półwyspu Cariaco(...) nie potwierdziły się. Do największych trzęsień ziemi doszło w Wenezueli w 1967 r. w rejonie Caracas, kiedy zginęło ponad 200 osób i w 1997 r. w Cariaco (stan Sucre), które spowodowało śmierć 73 osób.

 • Silne trzęsienie ziemi w Wenezueli

  Według amerykańskiego Instytutu Geofizycznego (USGS) wstrząsy wystąpiły na głębokości 123 km. Ich epicentrum znajdowało się w stanie Sucre, w odległości 20 km od słabo zaludnionego półwyspu Cariaco. Trzęsienie ziemi nie spowodowało fal tsunami. W najbliżej położonym od epicentrum mieście Cumana początkowo mówiono o wielu rannych w centrum handlowym, gdzie urwała się winda. Informacje te jednak...

 • Nieoficjalnie: Wysłannicy Juana Guaido są oczekiwani w Watykanie

  Kilka dni wcześniej Juan Guaido zapowiedział, że prosi papieża o pomoc w rozwiązaniu obecnego kryzysu w jego kraju. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w skład delegacji reprezentującej Guaido i oczekiwanej w Watykanie wejdzie szef komisji spraw zagranicznych parlamentu Wenezueli Francisco Sucre, a także przedstawiciel do spraw pomocy humanitarnej Rodrigo Diamanti. Celem tej misji jest...

 • Wysłannicy Juana Guaido z Wenezueli oczekiwani w Watykanie

  Francisco Sucre, a także przedstawiciel do spraw pomocy humanitarnej Rodrigo Diamanti. Celem tej misji jest wyjaśnienie rozmówcom planu okresu przejściowego w Wenezueli i przywrócenia demokracji na drodze...

Dyskusje na temat: sucre