• Informacje na temat:

  suweren

Artykuły na temat: suweren
 • Jarosław Kaczyński i jego podwładni jako argument, że mogą robić, co chcą, mówią, że taka była wola suwerena, czyli wyborców, to znaczy narodu. "W demokracji to suweren wybiera swoje przedstawicielstwo, którym jest parlament. A parlament stanowi prawo, które obowiązuje wszystkich" - tłumaczą. To jest tłumaczenie prymitywne, nieprawdziwe i niebezpieczne.

 • Protesty w całym kraju. "Suweren mówi dość"

  Wydarzenia w Sejmie wywołały w sobotę protesty w wielu miastach w całym kraju. "Suweren mówi dość", "Dobra zmiana to Polska oszukana", "Wolność, równość, demokracja", "Demokracji nie oddamy" - skandowali uczestnicy manifestacji.

 • "Suweren mówi nie". Pikiety pod sądami

  Przed sądami w całym kraju odbywały się w niedzielę protesty związane z reformą sądownictwa. Demonstranci krytykowali przygotowane przez prezydenta projekty ustaw o SN i KRS. Chcemy konkretnej dyskusji o reformie sądów, a nie dyskusji "billboardowej" - apelowano.

 • Sikorski w NZZ o polityce Merkel: Suweren musi mieć kontrolę

  ...i konfliktach na całym świecie" - zauważył były szef polskiej dyplomacji. Suweren musi mieć kontrolę Zapytany o to, czy to za sprawą ruchów migracyjnych doszło do wzrostu populizmu w Europie, Radosław(...) w państwie dobrobytu niż w państwie, gdzie nie ma żadnych świadczeń albo są one bardzo niskie. Dlatego suweren, czyli naród, musi podjąć decyzję o tym, jaką drogą chce iść i jaką chce mieć kontrolę". Opr...

 • Demonstracje w obronie sądów. "Bijemy na alarm", "Suweren mówi: nie!"

  ...- usłyszał reporter RMF FM Krzysztof Kot. To, co się dzieje w tej chwili, to jest masakra; cały czas walczymy o trójpodział władzy - dodali inni zgromadzeni. Pod hasłem "suweren mówi: nie...

 • ​PO: Wierzymy, że prezydent weźmie pod uwagę głos suwerena

  ..."Wierzymy, że prezydent Andrzej Duda weźmie pod uwagę gest suwerena, dziesiątek tysięcy Polaków, którzy proszą go o zawetowanie trzech ustaw dotyczących sądownictwa" - powiedział w piątek lider PO Grzegorz Schetyna. "My nie mamy wakacji; nie rozjeżdżamy się, to będzie gorący sierpień" - dodał.

 • ...głosował suwerenny naród. To jest wyraz nowo-starej doktryny suwerenności narodu, doktryny nie tylko archaicznej dziś, ale sfalsyfikowanej przez najbardziej tragiczne wydarzenia w Europie XX wieku. Zatem...

 • Wlk. Brytania: Ustawa o małżeństwach gejów złamaniem przysięgi suwerena

  Zalegalizowanie małżeństw homoseksualnych może zmusić głowę państwa Elżbietę II do złamania przysięgi koronacyjnej - ostrzegł anglikański biskup Michael Nazir-Ali, który w przeszłości kierował diecezją Rochester.

 • ...kupuje. W demokracji naród jest suwerenem i może decydować niemal o wszystkim. Jeśli sobie to oczywiście uświadamia.

 • Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu: Najwięksi przegrani

  W niedzielnych wyborach najwyższy suweren bez sentymentów obszedł się z wieloma znanymi parlamentarzystami. Zobacz, kogo zabraknie w sejmowych i senackich ławach.