• Informacje na temat:

svendsen

Artykuły na temat: svendsen
  • PŚ w biathlonie : Sikora 42., wygrał Svendsen

Norweg Emil Hegle Svendsen wygrał bieg na dochodzenie na dystansie 12,5 km biathlonowego Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen. Wyprzedził rodaka Tarjei Boe oraz Szwajcara Benjamina Wegera. Tomasz Sikora zajął 42. miejsce.

• PŚ w biathlonie: Svendsen z Kryształową Kulą

Norweg Emil Hegle Svendsen okazał się najlepszy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie. Kryształową Kulę zapewnił sobie dzięki 14. miejscu w kończącym sezon biegu na 15 km ze startu wspólnego w Chanty-Mansijsku. Te zawody wygrał Austriak Dominik Landertinger.

• Justyna Kowalczyk najlepsza w Muonio. Zwycięstwem rozpoczęła sezon

Justyna Kowalczyk zwycięstwem w sprincie techniką klasyczną w zawodach Pucharu FIS w fińskim Muonio rozpoczęła nowy sezon w biegach narciarskich. Polka uzyskała czas 3.35,80 i o 2,17 wyprzedziła Norweżkę Annę Svendsen. Trzecia była Białorusinka Julia Tichonowa, która straciła do Kowalczyk 8,27.

• Norweg Emil Hegle Svendsen wygrał pierwszy w sezonie bieg indywidualny biathlonowego Pucharu Świata. Tomasz Sikora był 71...

• Legendarny kierowca "Top Gear" zmierzy się z norweską sztafetą

Legendarny kierowca testowy brytyjskiego programu BBC "Top Gear" Stig zmierzy się z norweską sztafetą, w skład której wchodzą: biegaczka narciarska Therese Johaug, skoczek Rune Velta, biathlonista Emil Hegle Svendsen i snowboardzista Terje Hakonsen. Nagranie programu z serii "The Challenge" ma być w utrzymywanym w ścisłej tajemnicy miejscu w Norwegii.

• Dwanaście lat ukończonych dokładnie 12 grudnia 2012 roku o godzinie 12.12 - o szczególnych urodzinach chłopca z miejscowości Dombas w Norwegii piszą w środę tamtejsze media. Joergen Svendsen Killi świętował razem z całą klasą, odwiedziła go też telewizja.

• MŚ w biathlonie: Złoto dla Martina Fourcade, Polacy daleko

Francuz Martin Fourcade zdobył w niemieckim Ruhpolding złoty medal biathlonowych mistrzostw świata w biegu na 10 km. Drugie miejsce zajął Norweg Emil Hegle Svendsen, a trzecie Szwed Carl Johan Bergman. Wicemistrz olimpijski z Turynu Tomasz Sikora był 54.

• PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Svendsena, Sikora 13.

Norweg Emil Hegle Svendsen wygrał bieg na dochodzenie 12,5 km biathlonowego Pucharu Świata w amerykańskim Fort Kent. Tomasz Sikora (AZS AWF Katowice) uplasował się na trzynastym miejscu. Sikora miał jedno pudło i stracił do zwycięzcy 2.40,1.

• Norweski biathlonista: Bjoerndalen jest już skończony

Norweski biathlonista Emil Hegle Svendsen zaszokował norweskie środowisko sportowe. Na antenie telewizji stwierdził, że najbardziej utytułowany zawodnik tej dyscypliny Ole Einar Bjoerndalen jest za stary i już nigdy nie powróci na mistrzowski szczyt.

• PŚ w biathlonie: Triumf Norwegów, Sikora daleko

Emil Hegle Svendsen, lider biathlonowego Pucharu Świata, triumfował w biegu sprinterskim na 10 km w szwedzkim Oestersund. Tuż za nim uplasował się jego utytułowany rodak - Ole Einar Bjoerndalen. Na najniższym stopniu podium stanął Francuz Martin Fourcade. Tomasz Sikora, najlepszy polski biathlonista, zajął dopiero 30. miejsce.