• Informacje na temat:

  svoboda

Artykuły na temat: svoboda
 • Znany czeski kompozytor muzyki rozrywkowej Karel Svoboda, którego dziełem jest m.in. melodia piosenki z telewizyjnego serialu animowanego "Pszczółka Maja", zginął w niedzielę od rany postrzałowej głowy - podały czeskie media.

 • Dzień przed rozpoczęciem mundialu Rosja zorganizowała manewry wojskowe z udziałem ciężkich wyrzutni rakietowych. Według Radia Svoboda, w Zachodnim i Centralnym okręgach wojskowych na poligony wyjechały kompleksy "Iskander" i S-400. W ćwiczeniach bierze udział 30 tysięcy żołnierzy i 5 tysięcy jednostek sprzętu.

 • Rosja uzbraja Obwód Kaliningradzki

  Rosja gromadzi wojska na granicach Polski i Litwy. Do takich wniosków doszli rosyjscy dziennikarze po rozmowach z chcącymi zachować anonimowość przedstawicielami NATO. Według Radia Svoboda, obwód kaliningradzki przekształcił się w ostatnim czasie w jedno z najbardziej zmilitaryzowanych miejsc w Europie.

 • Rosyjska historia o zbrodni wojennej. "Błędna informacja"

  Od ponad tygodnia Moskwa domaga się śledztwa w sprawie zbiorowych mogił znalezionych na Ukrainie. Rosyjskie media i politycy twierdzą, że w okolicach Doniecka znaleziono miejsce pochówku około 400 cywilów. Tymczasem Radio Svoboda podało, że informacja jest błędna.

 • Burmistrz Svoboda przypomniał, że w ubiegłym roku w praskim ratuszu gościł prezydent Lech Kaczyński i wspomniał o katastrofie smoleńskiej. Komorowski dziękował za nawiązanie do dramatu, który Polska(...)" - powiedział Komorowski, zaznaczając jednocześnie, że "Praga jest przepięknym miastem". Svoboda wyraził nadzieję, że polski prezydent będzie często wracał do czeskiej stolicy. Obaj politycy...

 • Nie żyje znany czeski kompozytor muzyki rozrywkowej Karel Svoboda, twórca melodii piosenki z serialu animowanego "Pszczółka Maja"; zginął od rany postrzałowej głowy. Svoboda najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

 • Rozmieszczenie ewentualnych amerykańskich baz wojskowych na terenie Czech doprowadziło do sporu między prezydentem a ministrem spraw zagranicznych. Vaclav Klaus nie chce, aby amerykańscy żołnierze stacjonowali w Czechach, Cyril Svoboda mówi zaś o gotowości do przyjęcia oddziałów USA.

 • Aleksandr Łukaszenka raczej nie weźmie udziału w przyszłotygodniowym szczycie NATO w Pradze - szef czeskiej dyplomacji Cyryl Svoboda zasugerował wczoraj, że prezydent Białorusi nie dostanie wizy wjazdowej. W odpowiedzi białoruskie władze grożą pogorszeniem stosunków z Czechami. Szczyt NATO rozpocznie się w Pradze 21 listopada.

 • Tragedia podczas zawodów lekkoatletycznych w Pradze. 6-kilogramowa kula uderzyła sędziego

  O tragedii, która wydarzyła się podczas zawodów rozgrywanych w hali przy stadionie Strahov, poinformował portal aktualne.cz. To była standardowa próba. Kulę pchał jeden z młodszych zawodników, który trafił w miejsce, gdzie stał sędzia. Ten w ostatniej chwili próbował odskoczyć, ale nie zdążył - relacjonował cytowany przez portal kierownik zawodów Martin Svoboda. Kula trafiła sędziego w klatkę...

 • Rosja: Żołnierze, którzy nie chcieli walczyć w Donbasie, trafią do łagru

  Rok temu uciekli oni z poligonu, ponieważ jak twierdzą, dowództwo chciało ich wysłać na wojnę do Donbasu. Sąd im nie uwierzył i będą musieli odsiedzieć wyroki w koloniach karnych. O podobnych przypadkach informowały rozgłośnie Echo Moskwy i Radio Svoboda oraz portal Gazieta.ru. Sprawą zajęło się także stowarzyszenie "Żołnierskie Matki", którego szefowa Ełła Poljakowa współpracuje...

Zdjęcia na temat: svoboda
Dyskusje na temat: svoboda