• Informacje na temat:

  swastyka

Artykuły na temat: swastyka
 • Niemcy: Spór o kościelny dzwon ze swastyką

  ...im o ważnych wydarzeniach w życiu miejscowej parafii św. Jakuba, takich jak ślub czy chrzest. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że na jednym z trzech dzwonów widnieje swastyka, a nad nią inskrypcja "Wszystko dla Ojczyzny - Adolf Hitler" (niem. "Alles für's Vaterland - Adolf Hitler"). Skąd się wzięła swastyka? Na stronie internetowej Herxheim można znaleźć informacje...

 • Na wejściu do polskiej ambasady w Izraelu ktoś namalował sprayem swastyki i wypisał wulgarne, antypolskie hasła - potwierdził PAP dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Artur Lompart. Polska zwróciła się do władz Izraela, by wyjaśniły incydent oraz podjęły działania w celu zapewnienia ochrony polskiej placówki dyplomatycznej.

 • Gigantyczna swastyka na boisku. Pamiątka po III Rzeszy przeleżała zapomniana pod murawą

  ...do władzy Adolf Hitler nakazał wznowienie prac. By mu się przypodobać, prace ruszyły z kopyta, zatrudnienie przy budowie stadionu znalazło 1256 osób. To wtedy powstała gigantyczna swastyka z betonu(...) o natychmiastowym usunięciu wstydliwego obelisku. Nie jest to jednak takie proste. Swastyka jest za ciężka, by mógł ją unieść dźwig. Ma zostać więc pocięta na mniejsze bloki, a potem wywieziona. Kiedy to nastąpi...

 • Ukraina: Antypolskie napisy i swastyka na domu z muralem Jana Pawła II

  ​Antypolskie napisy i znak swastyki wymalowali nieznani sprawcy na ścianie domu w Kijowie, gdzie w niedzielę ma być odsłonięty mural przedstawiający św. Jana Pawła II - poinformowała PAP polska ambasada na Ukrainie.

 • Wiatrak czy swastyka? Zobacz kontrowersyjne logo

  Spore kontrowersje wywołuje projekt nowego logo holenderskiego miasta Schiedam. Miało ono przedstawiać skrzydła wiatraka, który jest symbolem kraju. Niektórym przypomina jednak... swastykę.

 • "Wszystko dla ojczyzny" i swastyka. Dzwon Hitlera zostaje w kościele

  Nie ma wątpliwości, że dzwon jest oryginalny i pochodzi z czasów nazizmu. Widnieje na nim napis "Wszystko dla ojczyzny - Adolf Hitler", jest na nim też swastyka. Od 1934 roku wisi w dzwonnicy protestanckiego kościoła św. Jakuba w niewielkiej miejscowości położonej na południe od Frankfurtu. Przez dekady wzywał wiernych na nabożeństwa, aż zeszłego lata zwróciła na niego uwagę mediów była...

 • Niemiecki polityk partii AfD sprzedaje ordery ze swastykami

  ...​Rudolf Müller jest liderem listy wyborczej partii AfD w Kraju Saary, landzie na zachodzie Niemiec. Jest nie tylko politykiem, ale też właścicielem antykwariatu. Sprzedaje różne pamiątki historyczne. Wśród nich - ordery ze swastykami czy pieniądze, które na własne potrzeby tworzyli więźniowie hitlerowskich obozów koncentracyjnych. I właśnie to wzbudziło zainteresowanie niemieckich mediów.

 • Swastyka na gmachu państwowym. W sieci zawrzało

  Nieopisany chaos wywołał w Nicei na Francuskiej Riwierze gigantyczny baner ze swastyką, który zawieszony został na... fasadzie miejscowej prefektury! Na gmachu wywieszono również hitlerowskie flagi. Interweniować musiała policja.

 • Swastyka i napis "German Death Camps" na murze w Gdańsku. Policja szuka sprawców

  Niemiecka flaga z domalowaną swastyką i napis po angielsku "Niemieckie obozy śmierci" pojawiły się w Gdańsku na murze przy ujściu Motławy. Napis już został zamalowany, a sprawą zajęła się policja. Śledztwo prowadzone jest pod kątem "propagowania faszyzmu". "Miejsce objęte jest monitoringiem. Zwróciliśmy się do właściciela o jego zabezpieczenie. Być może sprawcy przestępstwa są widoczni na nagraniach" – powiedziała Karina Kamińska z policji w Gdańsku.

 • Swastyka na pomniku żołnierzy radzieckich w Kaliningradzie. Rosyjskie media winią Polskę i Ukrainę

  ...​Skandaliczne doniesienia telewizji Rossija 24 dotyczące Polski. Swastyka, która pojawiła się na pomniku poświęconym poległym żołnierzom Armii Czerwonej w Kaliningradzie ma mieć "korzenie w Polsce i na Ukrainie".

Zdjęcia na temat: swastyka
Wideo na temat: swastyka
Dyskusje na temat: swastyka