• Informacje na temat:

  świderska kultura

Artykuły na temat: świderska kultura
 • Wspomnienia partyzanta świętokrzyskich ugrupowań AK Mariana Świderskiego ps. "Dzik" "Wśród lasów, wertepów", stały się inspiracją dla twórców spektaklu "Michniów 2010", którego premiera odbędzie się w piątek w Bodzentynie (Świętokrzyskie).

 • Komitet Obrony Kultury Sopotu (KOKS) zakończył w sobotę wieczorem okupację sceny kameralnej Teatru Wybrzeże. Dobę w budynku spędziło kilka osób.

 • Kamień Pomorski organizatorem regat

  Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Kamieniu Pomorskim oraz UKŻ MOKiS zostali uznani za najlepszego organizatora regat Pucharu Polski w Klasie Omega. Spośród ośmiu ośrodków organizujących Puchar Polski w 2007 roku to właśnie Kamień Pomorski uzyskał najwyższą notę.

 • Biało-czerwona Warszawa podziękowała siatkarzom za pierwszy w historii złoty medal mistrzostw Europy. Na powitanie zespołu, które odbyło się pod Pałacem Kultury i Nauki, przybyło kilka tysięcy osób. Większość ubrana była w koszulki, czapeczki, szaliki w narodowych barwach.

 • Konrad w oczach bezpieki

  ..."dotychczasowej polityki kulturalnej wywołującej sprzeciw środowiska". Słonimskiego poparli Paweł Jasienica, Seweryn Pollak, Juliusz Żuławski. Przeciwko rezolucji był prezes PEN Clubu Jan Parandowski...

 • Przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie rozdaliśmy Wam w niedzielę 1000 choinek. W naszym przedświątecznym konkursie "Choinkowe śpiewać każdy może" znaleźliśmy też kolejne wokalne talenty. Które z wykonań podoba Wam się najbardziej? Głosujcie w sondzie!

 • ...obchód muru i zauważyliśmy jego wybrzuszenie. To było zaskakujące, bo do tej pory wydawało nam się, że przy Kościelnej mur jako tako się trzyma – mówi Elżbieta Świderska, dyrektor Wydziału Kultury(...): brak pieniędzy. Jak mówi dyrektor Świderska, miasto od lat wnioskuje o środki na remont średniowiecznego zabytku. Z mizernym skutkiem. Milion złotych dał marszałek z Regionalnego Programu Operacyjnego...

 • Wojciech Pokora nie żyje. Aktor miał 83 lata

  W wieku 83 lat zmarł Wojciech Pokora. Był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów komediowych. W pamięć zapadły m.in. jego role w serialach "Kariera Nikodema Dyzmy", "Alternatywy 4", główna rola w filmie "Poszukiwany, poszukiwana".

 • Sopot: Karnowski może wygrać już w pierwszej turze

  Prezydent Sopotu Jacek Karnowski ma szansę na ponowny wybór nawet w pierwszej turze niedzielnych wyborów samorządowych. Chce na niego zagłosować 49,4 proc. uprawnionych do głosowania sopocian - wynika z sondażu Homo Homini wykonanego na zamówienie Radia Gdańsk.

 • O funkcję prezydenta Sopotu ubiegać się będzie pięciu kandydatów, w tym pełniący to stanowisko od 12 lat Jacek Karnowski, b. członek Platformy Obywatelskiej.

Zdjęcia na temat: świderska kultura
Dyskusje na temat: świderska kultura