• Informacje na temat:

  święcicki

Artykuły na temat: święcicki
 • Zmarł Mieczysław Święcicki z Kabaretu "Piwnica Pod Baranami"

  W Krakowie zmarł w środę Mieczysław Święcicki, pieśniarz i aktor, artysta Kabaretu "Piwnica Pod Baranami", nazywany Księciem Nastroju. Artysta w marcu skończyłby 82 lata. Informację o śmierci artysty przekazał Bogdan Micek, dyrektor "Piwnicy Pod Baranami".

 • Marcin Święcicki gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM

  ..."Jarosław Kaczyński rządzi wszystkim, (…) więc przy takim drobiazgu jak przetarg na helikoptery - przypuszczam - również mógł mieć ‘sprawstwo kierownicze’" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM poseł PO, były prezydent Warszawy Marcin Święcicki.

 • Nie spodziewałem się wysokiej frekwencji w niedzielnym referendum, ale nie przypuszczałem, że będzie ona aż tak niska - stwierdził Marcin Święcicki. W opinii polityka Platformy, cząstkowe wyniki wskazują na porażkę instytucji referendum.

 • Święcicki o Powązkach: Tu nie ma sztampy cmentarnej, jest olbrzymie bogactwo

  ...nagrobki o wartości artystycznej, wartości jakiejś historycznej ze względu na rzeźbiarzy, na autorów, na sam nagrobek, sarkofagi“ - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Marcin Święcicki(...). ‘A to nie szkodzi, nie szkodzi, to ja potrzymam’ - mówiła. (…) Nie przepuszczała nikomu” - wspominał Święcicki. Mówił też o Wojciechu Młynarskim: „Wpadał na kwestę i też brawurowo - może nie stał długo...

 • UPA nie walczyła z Niemcami, panie pośle Marcinie Święcicki

  ...ludobójstwa na Kresach II RP. W trakcie dyskusji poseł Marcin Święcicki (dawniej PZPR, dziś PO) stwierdził, że Ukraińska Powstańcza Armia walczyła - uwaga! - z Trzecią Rzeszą. Otóż jest to jaskrawa(...). Skąd więc poseł Marek Święcicki wziął takie informacje? Przypuszczam, że z ukraińskich opracowań i filmów propagandowych, które są rozpowszechniane od czasów prezydentury prezydenta Wiktora...

 • Święcicki: Stanisław Piotrowicz powinien złożyć mandat poselski, ale nie przez działalność w PRL-u

  Jeżeli Stanisław Piotrowicz powinien złożyć mandat poselski, to z innych powodów niż działalność prokuratorska w PRL-u - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Marcin Święcicki. Poseł PO przekonywał że Piotrowicz "jest twarzą dekonstrukcji Trybunału Konstytucyjnego, a opowiada z wielką płynnością i służalczością, że zaprowadza ład konstytucyjny w Polsce". "To jest dla mnie rzecz, która go...

 • Święcicki: PiS unieważnił uchwały. Tego w historii Sejmu nie było

  ...- PiS doszło do wniosku, że nie uznaje wyboru ani dwóch, ani tych trzech poprzednich sędziów. Skasowali więc te wybory. Unieważnili uchwały, czego w ogóle nie było w historii Sejmu – komentuje środowe głosowania w Sejmie nad unieważnieniem wyboru pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego poseł PO Marcin Święcicki.

 • Marcin Święcicki o sprawie caracali: Nie mamy zaufania do pana Ziobry i jego prokuratorów

  ...poseł PO, były prezydent Warszawy Marcin Święcicki. Pytany przez Marcina Zaborskiego o dowody na rzekome spotkania polityków PiS z przedstawicielami koncernu Lockheed Martin, odpowiada: "Nie wiem nic o takich dowodach, ale warto to zbadać. (…) To, co dzieje się wokół caracali, to rzeczy dosyć niebywałe". Święcicki zaznacza, że jego zdaniem Antoni Macierewicz, decydując się na zakup śmigłowców bez...

 • Zmarł prof. Andrzej Święcicki, wieloletni prezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie, socjolog, pionier badań nad religią oraz alkoholizmem, żołnierz AK.

 • Święcicki o decentralizacji Ukrainy: Może pomóc rozwiązać konflikt polityczny z Rosją

  Jakie kroki powinny podjąć władze Ukrainy, aby rozwiązać konflikty polityczne, a zwłaszcza ten z Rosją? - Pomoże w tym decentralizacja Ukrainy przy zachowaniu jej jedności terytorialnej - twierdzi poseł PO Marcin Święcicki, który jest szefem grupy ekspertów, doradzającej Ukrainie w sprawie reformy samorządowej.

Zdjęcia na temat: święcicki
Wideo na temat: święcicki
Dyskusje na temat: święcicki