• Informacje na temat:

  świetlisty szlak

Artykuły na temat: świetlisty szlak
 • W Peru odbędzie się w sobotę beatyfikacja polskich franciszkanów Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, zamordowanych przez bojówkę terrorystycznego ugrupowania Świetlisty Szlak w 1991 roku. Będą to pierwsi błogosławieni polscy misjonarze męczennicy.

 • Zginęli z rąk terrorystów. Polscy misjonarze beatyfikowani w Peru

  W peruwiańskim Chimbote trwa msza beatyfikacyjna polskich misjonarzy-męczenników. Ojcowie Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek zginęli 24 lata temu z rąk maoistowskich terrorystów z ugrupowania Świetlisty Szlak. Wraz z Polakami na ołtarze został wyniesiony również włoski ksiądz Alessandro Dordi, zabity kilkanaście dni później.

 • Jest zgoda na beatyfikację polskich franciszkanów

  Papież Franciszek wyraził zgodę na beatyfikację dwóch polskich franciszkanów zamordowanych w 1991 roku w Peru przez Świetlisty Szlak - Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego - oraz arcybiskupa Oscara Arnulfo Romero z Salwadoru, zastrzelonego w 1980 roku.

 • Zgoda papieża na beatyfikację polskich franciszkanów i abpa Romero

  Papież Franciszek zgodził się na beatyfikację jako męczenników dwóch polskich franciszkanów zamordowanych w 1991 r. w Peru przez Świetlisty Szlak - Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego - oraz abpa Oscara Arnulfo Romero z Salwadoru, zabitego w 1980 r.

 • Kończy się proces beatyfikacyjny zamordowanych Polaków

  W Watykanie dobiega końca proces beatyfikacyjny polskich franciszkanów Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, zamordowanych w 1991 roku w Peru przez bojowników z maoistowskiego ugrupowania Świetlisty Szlak. Zostaną wyniesieni na ołtarze jako męczennicy.

 • ​Peru: Dożywocie dla Towarzysza Artemio, przywódcy Świetlistego Szlaku

  Sąd w Peru skazał w piątek na dożywotnie więzienie Florindo Floresa, znanego bardziej jako Towarzysz Artemio, współzałożyciela i przywódcy maoistowskiej rebelii Świetlisty Szlak.

 • Napastnicy, należący prawdopodobnie do lewicowej organizacji partyzanckiej Świetlisty Szlak, zabili pięć osób podczas ataku na siedzibę policji w San Jose de Secce, w prowincji Ayacucho, na południu Peru - poinformował major Quispe Gonzales z peruwiańskiej policji.

 • Założyciel i przywódca maoistowskiej partyzantki peruwiańskiej "Świetlisty Szlak", profesor filozofii 71-letni Abimael Guzman, został uznany winnym terroryzmu i skazany w Limie na dożywocie.

 • Niezapowiedziany punkt wizyty papieża. Spotkał się z rodzeństwem zamordowanych franciszkanów

  ...terrorystów z organizacji Sendero Luminoso – Świetlisty Szlak. Ale to takie zaskoczenie do końca nie było, skoro rodzeństwo było przygotowane i sprowadzone do klasztoru. Myśmy zabiegali, ale do końca było(...) terrorystów z ugrupowania Sendero Luminoso - Świetlisty Szlak. Zostali zabici strzałami w tył głowy. O. Strzałkowski miał 33 lata, o. Tomaszek 31.

 • Jest termin beatyfikacji polskich franciszkanów

  ...franciszkanów. Oddali życie 9 sierpnia 1991 roku w miejscowości Pariacoto w peruwiańskich Andach. Jak czytamy na portalu misje.franciszkanie.pl , terroryści z organizacji Świetlisty Szlak...

Dyskusje na temat: świetlisty szlak