• Informacje na temat:

  syjonizm

Artykuły na temat: syjonizm
 • Premier Turcji potępiany za porównanie syjonizmu z faszyzmem

  Premier Izraela Benjamin Netanjahu oskarżył szefa tureckiego rządu Recepa Tayyipa Erdogana, który zrównał syjonizm z faszyzmem i antysemityzmem, o wygłaszanie "ciemnych i fałszywych" poglądów. Erdogana skrytykowały też władze USA i szef ONZ.

 • Węgry: Sąd zezwala na wiec "upamiętniający ofiary syjonizmu". Mimo zakazu policji

  Węgierski sąd zezwolił na zorganizowanie w sobotę demonstracji skrajnej prawicy, w przededniu konferencji Światowego Kongresu Żydów w Budapeszcie. Wiec ma się odbyć pod hasłem "upamiętnienia ofiar bolszewizmu i syjonizmu". Zdaniem sądu, wydany przez policję zakaz tej demonstracji był spóźniony i bezprawny.

 • Wrócić do Syjonu

  ...29 sierpnia mija 110 rocznica pierwszego Kongresu Syjonistycznego w Bazylei. Zorganizowany przez grupę entuzjastów, z Teodorem Herzlem na czele, uważany jest przez wielu za początek narodzin Izraela i nowoczesnego syjonizmu. Jak do niego doszło?

 • Żyd, obywatel Izraela i przeciwnik syjonizmu Uri Davis został wybrany jednym z przywódców Fatahu - poinformowali w sobotę przedstawiciele tej partii.

 • Węgry: Antyżydowska demonstracja skrajnej prawicy w Budapeszcie

  Skrajnie prawicowe, parlamentarne ugrupowanie Jobbik zorganizowało w sobotę demonstrację w centrum Budapesztu pod hasłem "upamiętnienia ofiar syjonizmu i bolszewizmu". W niedzielę w stolicy Węgier odbędzie się Światowy Kongres Żydów.

 • Polska miała rację wycofując się z obrad genewskiej konferencji ONZ w sprawie rasizmu - powiedział dziś rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Podczas tej konferencji prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad postawił znak równości między syjonizmem a rasizmem.

 • Najpierw prezydent Rosji zrównał syjonizm z antyrosyjskością, teraz chce sprzedać Syrii – krajowi aktywnie wspierającemu terroryzm – nowoczesne rakiety. Izrael protestuje, ale rakiety to tylko pretekst dla Moskwy.

 • Iracki dyktator Saddam Husajn wezwał czeczeńskich terrorystów, by wypuścili zakładników z moskiewskiego teatru „Nord-Ost”. Tyrani naszych czasów, mianowicie Syjonizm i Ameryka są prawdziwym wrogiem, a nie Rosja, Chiny czy Indie - mówił dyktator.

 • Kazimierz Morawski, doradca prezydenta do spraw mniejszości narodowych - zrezygnował ze stanowiska i oddał się do dyspozycji Aleksandra Kwaśniewskiego. To reakcja na publikację "Gazety Polskiej", która zarzuciła Morawskiemu propagowanie w marcu '68 roku antysemityzmu. Według "Gazety", obecny prezydencki doradca przestrzegał wówczas przed "atakiem piątej kolumny syjonizmu"

 • Iran: Uroczysta parada i prezentacja uzbrojenia kupionego od Rosji

  ...- Jeżeli jutro wasze stolice zostaną zagrożone przez terroryzm czy syjonizm, wiedzcie, że siłą, która może wam pomóc jest Islamska Republika Iranu - mówił Rowhani. Zaznaczył jednocześnie, że Teheran udzieliłby pomocy państwu muzułmańskiemu tylko, gdy zostałby o to poproszony. Podkreślił, że Iran odgrywa pozytywną rolę w Syrii i Iraku, gdzie pomaga lokalnym rządom w walce z dżihadystami z Państwa...

Zdjęcia na temat: syjonizm