• Informacje na temat:

  symbole państwa

Artykuły na temat: symbole państwa
 • Widmo Pojawiające się na zaproszenie Państwa Młodych duchy zapowiada nadejście Chochoła. Ale on odegra rolę kluczową w finale dramatu. Wcześniej poszczególni bohaterowie dramatu będą musieli(...) zapewne porównuje swego obecnego męża, chłopa Wojtka, do tego, którego żoną mogła być.  Widmo jest zatem również symbolem niespełnionych marzeń o lepszym życiu. Pojawienie się go przekonuje Marysię...

 • Nosił symbole SS na marszu nacjonalistów. Jest w rękach policji

  W nocy z soboty na niedzielę stołeczni policjanci zatrzymali 34-latka, który podczas "Szturmowego Święta Pracy" miał na sobie koszulkę z symboliką SS. Wcześniej Obywatele RP, którzy zablokowali marsz nacjonalistów złożyli zawiadomienie do prokuratury, że policja nie reagowała na podobne symbole.

 • Proszę państwa, oto nowa gra! Pod tytułem – który obrazek najcelniej symbolizuje rządy PiS? Pół Warszawy w to się bawi.

 • ​Senatorowie PO: Prezydent niezgodnie z tradycją wykorzystuje symbole walki o wolność

  ...- Prezydent Andrzej Duda przeinaczając słowa pieśni "Boże coś Polskę", w sposób niezgodny z tradycją wykorzystuje symbole walki o wolność i niepodległość kraju i narodu - napisali senatorowie PO w piśmie do marszałka Senatu, protestując przeciw niedawnej wypowiedzi prezydenta.

 • Sowieckie symbole zakazane na Ukrainie

  ...jej symbole tam pozostaną. Co ciekawe, za zakazany symbol państwa totalitarnego ma zostać uznana także rosyjska flaga. Petro Poroszenko ogłosił również, że Ukraina nie będzie obchodzić już rosyjskich(...) reliktów czasów sowieckich teraz promowane mają być ukraińskie symbole - flaga i trójząb.

 • 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Prezydent: Oba symbole tej wojny są w Polsce

  ...pociągnęła za sobą najwięcej ludzkich istnień ma dwa wielkie symbole - oba w naszym kraju". Wskazał, że pierwszy z nich to Westerplatte - miejsce, gdzie rozpoczęły się pierwsze walki II wojny światowej i jest ono symbolem bohaterstwa polskiego żołnierza i było sygnałem dodającym siły oraz mobilizacji do obrony Rzeczypospolitej, a drugie to Wieluń. Ale ono (Wieluń) nie jest symbolem bohaterstwa...

 • O symbolach amerykańskiej demokracji

  .... Tematem wystąpienia będą symbole amerykańskiej demokracji. - Symbolika rewolucji amerykańskiej wycisnęła wyraźne piętno na późniejszych dziejach Stanów Zjednoczonych. W istocie musiała w jasny(...) rolę w dziejach powstawania amerykańskiego państwa i narodu". Obecność profesor, która swoim zaangażowaniem oraz życzliwością znaczącą przyczyniła się do zainicjowania działalności przez Koło PTH...

 • Irak: Bitwa o meczet Al Nuri - symbol Państwa Islamskiego w Mosulu

  W Mosulu, ostatnim wielkim bastionie dżihadystów, iraccy żołnierze dotarli w czwartek w ciężkich ulicznych bojach na odległość 500 metrów od meczetu Al Nuri, gdzie latem 2014 roku przywódca IS Abu Bakr al-Bagdadi proklamował powstanie Państwa Islamskiego.

 • Kobane symbolem oporu wobec Państwa Islamskiego

  Położone w północnej Syrii miasto Kobane stało się symbolem skutecznego oporu wobec ofensywy Państwa Islamskiego (IS), ale Amerykanów, którzy wspomagają je atakami powietrznymi na dżihadystów, niepokoi przede wszystkim ewolucja sytuacji w Iraku.

 • Krzyże w bawarskich urzędach. Symbol religii czy tożsamości?

  Od 1 czerwca w bawarskich urzędach zawisną krzyże. Mają symbolizować tożsamość i dziedzictwo kulturowe. To symbol religii i naruszenie neutralności państwa - wskazują krytycy.

Wideo na temat: symbole państwa
 • Brudziński: Dziadowsko zarządzane państwo - Abramowicz niech kupi Wawel

  "Prezydent jest dla mnie symbolem narodu polskiego, to skandal że w czasie Euro 2012 w loży prezydenckiej na Stadionie Narodowym będzie siedział nie on, a Putin i Abramowicz, rosyjski oligarcha. To polskie firmy powinny wykupić dla prezydenta loże na Stadionie Narodowym" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Joachim Brudziński. "NCS złożył taką propozycje, ale rząd z niej nie skorzystał. To dziadowsko

 • Rozmowa Duda-Putin możliwa? Dera: Nie jesteśmy gorszymi, żeby nie rozmawiać

  jednogłośnie mówiliśmy. A symbolem tego jest właśnie nieoddany wrak” – zaznaczył. „Poprzednie rządy Platformy Obywatelskiej nie były zainteresowane tym, żeby Polska ten problem rozstrzygnęła, bo oni oddali

Dyskusje na temat: symbole państwa
 • Re: czy w Polsce jest realizowany rozdzial kosciola od panstwa?!

  Moim zdaniem niestety nie. Polska w coraz wiekszym stopniu staje się państwem wyznaniowym. Kościół w Polsce uzurpuje sobie prawo do decydowania o losach państwa i jego obywateli. Spora część(...) paternalistyczne pohukiwania pod adresem najwyższych organów państwowych, jeśli Kościół wywiera presję na prace legislacyjne a jego symbole wiszą demonstracyjnie we wszystkich obiektach, urzędach

 • Re: Schetyna o zatrzymaniu Frasyniuka: Zły symbol tych rządów

  polskie symbole uczciwości i państwa prawa: Szetyna, Tussek i teraz jakiś Frassyni-uk.

 • Nie

  Nie

  Rozdział państwa od Kościoła (IMHO taka powinna być kolejność) w Polsce jest fikcją. 1. Symbole religijne wiszą w większości urzędów państwowych (parlament, szkoły publiczne, państwowe szpitale itd.), co przeczy neutralności światopoglądowej państwa, może obrażać uczucia innowierców. 2. Kościół Rzym-Kat stoi na uprzywilejowanej pozycji pod względem reprywatyzacji. Podczas, gdy inni obywatele

 • Re: Krzyże w bawarskich urzędach. Symbol religii czy tożsamości?

  Jajca jakieś jeszcze ta rada muzułmańska i tekst o naruszaniu neutralności państwa. Śmiech na sali. Cholera. Która rada muzułmańska odezwała się że na bliskim wschodzie i Afryce są symbole muzułmańskie- religijne. Dlaczego im w naszych domach na tyle pozwalamy?

 • Re: ​Spór o reakcję po nawałnicach. "Macierewicz symbolem nieudolności"

  płaszczak i maciora to symbole obciachu. to co oni wygadywali po huraganie nie mieści się żadnej skali. zamiast ogłosić stan klęski żywiołowej, jak w całym cywilizowanym świecie, i dać kasę poszkodowanym z rezerwy państwa (o ile ona jeszcze jest), wygłaszają idiotyczne apele do przedsiębiorców by taniej sprzedawali materiały budowlane. żenada to mało powiedziane.

 • Re: Premier: Rodzina była, jest i będzie symbolem polskiego rządu, symbolem Polski

  Za chwilę polski Sejm przyjmie uchwałę o „objawieniach fatimskich” – w dowód swej bezprzykładnej ciemnoty, zabobonności i serwilizmu wobec Rydzyka. Ten akt poniżenia i upodlenia państwa otwiera drogę(...) w Sopocie imienia JPII – to jest już jest groza. Bo jeśli jednostka administracyjna państwa, jaką jest województwo, zostaje trwale związana z kultem religijnym, to znaczy to, że rozdział Kościoła od

 • Re: Ewa Kopacz: Symbole "Solidarności" należą do wszystkich Polaków

  JUŻ JEDEN TAKI JEST CO OD LAT USIŁUJE UKRAŚĆ WŁASNOŚĆ 10 MILIONÓW POLAKÓW ..POjawiła sie kolejna która uważa że ten symbol jest również jej symbolem . PO tym co robi od lat PO mozna dopytać a właściwie w jakim temacie obowiązuje w PO SOLIDARNOŚĆ czyżby w okradaniu państwa POLSKIEGO !?

 • Re: Abp Gądecki: Niepełnosprawni powinni móc liczyć na pomoc państwa i Kościoła

  Każda religia to oszustwo i wielki PIC Tylko ateizm bo to wiedza a nie wiara ! Obejrzyj aby zrozumieć dlaczego www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I Symbole komunistyczne i faszystowskie już są zakazane, Niebawem społeczeństwo zmądrzeje i będą zakazane symbole religijne (każdej religii) - kwestia czasu ale już wkrótce - nowy sejm !

 • Re: Abp Gądecki: Niepełnosprawni powinni móc liczyć na pomoc państwa i Kościoła

  Każda religia to oszustwo i wielki PIC Tylko ateizm bo to wiedza a nie wiara ! Obejrzyj aby zrozumieć dlaczego www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I Symbole komunistyczne i faszystowskie już są zakazane, Niebawem społeczeństwo zmądrzeje i będą zakazane symbole religijne (każdej religii) - kwestia czasu ale już wkrótce - nowy sejm !

 • Re: PO ogłasza współpracę z Wałęsą. "To krzyk rozpaczy Schetyny"

  SYMBOLE OBCEGO PANSTWA,I AGENTOW Watykanu,SPRZEDAJACYCH,NISZCZACYCH GOSPODARKE,POLITYKE Państwa Polskiego!!!SYMBOLE INKWIZYCJI I TERANOW RZYMSKICH(papiestwo,papieże)!!!!