• Informacje na temat:

  szejk

Artykuły na temat: szejk
 • Ewakuacja Brytyjczyków z Szarm el-Szejk

  Na lotnisku w egipskim Szarm el-Szejk lądują puste brytyjskie samoloty. Na ich pokładzie powracają turyści, którzy utknęli w kurorcie po katastrofie rosyjskiego airbusa. Lądowaniu na brytyjskich lotniskach często towarzyszą spontaniczne wybuchy oklasków.

 • Egipt krytykuje Wielką Brytanię za zakaz lotów do Szarm el-Szejk

  ...brytyjskich turystów do swych kurortów w związku z ogromnymi stratami, jakie ponosi branża turystyczna w Egipcie. Londyn zdecydował o zawieszeniu lotów do i z Szarm el-Szejk w listopadzie 2015 r., po(...)-Sisiego z ówczesnym premierem W. Brytanii Davidem Cameronem, do którego doszło niedługo potem, ten ostatni zapewnił, że wzmocnienie środków bezpieczeństwa w porcie lotniczym Szarm el-Szejk...

 • Władze Bahrajnu pozbawiły obywatelstwa szyickiego szejka. "Nawoływał do sekciarstwa i przemocy"

  Władze rządzonego przez sunnicką dynastię Bahrajnu pozbawiły obywatelstwa wysokiego rangą szyickiego duchownego, szejka Isę Kasima. Zarzucono mu "nawoływanie do sekciarstwa i przemocy" - oświadczył szef MSW Bahrajnu szejk Raszid al-Chalifa.

 • Szejk Dubaju skontrolował urzędy i zastał... puste biurka. Nikt nie pracował

  Szejk Dubaju Muhammad al-Maktum skontrolował w niedzielę rano kilka urzędów zajmujących się sprawami obywateli i odkrył, że nie było tam ...żadnego personelu. Film z kontroli stał się hitem internetu - informuje w poniedziałek gazeta "Gulf News".

 • Brytyjskie linie lotnicze wstrzymują loty do Szarm el-Szejk

  Ze względów bezpieczeństwa przynajmniej do końca roku samoloty British Airways i Easy Jet nie będą latać do egipskiego kurortu Szarm el-Szejk - poinformowali przedstawiciele brytyjskich linii lotniczych.

 • Lufthansa: Zawieszono kolejne loty do Szarm el-Szejk

  Eurowings i Edelweiss, file Lufthansy, zawieszają loty do Szarm el-Szejk z uwagi na sytuację na Synaju - poinformowały w czwartek linie lotnicze. Decyzje tę określono jako środek ostrożności.

 • W Egipcie jest bezpieczniej? Władze: Utrzymanie zakazu lotów do Szarm el-Szejk "niesłuszne"

  ...brytyjskich turystów do swych kurortów w związku z ogromnymi stratami, jakie ponosi branża turystyczna w Egipcie. Londyn zdecydował o zawieszeniu lotów do i z Szarm el-Szejk w listopadzie 2015 r., po(...)-Sisiego z ówczesnym premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem, do którego doszło niedługo potem, ten ostatni zapewnił, że wzmocnienie środków bezpieczeństwa w porcie lotniczym Szarm el-Szejk...

 • Szyici oburzeni na Arabię Saudyjską za egzekucję szejka al-Nimra

  ...terrorystyczną. Wśród skazańców był szyicki duchowny, szejk Nimr al-Nimr. Karę śmierci wymierzono mu ponad rok temu, między innymi za "nieposłuszeństwo wobec władcy i podważanie jedności narodowej", a także za "zbrojny atak na saudyjskie służby bezpieczeństwa". Rodzina "zszokowana informacją o egzekucji" 53-letni szejk Nimr al-Nimr był zdeklarowanym przeciwnikiem saudyjskiego reżimu. Był jednym...

 • Dysponują ogromnym kapitałem i coraz częściej myślą o robieniu interesów w Polsce. Według "Kuriera Szczecińskiego", biznesmeni z Kuwejtu i Arabii Saudyjskiej są zainteresowani polskimi uzdrowiskami przeznaczonymi do prywatyzacji.

 • Afera korupcyjna FIFA: Szejk z Bahrajnu szóstym kandydatem na następcę Blattera

  Prezydent Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej szejk Salman Bin Ebrahim Al Khalifa z Bahrajnu jest szóstym kandydatem na szefa FIFA. Wybory zaplanowane są na 26 lutego 2016 roku, a termin zgłoszeń upływa w poniedziałek.

Zdjęcia na temat: szejk
Wideo na temat: szejk
 • "Poślizg" samolotu na lotnisku w Pyrzowicach

  Lecący z Szarm el-Szejk w Egipcie samolot ze 179 pasażerami na pokładzie wypadł z pasa podczas lądowania na katowickim lotnisku Pyrzowice. Żadnemu z pasażerów nic się nie stało - zapewnił rzecznik portu Cezary Orzech.

 • Samolot blokuje pas na lotnisku w Pyrzowicach

  Lotnisko Pyrzowice będzie zamknięte co najmniej do godz. 13. Wieczorem podczas lądowania samolot wypadł z pasa i zatrzymał się na trawie. Maszyna, należąca do czeskiego przewoźnika Travel Service, ze 179 pasażerami na pokładzie, wracała z Szarm el-Szejk w Egipcie. Żaden z pasażerów ani członków załogi nie ucierpiał.

 • W dalszym ciągu trwa wydobywanie ciał z wraku airbusa pięć dni po katastrofie w Egipcie.

  Od pięciu dni w Egipcie na Półwyspie Synaj trwa wydobywanie ciał z wraku rosyjskiego samolotu, który rozbił się nad Synajem. Ciała przewieziono do Kairu. Stąd dalej zostaną przetransportowane do Rosji. Rosyjski samolot A321 rozbił się 23 minuty po starcie nad Synajem w sobotę (31.10). Airbus leciał z Szarm-el-Szejk do Sankt Petersburga. Na pokładzie znajdowało się 224 Rosjan. Wszyscy zginęli.