• Informacje na temat:

  szembek

Artykuły na temat: szembek
 • Wiemy, co kryje krypta biskupów w katedrze we Fromborku

  Archeolodzy zakończyli badania krypty biskupa Krzysztofa Andrzeja Jana Szembeka, która znajduje się w archikatedrze we Fromborku w woj. warmińsko-mazurskim. Potwierdzili, że pochowano tam sześć osób. Naukowcy znaleźli też porozrzucane przedmioty.

 • Diariusze Jana hr. Szembeka, w latach trzydziestych XX wieku wiceministra spraw zagranicznych RP, są na Zachodzie traktowane niemal jak podręcznik dyplomacji. W Polsce mało kto słyszał o tym polityku i jego dziele, mimo że od lat stara się przywrócić pamięć o nim Towarzystwo Historyczne im. Szembeków.

 • ...44-letni kierowca, który w czwartek wieczorem po pijanemu wjechał w przystanek przy pl. Szembeka na warszawskim Grochowie i zranił pięć osób, trafił do aresztu - poinformowała stołeczna policja.

 • Szczodry Mikołaj dla biednych dzieci

  Św. Mikołaj obdarował w sobotę 1500 dzieci z najbiedniejszych szkół Warszawy-Pragi. Wśród radości i zabawy towarzyszącej spotkaniu dzieci ze św. Mikołajem, na pl. Szembeka dzieci otrzymały paczki świąteczne.

 • Pijany kierowca wjechał w przystanek. Pięć osób jest rannych

  Pięć osób zostało rannych w wypadku na warszawskiej Pradze. Pijany kierowca uderzył w grupę stojącą na przystanku przy placu Szembeka. Miał w organizmie 2 promile alkoholu. Został zatrzymany i przewieziony na komisariat.

 • Pijany wjechał w przystanek. Usłyszał zarzuty

  Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i spowodowanie wypadku - takie zarzuty usłyszał kierowca, który wczoraj wieczorem wjechał w grupę pasażerów na przystanku autobusowym przy placu Szembeka w Warszawie. Mężczyzna miał w organizmie dwa promile alkoholu.

 • Kandydat SLD na prezydenta Grzegorz Napieralski przekonywał dziś do swojej kandydatury kupców z pl. Szembeka w Warszawie. Jak powiedział warto wspierać "tradycyjne bazary, które my, Polacy bardzo lubimy".

 • Awaria systemu sterowania ruchem pod Warszawą: Poważne utrudnienia dla pasażerów

  .... Szembeka przez Wiatraczną), 143 (GUS - Rembertów Kolonia), 173 (Dw. Wschodni - Stara Miłosna), 183 (Wiatraczna - Nowy Rembertów), 198 (PKP Wesoła - Stara Miłosna), 315 (Dw. Wschodni - Stara...

 • Bazyliki św. Piotra. Polskę reprezentował na uroczystościach pogrzebowych wiceminister spraw zagranicznych Jan Szembek. 1979 - w warszawskiej siedzibie PKO - "Rotundzie" wybuchł gaz. Zginęło 49

 • Flaga od radnego

  To unikatowa akcja na terenie Warszawy - podkreśla radny Dariusz Lasocki, którego, podobnie jak jego partyjnego kolegę Marka Borkowskiego, będzie można spotkać w niedzielę w godz. od 10 do 14 na warszawskim pl. Szembeka i w parku nad Balatonem. Jak mówi Lasocki, chciałby przekazać ludziom flagi, gdyż wydaje mu się, że jest ich za mało. Radny odnosi wrażenie, że warszawiacy nie wywieszają naszych...

Dyskusje na temat: szembek