• Informacje na temat:

  szewczenko taras

Artykuły na temat: szewczenko taras
 • Jeden ze skwerów w śródmieściu Lublina zostanie nazwany imieniem ukraińskiego wieszcza, poety, malarza i działacza społecznego Tarasa Szewczenki. Uchwałę w tej sprawie przyjęli w czwartek radni miejscy.

 • Więcej ulic w Olsztynie

  Olsztynowi przybędą dwie nowe ulice: gen. Stanisława Maczka i Tarasa Szewczenki. O wprowadzenie nowych nazw wystąpili - Spółdzielnia Mieszkaniowa "Kormoran" i Olsztyński Oddział Związku Ukraińców w Polsce.

 • Ukraina: Starcia w Sewastopolu

  Zamieszki miedzy zwolennikami i przeciwnikami Rosji wybuchły w Sewastopolu na Krymie. Doszło do nich pod koniec proukraińskiej uroczystości z okazji 200. rocznicy narodzin ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki - poinformowała agencja AFP.

 • Ukraina: Chodorkowski przemawiał na Majdanie Niepodległości w Kijowie

  Dziesiątki tysięcy osób uczestniczyły w niedzielę w obchodach 200-lecia urodzin ukraińskiego wieszcza narodowego Tarasa Szewczenki na Majdanie Niepodległości w Kijowie. Ze sceny wystąpił zwolniony niedawno z więzienia rosyjski biznesmen Michaił Chodorkowski.

 • Starcia na Krymie. Jaceniuk: Nie oddamy nawet centymetra ziemi

  Zamieszki między zwolennikami i przeciwnikami Rosji wybuchły w Sewastopolu na Krymie. Doszło do nich pod koniec proukraińskiej uroczystości z okazji 200. rocznicy narodzin ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki - poinformowała agencja AFP. "To nasza ziemia" - podkreśla premiera Ukrainy Arsenij Jaceniuk.

 • W Kijowie rozpoczęła się wielka demonstracja prounijna

  Wiele tysięcy ludzi zebrało się w Kijowie przed pomnikiem wieszcza narodowego Tarasa Szewczenki na demonstracji na rzecz zbliżenia Ukrainy z UE. Jest to kontynuacja protestów trwających w stolicy i innych miastach ukraińskich od 21 listopada.

 • Dziesięć dni spędzi w areszcie kijowska emerytka, która uszkodziła wieniec złożony przez prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza pod pomnikiem ukraińskiego wieszcza narodowego Tarasa Szewczenki - podało we wtorek miejscowe MSW, powołując się na wyrok sądu.

 • My studenci prastarej stolicy Polski Krakowa zwracamy się do wszystkich studentów Rosjan, a także do studentów wszystkich narodowości żyjących w Rosji, na Ukrainie i w innych państwach z gorącym apelem - bądźcie spadkobiercami wybitnych myślicieli polskiego, ukraińskiego i rosyjskiego narodów - Adama Mickiewicza, Tarasa Szewczenki, Aleksandra Hercena.

 • Radość w Kijowie, Ukraina pokonała Szwecję!

  Współgospodarze Euro 2012 nie zawiedli swoich kibiców! Ukraina pokonała Szwecję 2:1 w meczu grupy D. Bohaterem spotkania był Szewczenko, który zdobył dwa gole. Honorowe trafienie dla ekipy Trzech Koron zanotował Ibrahimovic.

 • Znamy ostateczny skład reprezentacji Ukrainy

  Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Ukrainy Oleg Błochin ogłosił ostateczny, 23-osobowy skład drużyny naszych sąsiadów na mistrzostwa Europy. Z szerokiej kadry wypadli: bramkarz Ołeksandr Bandura, obrońca Witalij Mandziuk i pomocnik Taras Stepanenko.

Dyskusje na temat: szewczenko taras