• Informacje na temat:

  szkaplerz

Artykuły na temat: szkaplerz
 • Przyjąć szkaplerz, to otworzyć się na tę pomoc, jaką Maryja chce ofiarować swoim dzieciom. Jest to pomoc dana w czasach trudnych, a więc także dana na czasy gdy czujemy się i jesteśmy zagrożeni, wystawieni na pokusy czy niszczeni przez zło.

 • Takie to niepozorne. I takie niepraktyczne. I takie nie na czasie. Chciałoby się zapytać - po co komu szkaplerz w dzisiejszych czasach? A może właśnie dzisiaj jest potrzebny?

 • Setki pielgrzymów uczestniczyły w poniedziałek na Jasnej Górze w uroczystościach przypadającego 16 lipca święta Matki Bożej z Góry Karmel, znanego również jako święto Matki Bożej Szkaplerznej.

 • Tysiące pielgrzymów zmierzają na Jasną Górę, by uczestniczyć w poniedziałkowych uroczystościach święta Matki Bożej Szkaplerznej. W niedzielę do częstochowskiego sanktuarium dotarły m.in. piesze pielgrzymki z Poznania i Przemyśla.

 • Zwracając się do Polaków Benedykt XVI powiedział: "Jutro będziemy obchodzili wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel - Matki Bożej Szkaplerznej. Znak szczególnego oddania się Jej - szkaplerz - nosił i bardzo sobie cenił błogosławiony Jan Paweł II". "Wszystkim jego rodakom - w Polsce, na świecie, wam obecnym tu dzisiaj w Castel Gandolfo - życzę, by Maryja, najlepsza z matek, osłaniała...

 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Jasną Górę

  Do częstochowskiego sanktuarium maryjnego na Jasnej Górze zmierzają tysiące pielgrzymów. Pątnicy będą uczestniczyć w czwartkowych uroczystościach święta Matki Bożej Szkaplerznej. Właśnie to święto inauguruje wakacyjny "szczyt pielgrzymkowy" na Jasnej Górze.

 • Kilka tysięcy pielgrzymów uczestniczyło w czwartek na Jasnej Górze w uroczystościach przypadającego 16 lipca święta Matki Bożej z Góry Karmel, znanego też jako święto Matki Bożej Szkaplerznej.

 • Koncert ku czci Jana Pawła II

  ...relikwie Ojca Świętego: Papieski pierścień i Szkaplerz. Wyjątkowość Mszy polega na tym, że obok ustalonych od wieków i typowych dla Mszy części (Kyrie, Gloria, Credo), w pełni skomponowano także inne jej...

 • Polska pełna papieskich pamiątek

  ...w Krakowie przekazał szkaplerz Jana Pawła II, który został umieszczony w pozłacanej rozecie obok ołtarza Matki Bożej Szkaplerznej. Szkaplerz to dwa niewielkie obrazki: Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Matki Bożej z Góry Karmel, otoczone kawałkami brązowego sukna i połączone tasiemką - karmelici otrzymali w darze od kard. Dziwisza. Jan Paweł II nigdy nie zdejmował tego szkaplerza, który pozostał...

 • Tysiące pielgrzymów zmierzają na Jasną Górę, by uczestniczyć w poniedziałkowych uroczystościach święta Matki Bożej Szkaplerznej. W niedzielę do częstochowskiego sanktuarium dotarły m.in. piesze pielgrzymki z Poznania i Przemyśla.

Zdjęcia na temat: szkaplerz
Dyskusje na temat: szkaplerz