• Informacje na temat:

  szklarski alfred

Artykuły na temat: szklarski alfred
 • ...​Alfred Szklarski - pisarz, autor powieści przygodowych. Urodził się 21 I 1912r. w Chicago jako syn polskich imigrantów. W 1928 r. po śmierci matki przyjechał wraz ze starszą siostrą do Polski. Studiował dyplomację na Akademii Nauk Politycznych w Warszawie, którą ukończył w 1938 r.

 • Szklarski kolejną postacią w plenerowej galerii

  Pisarz Alfred Szklarski jest kolejną postacią upamiętnioną przez płaskorzeźbę w Galerii Artystycznej na Placu Grunwaldzkim w Katowicach. Związany przez lata z tym miastem autor serii o przygodach Tomka Wilmowskiego został wybrany przez mieszkańców w plebiscycie.

 • Córka Alfreda Szklarskiego: Podróżami były dla niego książki

  Biurko, maszyna do pisania, kanapa, fotele, zbiór książek, pamiątki i kolekcja fajek Alfreda Szklarskiego. To wszystko można zobaczyć w gabinecie pisarza, który odtworzono w Bibliotece Śląskiej w Katowicach. Wszystkie sprzęty książnicy udostępniła rodzina pisarza.

 • Dokładnie 100 lat temu urodził się Alfred Szklarski - pisarz, żołnierz AK, uczestnik Powstania Warszawskiego. Znany przede wszystkim jako autor cyku powieści o przygodach Tomka Wilmowskiego.

 • Katowiczanie wybiorą kolejną postać do plenerowej galerii

  Kompozytor Henryk Mikołaj Górecki, reżyser Janusz Kidawa czy pisarz Alfred Szklarski - to niektórzy z 12 związanych z Katowicami ludzi kultury, spośród których wybrana zostanie postać, upamiętniona w tym roku w plenerowej miejskiej galerii.

 • Pogrzeb Kazimierza Kutza: Reżyser zostanie pochowany 28 grudnia w Katowicach

  ..., Wojciech Kilar, Stanisław Ligoń czy Alfred Szklarski. oprac.

 • W piątek pogrzeb Kazimierza Kutza

  ..., kompozytorzy Henryk Mikołaj Górecki i Wojciech Kilar, dziennikarka i wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek czy pisarz Alfred Szklarski.

 • Henryk Mikołaj Górecki, pisarz Alfred Szklarski, rodzice ks. Jana Twardowskiego i senator Krystyna Bochenek, która zginęła w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

 • ..., pisarz Alfred Szklarski, rodzice poety ks. Jana Twardowskiego i senator Krystyna Bochenek, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.

 • Tusk był prymusem: Miał tylko jedną trójkę. Z matematyki

  Wychowawczyni Donalda Tuska twierdzi, że przyszły polityk i premier miał duszę humanisty. Zawsze uwielbiał grać w piłkę nożną. I nieraz pozdzierał sobie kolana na naszym boisku - mówi Lilianna Płoszaj, dyrektor podstawówki w Gdańsku. Razem ze świadectwem z ósmej klasy, szef rządu dotarł w nagrodę książkę Alfreda Szklarskiego "Tomek wśród łowców głów". Z chemii, czy z fizyki Donald Tusk miał...

Dyskusje na temat: szklarski alfred
 • Re: Kornel Morawiecki skomentował expose syna

  daro - Zrozum Jedno Wałęsa nie bał się działać . W tamtym czasie ludzie znikali po obu stronach ,i po stronie komuny i po stronie Solidarności . Po stronie komuny , zapadali na zawał serca , albo umierali po ciężkiej chorobie . A po stronie solidarności znikali i do dzisiaj nie wiadomo co z nimi . A byli też tacy jak Jarosław Kaczyński , co to morda w kubeł i cicho siedzieli . A dzisiaj strugają bohaterów . I obrażają porządnych Ludzi takich jak nasz Wałęsa .

 • Re: ​Premier Szkocji zachwycona słowami Polki

  Właśnie to jest w tym najsmutniejsze . Jak PiS-owcy przerobią Szpitale na kościoły i pozostanie już się tylko modlić o zdrowie . Bo to do tego wszystko zdąża , tylko zaślepieńcy z PiS-u tego nie widzą . Zobaczą jak już będzie całkiem po ptokach .

 • Re: Były ambasador Niemiec w Polsce: Roszczenia reparacyjne zatruwają historyczne dzieło pojednania

  *** Czesław Miłosz, który uwielbiał opisy przyrody dostał NOBLA. Alfred Szklarski piszący książki przygodowe uwielbiał wstawiać opisy przyrody. Czyżbyś był AntyEkolog i przeszkadza ci przyroda.?

 • UWAGA

  Miejsce zbrodniarza prędzej czy później jest w więzieniu.

 • Re:

  , że Alfred Szklarski zmarł zanim napisał ostatnią część... O walce o niepodległą i wolną Polskę...(...)... Do Książek Pana Szklarskiego wracam średni raz w roku i czytam po kolei całą serię... Moja Córeczka ma teraz 5 lat, ale wiem jedno... Kiedy będzie jeszcze trochę starsza, dostanie ode mnie te