• Informacje na temat:

  szkoła jezior

Artykuły na temat: szkoła jezior
 • Szkoły pomogą mazurskim jeziorom

  Urząd Marszałkowski w Olsztynie ogłosił konkurs dla szkół na akcję, która zachęci internautów do głosowania na Wielkie Jeziora Mazurskie w plebiscycie na siedem przyrodniczych cudów świata. Zgłosiło się już kilkanaście placówek.

 • W nocy wylały wezbrane wody jeziora Drużno

  To była bardzo pracowita noc dla strażaków i wojskowych nad jeziorem Drużno niedaleko Elbląga w województwie warmińsko-mazurskim. Wylały wezbrane wody jeziora.

 • Jezioro tajemnic. Zagadka bandery Kriegsmarine

  Poszukiwania na jeziorze Drawsko trwają. Co rzeczywiście znajduje się na jego dnie i czy uda się nam odnaleźć ślady po Kriegsmarine?

 • Części garderoby, butelki i puszki - takie między innymi "skarby" wydobyli dzisiaj płetwonurkowie z dna Jeziora Białego w Okunince koło Włodawy. W akcji sprzątania po sezonie turystycznym wzięło udział niemal 100 osób.

 • Burza śnieżna w Chicago. Odwołane loty, zamknięte szkoły

  Odwołane loty, zamknięte szkoły i liczne wypadki samochodowe - to skutki burzy śnieżnej w Chicago. Niżowy front rozciągał się w piątek nad całym regionem Wielkich Jezior i przesuwał w kierunku wschodniego wybrzeża USA.

 • Nowe jezioro w Małopolsce

  To było całkowite zaskoczenie. W ostatnich dniach w powiecie wadowickim pojawiło się nowe jezioro.

 • Otwarcie sezonu żeglarskiego nad Jeziorem Zegrzyńskim

  ...1 czerwca tego roku w Hotelu Narvil Conference & Spa odbędzie się oficjalne otwarcie sezonu żeglarskiego nad Jeziorem Zegrzyńskim z udziałem Jerzego Durejko wiceprezesa Polskiego Związku Żeglarskiego.

 • Eksplozja pieca w Jeziorach Wielkich

  Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę 12 lutego tuż przed 17 w jednym z domów mieszczących się w okolicach Szkoły Podstawowej w Jeziorach Wielkich. Krzysztof Szczepankiewicz na stałe zameldowany jest w Skulsku. Ma też dom w Jeziorach Wielkich. To właśnie tutaj, po dwudniowej nieobecności przyjechał i rozpalał w piecu centralnego ogrzewania. Niespodziewanie piec wybuchł, a siła wybuchu...

 • Śpiewali nad Jeziorem Sławskim

  Pogoda dopisała, a scena ustawiona nad samym jeziorem stworzyła wakacyjny nastrój. W sumie zaprezentowało się niemal 50 wokalistów walczących o nagrody w czterech grupach wiekowych. Jak co roku na pierwszy ogień poszli najmłodsi uczestnicy. Ich umiejętności wokalne, dobór repertuaru i prezentację sceniczną oceniało trzyosobowe jury w składzie: Marzena Osiewicz, muzyk z Poznania, Krystyna...

 • Bycie ratownikiem wodnym, to dobra szkoła życia

  ...w Giżycku . W międzyczasie trzeba przygotować sprzęt, sprawdzić go, pouczyć się, podszkolić, żeby na akcji nie dać plamy. Dla nas sezon zaczyna się, kiedy na jeziorach puszcza lód. Wtedy mamy(...) obserwowaniu np. kąpieliska. Na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich stacjonują cztery karetki wodne. To dzięki nim ratownicy mogą dotrzeć w każde miejsce jeziora nawet po 15 minutach.  Czego życzyć...

Dyskusje na temat: szkoła jezior