• Informacje na temat:

  szkoła jezior

Artykuły na temat: szkoła jezior
 • Szkoły pomogą mazurskim jeziorom

  Urząd Marszałkowski w Olsztynie ogłosił konkurs dla szkół na akcję, która zachęci internautów do głosowania na Wielkie Jeziora Mazurskie w plebiscycie na siedem przyrodniczych cudów świata. Zgłosiło się już kilkanaście placówek.

 • W nocy wylały wezbrane wody jeziora Drużno

  To była bardzo pracowita noc dla strażaków i wojskowych nad jeziorem Drużno niedaleko Elbląga w województwie warmińsko-mazurskim. Wylały wezbrane wody jeziora.

 • Jezioro tajemnic. Zagadka bandery Kriegsmarine

  Poszukiwania na jeziorze Drawsko trwają. Co rzeczywiście znajduje się na jego dnie i czy uda się nam odnaleźć ślady po Kriegsmarine?

 • ​Wakacje pod żaglami. RMF FM z wizytą w Próchnówku nad jeziorem Bytyń Wielki

  Nad jeziorem Bytyń Wielki na pograniczu Wielkopolski i Pomorza Zachodniego w miejscowości Próchnówko trwa coroczny, współorganizowany przez Pilski Okręgowy Związek Żeglarski, obóz dla dzieci i młodzieży. W tym roku mija dokładnie 30 lat od czasu, gdy młodzi adepci żeglarstwa po raz pierwszy spotkali się na tutejszej przystani. W piątek przez cały dzień towarzyszył im dziennikarz RMF FM Mateusz...

 • Odnaleziono ciało słuchacza Wyższej Szkoły Policji

  W Jeziorze Domowym Małym w Szczytnie odnaleziono ciało poszukiwanego od piątku słuchacza kursu podstawowego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (warmińsko-mazurskie). Okoliczności śmierci mężczyzny wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

 • Części garderoby, butelki i puszki - takie między innymi "skarby" wydobyli dzisiaj płetwonurkowie z dna Jeziora Białego w Okunince koło Włodawy. W akcji sprzątania po sezonie turystycznym wzięło udział niemal 100 osób.

 • Burza śnieżna w Chicago. Odwołane loty, zamknięte szkoły

  Odwołane loty, zamknięte szkoły i liczne wypadki samochodowe - to skutki burzy śnieżnej w Chicago. Niżowy front rozciągał się w piątek nad całym regionem Wielkich Jezior i przesuwał w kierunku wschodniego wybrzeża USA.

 • Tajemnicza śmierć słuchacza Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

  W Jeziorze Domowym Małym w Szczytnie odnaleziono ciało poszukiwanego od piątku słuchacza kursu podstawowego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (warmińsko-mazurskie). Okoliczności śmierci mężczyzny wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

 • Nowe jezioro w Małopolsce

  To było całkowite zaskoczenie. W ostatnich dniach w powiecie wadowickim pojawiło się nowe jezioro.

 • Otwarcie sezonu żeglarskiego nad Jeziorem Zegrzyńskim

  ...1 czerwca tego roku w Hotelu Narvil Conference & Spa odbędzie się oficjalne otwarcie sezonu żeglarskiego nad Jeziorem Zegrzyńskim z udziałem Jerzego Durejko wiceprezesa Polskiego Związku Żeglarskiego.

Dyskusje na temat: szkoła jezior
 • Re: Rzeź wołyńska a polska szkoła

  czy tez beda uczyc o tym jak polacy zabierali domy, ziemie, fabryki innym Polakom po 1945 roku, jak zakazywano moiwc w jezyku kaszubskim, zakazywano wydawac literature kaszubska, prase kaszubska, jak zmieniano nazwy miejscowosci, miast, rzek, jezior nazwe kaszubskich na polskie, jak Polacy przybledy / tak o nich wyrazali sie Kaszubi, Slazacy/na Pomorze, slask grabili, zabijali, gwalcili

 • Re: Kontrowersyjne słowa Kownackiego. "To szkoła dzielenia ludzi"

  Urodziłem się w Wa-wie mam tam firmę ale mieszkam od 11 lat na mazurach. Mam dom w Wa-wie i tu, szczęśliwi z rodziną czujemy się w krainie jezior, wa-we traktuję tylko jako koszenie kasiorki. Prawdziwi zacni i przyjacielscy ludzie stwierdzam że są jak najdalej od wa-wy.

 • Re: "Rzeczpospolita": Wrócą lekcje w sobotę?

  Najwięcej mają do powiedzenia głąby kapuściane, że szkoła nie uczy. Nieważne czy historia, geografia, biologia. Wszystko jest ważne i wszystko ci się w życiu przyda. Później idą głąby na Rysy w klapkach, w lekkich ubraniach i zdziwieni, że muszą wzywać GOPR...........Takie to właśnie są efekty nie przyswajania niektórych rzeczy. Bo nie chodzi o to, żebyś się uczył powierzchni jezior na pamięć.

 • Re: Zbombardowana szkoła ONZ. Wielu zabitych i rannych

  i teraz mamy im oddać tereny od Jezior Mazurskich po Wisłę). Przewidujący Palestyńczycy doszli też do wniosku, że Żydzi, moim zdaniem najzdolniejszy naród na świecie (dobra, dobra, czytajcie dalej