• Informacje na temat:

  szkoła uczuć

Artykuły na temat: szkoła uczuć
 • "Lęk pierwszoklasisty". Czyli, jak przygotować dziecko do szkoły

  ...zrozumienie uczuć swoich i dziecka, czyli tego lęku, strachu przed nieznanym, który towarzyszy wszystkim, nawet w świecie dorosłych. Nie można się śmiać z własnego dziecka, że się boi pójścia do szkoły, nie można mówić: "Szkoła? Zobaczysz, co cię czeka później". Nie, oczywiście, że nie. Wyśmiewanie jest tak naprawdę zaprzeczeniem uczuć. Należy mówić dziecku: "Rozumiem, co się z tobą dzieje...

 • "Szkoła żon" Moliera w Teatrze Polskim

  ..."Szkoła żon" Moliera w reżyserii Jacquesa Lassalle'a z Andrzejem Sewerynem i Anną Cieślak w rolach głównych - to najnowsza propozycja stołecznego Teatru Polskiego. Premiera przedstawienia odbędzie się 15 października.

 • Szkoła postanowiła usunąć nauczycielkę, która - choć wcześniej nie miała zastrzeżeń do witania się uściskiem ręki z kolegami - oświadczyła, że z przyczyn religijnych nie zamierza tego więcej robić(...), bez możliwości dyskusji, doprowadziły do zerwania więzi zaufania między nią a dyrekcją szkoły. Holenderskie ustawodawstwo zabrania manifestowania za pomocą stroju, mowy i postawy uczuć religijnych...

 • SLD: Nie ścigać z urzędu za obrazę uczuć religijnych

  SLD chce tak zmienić kodeks karny, by prokuratura nie ścigała już z urzędu za obrazę uczuć religijnych, lecz by następowało to na wniosek osoby pokrzywdzonej. Projekt w tej sprawie ma trafić wkrótce do Sejmu.

 • Wysyłając sześciolatki do klas pierwszych ustawodawca nie wziął pod uwagę tego, że dzieci w tym wieku nie mogą przebywać bez opieki na drogach publicznych, a więc i samodzielnie chodzić do szkół. Opiekunowie, którzy na to pozwolą, muszą się liczyć z grzywną do 5 tys. zł.

 • Kampania Przeciw Homofobii prowadzi homoseksualną agitację w szkołach. Co więcej, robi to bez wiedzy rodziców, nauczycieli i MEN - akcentuje "Nasz Dziennik".

 • Kara za nazwanie misia Mahometem?

  Sudańska policja przesłuchała we wtorek w związku z podejrzeniami o naruszenie uczuć religijnych brytyjską nauczycielkę, która pozwoliła swoim uczniom nadać maskotce imię Mahomet.

 • Wcześniaki, dzieciaki wyjątkowe

  Maksymilian urodził się trzy miesiące przed terminem. Dostał 3 punkty na 10 w skali Apgar. Niepewność, obawa i mnóstwo nadziei - tych uczuć jego najbliżsi doświadczali przez kolejne tygodnie.

 • Andrzej Wajda nie żyje

  ...- wspomnienia jak bardzo my wszyscy: pokolenie ludzi mających dziś 40 - 50 - 60 lat - jak bardzo my wszyscy jesteśmy z niego i jego filmów. Jak wiele wspomnień i uczuć z nimi wiążemy. A każdy...

 • Skandaliczny wybryk uczniów. Udawali pijanego papieża

  ...nie słabnie. Mimo że autorzy wątpliwej produkcji zaznaczają, że obrażać cudzych uczuć religijnych nie zamierzali. Co grozi "pomysłowym" uczniom? Na razie wszyscy zostali ukarani naganą, ograniczono ich też w prawach ucznia, ale o ich dalszym losie zadecyduje dyrekcja szkoła i śląskie kuratorium, które całą sprawę bada. Film można było "podziwiać" od kilku dni, jednak przedstawiciele szkoły tłumaczą...

Wideo na temat: szkoła uczuć
 • Uczniowie parodiowali Jana Pawła II

  Uczniowie szkoły im. Jana Pawła II w Jastrzębiu Zdroju umieścili w internecie film, na którym jeden z stoi na samochodzie i parodiuje gesty papieża. Chłopcy zostali ograniczeni w prawach ucznia. Policja bada, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa. Za obrazę uczuć religijnych grożą dwa lata więzienia.

Dyskusje na temat: szkoła uczuć
 • Re: Szkoła przeprasza ucznia za homofobię

  A ja kocham mój motocykl. Dobierałem się kilka razy ale on chyba nie odwzajemnia moich uczuć. On mnie dyskryminuje. Żądam przeprosin.

 • Re: Proces karny Jerzego Urbana. "Nie obraził uczuć religijnych"

  Katechetka mojej córki dwa lata temu po wakacjach powiedziała w szkole ,że spotkała Jezusa. Przez litość nie napiszę,która szkoła Powiat wodzisławski ,gmina Gorzyce

 • Re: "Gazeta Wyborcza": Szkoły - akcja likwidacja

  Ze szkołami, to jak z małżeństwem. Bez żadnych problemów można zostać małzeństwem, ale dostać rozwód, to droga przez mękę. Szkoła bez uczniów i małżeństwo bez uczuć to dozgonny związek.

 • Re: ​Warszawa: 12-latka utonęła w Wiśle

  Rodzice są różni, z różnym poziomem inteligencji, wiedzy, zainteresowania dzieckiem. Czasem to ludzie z przypadku, bez uczuć do swych dzieci. A szkoła to jednak miejsce edukacji, przeznaczone do szerzenia wiedzy.

 • Re: Zgodnie z prawem szkoła musi zapewnić w ...

  Do WEWTE- burak z ciebie i tyle własnego dziecka nie umiesz wychować więc ma to za ciebie zrobić szkoła super rośnie nowe pokolenie ludzi bez charakteru i uczuć super z ciebie rodzic roku

 • Re: ​Biskupi: Szkoła bez religii zmienia się w szkołę ateistyczną i ateizującą

  BISKUPI -- kTÓRY TO PAPIŻ BŁOGOSŁAWIŁ HITLERA - JA SIĘ WSTYDZĘ ZA BOGA STAĆ GO TYLKO NA TAKICH ORĘDOWNIKÓW - OBRAZA UCZUĆ RELIGIJNYCH SODOMIA I GOMORA .

 • Re: Zgodnie z prawem szkoła musi zapewnić w ...

  Poziom nauczania w szkołach podstawowych jest mierny i takie też powinno być ich miesięczne wynagrodzenie ! , później uczniowie idą do liceum , na studia i mają ogromne zaległości , a rodzice muszą płacić gigantyczne pieniądze na korepetycje , bo jednemu z drugim lebrowi nie chciało sie uczuć jak należy !

 • Re: Kazimierz Dolny: Boiska na cmentarzu żydowskim?

  Wydaje się, że sprawa jest oczywista jeśli chodzi o to zawiadomienie. Jeśli oni zaledwie dwa lata temu dowiedzieli się, że jakiś cmentarz tam był i zanim podjęli temat ze szkołą, szkoła i gmina nie mogły niczyich uczuć naruszyć skoro nie wiedziały, że coś takiego w XIX wieku istniało i że szczątki są tam dalej. Zawiadomienie jest bezpodstawne. Natomiast osobną kwestią jest dalsze uzgodnienie

 • Re: RMF24: Koniec Naszego Elementarza. Autorka: Przyjęłam to z rozczarowaniem

  Szkoła Podstawowa powinna dzieci przed wszystkim nauczyć się UCZUĆ by mogły nauczyć się BARDZO DOBRZE czytać, pisać, mówić ,liczyć (ARYTMETYKA / i % + GEOMETRIA ) oraz PODSTAW nauk biologiczno fizyczno chemicznych .Zadbać o rozwój fizyczny , psychiczny i kulturowy dziecka a zajęciach artystycznych PODSTAW DO DALSZEGO KSZTAŁCENIA WG. MOŻLIWOŚCI PSYCHOFIZYCZNYCH OSOBNIKA

 • Re: Laskowski w RMF FM: Gersdorf może opuścić budynek Sądu Najwyższego

  niestety niedorzeczne, zaczynacie wypisywać te swoje dyrdymały. Na marginesie, podział na "Wy", "Oni" itd. to przecież Wasza szkoła - Wasz Pan Premier dał temu upust kilka dni temu w Sandomierzu, nieprawdaż? Myślę, że na tym zakończymy żeby niepotrzebnie nie obrażać twych uczuć i podnosić Ci ciśnienia. Jeszcze żyłka Twa pęknie i smutek mnie ogarnie.