• Informacje na temat:

  szkoła uczuć

Artykuły na temat: szkoła uczuć
 • "Lęk pierwszoklasisty". Czyli, jak przygotować dziecko do szkoły

  ...zrozumienie uczuć swoich i dziecka, czyli tego lęku, strachu przed nieznanym, który towarzyszy wszystkim, nawet w świecie dorosłych. Nie można się śmiać z własnego dziecka, że się boi pójścia do szkoły, nie można mówić: "Szkoła? Zobaczysz, co cię czeka później". Nie, oczywiście, że nie. Wyśmiewanie jest tak naprawdę zaprzeczeniem uczuć. Należy mówić dziecku: "Rozumiem, co się z tobą dzieje...

 • "Szkoła żon" Moliera w Teatrze Polskim

  ..."Szkoła żon" Moliera w reżyserii Jacquesa Lassalle'a z Andrzejem Sewerynem i Anną Cieślak w rolach głównych - to najnowsza propozycja stołecznego Teatru Polskiego. Premiera przedstawienia odbędzie się 15 października.

 • Szkoła postanowiła usunąć nauczycielkę, która - choć wcześniej nie miała zastrzeżeń do witania się uściskiem ręki z kolegami - oświadczyła, że z przyczyn religijnych nie zamierza tego więcej robić(...), bez możliwości dyskusji, doprowadziły do zerwania więzi zaufania między nią a dyrekcją szkoły. Holenderskie ustawodawstwo zabrania manifestowania za pomocą stroju, mowy i postawy uczuć religijnych...

 • SLD: Nie ścigać z urzędu za obrazę uczuć religijnych

  SLD chce tak zmienić kodeks karny, by prokuratura nie ścigała już z urzędu za obrazę uczuć religijnych, lecz by następowało to na wniosek osoby pokrzywdzonej. Projekt w tej sprawie ma trafić wkrótce do Sejmu.

 • Wysyłając sześciolatki do klas pierwszych ustawodawca nie wziął pod uwagę tego, że dzieci w tym wieku nie mogą przebywać bez opieki na drogach publicznych, a więc i samodzielnie chodzić do szkół. Opiekunowie, którzy na to pozwolą, muszą się liczyć z grzywną do 5 tys. zł.

 • Kampania Przeciw Homofobii prowadzi homoseksualną agitację w szkołach. Co więcej, robi to bez wiedzy rodziców, nauczycieli i MEN - akcentuje "Nasz Dziennik".

 • Kara za nazwanie misia Mahometem?

  Sudańska policja przesłuchała we wtorek w związku z podejrzeniami o naruszenie uczuć religijnych brytyjską nauczycielkę, która pozwoliła swoim uczniom nadać maskotce imię Mahomet.

 • Wcześniaki, dzieciaki wyjątkowe

  Maksymilian urodził się trzy miesiące przed terminem. Dostał 3 punkty na 10 w skali Apgar. Niepewność, obawa i mnóstwo nadziei - tych uczuć jego najbliżsi doświadczali przez kolejne tygodnie.

 • Andrzej Wajda nie żyje

  ...- wspomnienia jak bardzo my wszyscy: pokolenie ludzi mających dziś 40 - 50 - 60 lat - jak bardzo my wszyscy jesteśmy z niego i jego filmów. Jak wiele wspomnień i uczuć z nimi wiążemy. A każdy...

 • Skandaliczny wybryk uczniów. Udawali pijanego papieża

  ...nie słabnie. Mimo że autorzy wątpliwej produkcji zaznaczają, że obrażać cudzych uczuć religijnych nie zamierzali. Co grozi "pomysłowym" uczniom? Na razie wszyscy zostali ukarani naganą, ograniczono ich też w prawach ucznia, ale o ich dalszym losie zadecyduje dyrekcja szkoła i śląskie kuratorium, które całą sprawę bada. Film można było "podziwiać" od kilku dni, jednak przedstawiciele szkoły tłumaczą...

Wideo na temat: szkoła uczuć
 • Uczniowie parodiowali Jana Pawła II

  Uczniowie szkoły im. Jana Pawła II w Jastrzębiu Zdroju umieścili w internecie film, na którym jeden z stoi na samochodzie i parodiuje gesty papieża. Chłopcy zostali ograniczeni w prawach ucznia. Policja bada, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa. Za obrazę uczuć religijnych grożą dwa lata więzienia.

Dyskusje na temat: szkoła uczuć