• Informacje na temat:

  szpada

Artykuły na temat: szpada
 • Mediolan: Na Expo bez szpad, bębnów i rakietnic

  Na teren pawilonów światowej wystawy Expo w Mediolanie w przyszłym roku nie będzie można wnosić szpad i szabel, łuków, rakietnic, bębnów i trąb. Dokładną, budzącą wręcz rozbawienie listę zakazów, zamieszczoną na oficjalnej stronie imprezy, opublikowały włoskie media.

 • Wrocławski szermierz z fontanny stojącej koło Uniwersytetu Wrocławskiego znowu jest bezbronny. Ktoś przywłaszczył sobie jego szpadę. Zdarzyło się to już po raz trzynasty w historii charakterystycznej fontanny.

 • Polskie szpadzistki wywalczyły brązowy medal na Mistrzostwach Świata

  ...​Drużyna polskich szpadzistek zdobyła brązowy medal szermierczych mistrzostw świata w Lipsku. W decydującym meczu biało-czerwone pokonały ekipę Korei Południowej 33:28. Polki walczyły w składzie: Ewa Nelip (UKS Żoliborz Warszawa), Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa), Renata Knapik-Miazga (Wisła Kraków) i Barbara Rutz (Szpada Wrocław). Polska zajęła siódme miejsce w klasyfikacji medalowej.

 • Pijany jak Polak i inne stereotypy narodowe

  Diabła w naszym kraju przedstawiano często jako osobnika noszącego się na niemiecką modłę - pludry, rajtuzy, rajtarska bródka, szpada u boku - "istny Niemiec - sztuczka kusa". Rosjanie natomiast widzieli "czorta" jako Polaka - ubranego w kontusz, z sarmackimi wąsiskami: "łeb golony, słucki pas, szablisko".

 • Puchar Świata "Szabla Kilińskiego"

  W czwartek, 3 lipca, rozpoczyna się VIII edycja Pucharu Świata "Szabla Kilińskiego". Pojedynki na szable, szpady i florety rozgrywane będą w hotelu "Marriott". Pierwsze walki odbędą się w piątek i potrwają do niedzieli.

 • Coraz więcej zakazów podczas karnawałowych zabaw

  Władze wielu miast we Włoszech wydały na czas karnawału szereg rozporządzeń, zabraniających niektórych tradycyjnych w tym kraju zwyczajów lub ograniczające je. I tak, na przykład nie wolno obrzucać ludzi mąką i jajkami bądź nosić szpad Zorro.

 • Zlicytują przedmioty zagubione na lotniskach

  Kostium panny młodej, dziesiątki wózków dziecięcych, szpady, a nawet zwierzęce kły trafią na aukcję organizowaną 4 czerwca przez linie lotnicze Iberia, które chcą pozbyć się w ten sposób przedmiotów zostawionych na lotniskach.

 • Polityczna debata w Wlk. Brytanii - twardy dialog bez chwytów poniżej pasa

  Brytyjczycy mają za sobą ostatnią przedwyborczą debatę najważniejszych przywódców partyjnych. W przyszły czwartek wybiorą nowy parlament. W tym roku po raz pierwszy liderzy trzech największych partii skrzyżowali przedwyborcze szpady na oczach milionów telewidzów. Ostro spierali się na tematy gospodarki, podatków, imigracji i oświaty.

 • ...: pierwsze - Marta Fidrych (szabla, kategoria A) drugie - Dariusz Pender (szpada, kat.A) - drużyna kobiet (szpada: Marta Makowska, Marta Fidrych, Dagmara Witos-Eze, Renata Burdon) - drużyna mężczyzn (szabla: Adrian Castro, Radosław Stańczuk, Stefan Makowski, Grzegorz Pluta) trzecie - Radosław Stańczuk (szpada, kat.A) - Grzegorz Pluta (szpada, kat.B) - Grzegorz Pluta (szabla, kat.B) - Piotr...

 • Linie lotnicze Iberia zlicytują przedmioty zagubione na lotniskach

  Kostium panny młodej, dziesiątki wózków dziecięcych, szpady, zwierzęce kły trafią na aukcję organizowaną przez linie lotnicze Iberia, które chcą pozbyć się przedmiotów zostawionych na lotniskach. Chętni będą także mogli kupić puszki z produktami żywnościowymi, buty, zabawki, bieliznę, maski, dywany, żelazka, różne narzędzia i ozdoby choinkowe.

Dyskusje na temat: szpada