• Informacje na temat:

  sztuka wojenna

Artykuły na temat: sztuka wojenna
 • Dymisja p.o. kanclerza Akademii Sztuki Wojennej. Powodem przetarg na piwo

  MON przyjęło dymisję p.o. kanclerza Akademii Sztuki Wojennej Tomasza Nowogórskiego. Wcześniej media podały, że ASzWoj organizuje przetarg na dostawę piwa za ponad 350 tys. zł.

 • AON zostanie przekształcona w Akademię Sztuki Wojennej

  Od 1 października na bazie Akademii Obrony Narodowej w warszawskim Rembertowie zostanie utworzona Akademia Sztuki Wojennej. W środę prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę w tej sprawie - poinformowała jego kancelaria.

 • Jest decyzja rządu. Powstanie Akademia Sztuki Wojennej

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy, zgodnie z którą od 1 października na bazie Akademii Obrony Narodowej w warszawskim Rembertowie zostanie utworzona Akademia Sztuki Wojennej, która będzie przede wszystkim kształcić i szkolić żołnierzy - poinformowało CIR.

 • Dymisja p.o kanclerza Akademii Sztuki Wojennej Tomasza Nowogórskiego

  MON poinformowało o przyjęciu dymisji p.o. kanclerza Akademii Sztuki Wojennej Tomasza Nowogórskiego. Wcześniej liczne komentarze wywołały informacje o przetargu na dostawę piwa za ponad 350 tys. zł, który Nowogórski uznał za zgodny z przepisami. Przetarg także anulowano.

 • Akademia Sztuki Wojennej zamiast Akademii Obrony Narodowej. To nie koniec zmian

  Akademia Obrony Narodowej od nowego roku akademickiego zmieni nazwę na Akademię Sztuki Wojennej. Kierownictwo resortu obrony chce też zmian w kadrze naukowej, strukturze uczelni oraz samym sposobie funkcjonowania szkoły.

 • Wspomnienia wojenne Karoliny Lanckorońskiej to pamiętnik pisany przez autorkę w latach 1945-1946, kiedy to autorka, podczas okresu wojny i okupacji, przebywała kolejno na terenie Lwowa, Krakowa i Generalnego Gubernatorstwa, by następnie znaleźć się w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück. Wspomnienia autorka finalizuje swym przybyciem do Włoch.

 • Kryminalne zagadki, bohema i wojenna brawura

  Warszawa to miasto, w którym trudno wskazać jedno, niekwestionowalne centrum. Dla jednych będzie nim skrzyżowanie Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich, dla innych - Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, dla kogoś jeszcze - Plac Zamkowy. Istnieją jednak miejsca, w których od stuleci koncentruje się miejskie życie. Takim sercem Warszawy jest od dawna Plac Trzech Krzyży.

 • "Rz" Polskie dzieła sztuki cieszą rosyjskie oko

  Zrabowane przez Armię Czerwoną dzieła sztuki wciąż tkwią w rosyjskich muzeach. Rosjanie, mimo próśb strony polskiej, nie zamierzają ich zwracać – informuje "Rzeczpospolita".

 • Saksonia zwróciła Polsce dzieła sztuki zrabowane w Łodzi

  Niemieckie władze okupacyjne wywiozły w czasie wojny zbiory Muzeum Etnograficznego do Niemiec. Po 78 latach eksponaty ze zrabowanej kolekcji powróciły do Polski. Kwestia zwrotu dzieł sztuki pozostaje nierozwiązana.

 • Turyści wpłacili Grecji... część reparacji wojennych

  Para niemieckich turystów odwiedzających Nauplion na Peloponezie złożyła wizytę burmistrzowi i wpłaciła do kasy miejskiej 875 euro. "To przypadająca na nas część reparacji wojennych, które należą się Grekom za okres nazistowskiej okupacji" - oświadczyli.

Wideo na temat: sztuka wojenna
 • Bronisław Komorowski odwiedził Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

  Prezydent Bronisław Komorowski w ramach swojej wizyty w Krakowie odwiedził nowo otwarte Muzeum Sztuki Współczesnej."Nie odbudujemy w naszym kraju wielu zabytków zniszczonych przez pożogę wojenną" - mówił prezydent. "Możemy jednak zabiegać o to, żeby Polska kojarzyła się z nowoczesną sztuką" - dodał.

Dyskusje na temat: sztuka wojenna