• Informacje na temat:

  sztuka wojenna

Artykuły na temat: sztuka wojenna
 • ​Akademia Sztuki Wojennej otwiera studia dla posłów

  Wydział Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej zorganizuje posłom naukę na studiach podyplomowych polityki bezpieczeństwa. Patronat nad studiami dla posłów objął MON. Wykłady mają być prowadzone w Sejmie.

 • Dymisja p.o. kanclerza Akademii Sztuki Wojennej. Powodem przetarg na piwo

  MON przyjęło dymisję p.o. kanclerza Akademii Sztuki Wojennej Tomasza Nowogórskiego. Wcześniej media podały, że ASzWoj organizuje przetarg na dostawę piwa za ponad 350 tys. zł.

 • AON zostanie przekształcona w Akademię Sztuki Wojennej

  Od 1 października na bazie Akademii Obrony Narodowej w warszawskim Rembertowie zostanie utworzona Akademia Sztuki Wojennej. W środę prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę w tej sprawie - poinformowała jego kancelaria.

 • Jest decyzja rządu. Powstanie Akademia Sztuki Wojennej

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy, zgodnie z którą od 1 października na bazie Akademii Obrony Narodowej w warszawskim Rembertowie zostanie utworzona Akademia Sztuki Wojennej, która będzie przede wszystkim kształcić i szkolić żołnierzy - poinformowało CIR.

 • Dymisja p.o kanclerza Akademii Sztuki Wojennej Tomasza Nowogórskiego

  MON poinformowało o przyjęciu dymisji p.o. kanclerza Akademii Sztuki Wojennej Tomasza Nowogórskiego. Wcześniej liczne komentarze wywołały informacje o przetargu na dostawę piwa za ponad 350 tys. zł, który Nowogórski uznał za zgodny z przepisami. Przetarg także anulowano.

 • Akademia Sztuki Wojennej zamiast Akademii Obrony Narodowej. To nie koniec zmian

  Akademia Obrony Narodowej od nowego roku akademickiego zmieni nazwę na Akademię Sztuki Wojennej. Kierownictwo resortu obrony chce też zmian w kadrze naukowej, strukturze uczelni oraz samym sposobie funkcjonowania szkoły.

 • Strata wojenna wróciła do Polski

  Polska strata wojenna lekyt czerwonofigurowy z IV w. p.n.e. został w poniedziałek przekazany do Muzeum Narodowego w Warszawie. "Lekyt pochodzi z kolekcji Choynowskiego, który w wieku XIX w. był jednym z największych kolekcjonerów, właścicieli zbiorów m.in. także obiektów archeologicznych" - powiedział Gliński. Jak zaznaczył, jest "to pierwszy obiekt archeologiczny, który odzyskujemy dla...

 • Wspomnienia wojenne Karoliny Lanckorońskiej to pamiętnik pisany przez autorkę w latach 1945-1946, kiedy to autorka, podczas okresu wojny i okupacji, przebywała kolejno na terenie Lwowa, Krakowa i Generalnego Gubernatorstwa, by następnie znaleźć się w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück. Wspomnienia autorka finalizuje swym przybyciem do Włoch.

 • Wojenne niewybuchy w centrum Krakowa. Odkryto amunicję i granaty

  Wybuchowe znalezisko w centrum Krakowa. Ponad tysiąc sztuk amunicji i 80 granatów z czasów II wojny światowej znaleziono podczas prac budowlanych przy ulicy Miodowej.

 • Kryminalne zagadki, bohema i wojenna brawura

  Warszawa to miasto, w którym trudno wskazać jedno, niekwestionowalne centrum. Dla jednych będzie nim skrzyżowanie Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich, dla innych - Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, dla kogoś jeszcze - Plac Zamkowy. Istnieją jednak miejsca, w których od stuleci koncentruje się miejskie życie. Takim sercem Warszawy jest od dawna Plac Trzech Krzyży.

Wideo na temat: sztuka wojenna
 • Bronisław Komorowski odwiedził Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

  Prezydent Bronisław Komorowski w ramach swojej wizyty w Krakowie odwiedził nowo otwarte Muzeum Sztuki Współczesnej."Nie odbudujemy w naszym kraju wielu zabytków zniszczonych przez pożogę wojenną" - mówił prezydent. "Możemy jednak zabiegać o to, żeby Polska kojarzyła się z nowoczesną sztuką" - dodał.

Dyskusje na temat: sztuka wojenna