• Informacje na temat:

  sztylet

Artykuły na temat: sztylet
 • Sztylet faraona Tutanchamona wykuto z meteorytu

  Zespół naukowców z Włoch i Egiptu ustalił, że do wyrobu sztyletu z grobowca faraona Tutenchamona wykorzystano meteoryt - informuje serwis internetowy Discovery News.

 • "Brygada sztyletów" przejęła dyżur na wschodniej flance NATO

  Koniec służby "Żelaznej brygady" Po dziewięciu miesiącach służby "Żelazną brygadę" 4. Dywizji Piechoty z fortu Carson zastąpili żołnierze "Brygady sztyletów" z 1. Dywizji Piechoty Armii USA z Fort(...) zakończenia misji zwinęli swoje sztandary.    Następnie swoje sztandary rozwinęli żołnierze 2. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (noszącej przydomek brygady sztyletów - PAP). Tym samym przejęli zadania...

 • "Sztylet i krzyż" - historia zamachowca z Fatimy

  To był szalenie sympatyczny, ujmujący, trochę nieśmiały ksiądz - tak Krystyna Czerni i Piotr Mucharski z "Tygodnika Powszechnego" wspominają Juana Fernandeza Krohna. Poznali go w 1981 roku w Krakowie, spotkali się też w Paryżu. To ten hiszpański ksiądz 12 maja 1982 roku usiłował zasztyletować Jana Pawła II w czasie pielgrzymki papieża do Fatimy.

 • Niezwykłe odkrycie dot. noża legendarnego władcy

  Sztylet pochowany obok mumii faraona egipskiego Tutanchamona został wykonany z materiału pochodzenia pozaziemskiego, twierdzą naukowcy. O sprawie informuje BBC.

 • Szekspir do kwadratu

  W teatrze Wielkiej Brytanii rozgrywają się równolegle dwa dramaty. Trzy godziny przed ogłoszeniem swej kandydatury na stanowisko przywódcy Konserwatystów, były burmistrz Londynu, Boris Johnson, stał się rzymskim cesarzem. Jest megalomanem, ale tym razem to nie była jego wina. W plecy wbito mu sztylet. Jego przyjaciel, Michael Gove, z którym prowadził kampanię za Brexitem, zgłosił niespodziewanie...

 • Generał Jaruzelski sowiecką "matrioszką"?

  Kowalski. Autor fascynującej, niedawno wydanej książki "Rosyjski sztylet" udzielił wywiadu Bogdanowi Zalewskiemu. W rozmowie z dziennikarzem RMF FM pułkownik poruszył szereg pilnie strzeżonych tajemnic...

 • Chiny: Słynny reżyser zapłaci 1,2 mln dolarów kary za dzieci

  Reżyser Zhang Yimou, który nakręcił m.in. "Dom Latających Sztyletów", ma miesiąc na zapłacenie grzywny w wysokości 7,5 mln yuanów (1,2 mln dolarów) - poinformowały chińskie media. To kara za to, że twórca złamał przepisy dotyczące liczby dzieci. Z obecną żoną Chen Ting mają troje dzieci, a wolno było im mieć tylko jedno.

 • Zwolennicy jemeńskiego rządu, wymachując pałkami i sztyletami, starli się w środę z antyrządowymi demonstrantami w stolicy kraju, Sanie. Jak pisze agencja Reutera protesty, zainspirowane wydarzeniami w Tunezji i Egipcie, wymykają się spod kontroli policji.

 • ..."Matrix", "Kill Bill", "Dom Latających Sztyletów"... Mnisi z klasztoru Shaolin długo biernie przyglądali się, jak sztuki walki zarabiają miliony dolarów dla studiów filmowych w Hollywood i Hong Kongu. Teraz przystąpili do kontrofensywy.

 • Miłość w Stettinie

  Zabiłem człowieka. Zabiłem nie trucizną, sztyletem czy strzałem z pistoletu. Nie spowodowałem też wypadku drogowego, w wyniku którego ktoś zginął. Zabiłem tym, czym się przez całe życie zawodowe zajmowałem. Zabiłem słowem. I nie było to wcale słowo, które padło w jakiejś medialnej nagonce na Bogu ducha winną osobę. Zabiłem słowem zacytowanym z hitlerowskiego dokumentu z 1942 roku w sprawie, która...

Zdjęcia na temat: sztylet