• Informacje na temat:

  szubienica

Artykuły na temat: szubienica
 • Dyrektor z resortu środowiska: "Kajdanki i szubienica" dla Tuska

  ..."Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica" - napisała w jednym z portali społecznościowych dyrektor Beata Nowosielska kilka dni przed przyjazdem byłego premiera do Warszawy. To nie jedyny ordynarny i obraźliwy wpis pracownicy Ministerstwa Środowiska i byłej radnej PiS w internecie. Wcześniej pod zdjęciem Katarzyny Lubnauer z Nowoczesnej napisała: "Pani Katarzyno jakieś noworoczne...

 • Za nawoływanie do nienawiści wobec narodu ukraińskiego odpowie przed sądem 35-letni Mateusz C., który namalował na budynku Konsulatu Honorowego Ukrainy w Rzeszowie m.in. napis "Raus" i szubienicę. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała w tej spawie do sądu akt oskarżenia.

 • Protest przeciwko imigrantom. Szubienica dla kanclerz Merkel

  Symboliczna szubienica przeznaczona była dla kanclerz Niemiec oraz dla wicekanclerza Sigmara Gabriela z SPD - podał Deutschlandfunk. "Zarezerwowana dla Angeli mamusi Merkel" - głosił napis na kartce przyczepionej sznurem do drewnianej konstrukcji.   Podczas wiecu na placu przed Operą im. Sempera w Dreźnie uczestnicy skandowali hasła przeciwko uchodźcom i krytykowali zbyt liberalną, ich...

 • W mokotowskim więzieniu odnaleziono szubienicę, na której powieszono gen. "Nila"

  Znajdujemy się w miejscu, w którym była szubienica. Ślady murowania wskazują, że była tu zainstalowana dużo wcześniej niż w latach stalinowskich. Najprawdopodobniej, jest to szubienica przedwojenna - jej elementy odnaleźliśmy w ukrytym dole, który był zalany betonem. Służył on jako zapadnia podczas egzekucji. Wszystkie części szubienicy zostały skute, wrzucone do tego dołu, a potem zasypane...

 • Race, noże i prowizoryczna szubienica. Udaremniono prowokację przed konsulatem RP w Kijowie

  29 osób zatrzymano w centrum Kijowa - poinformowała ukraińska policja. Bandyci planowali prowokację nieopodal budynku konsulatu Polski. Chcieli spalić kukłę i wykrzykiwać "hasła ekstremistyczne".

 • Zdjęcia eurodeputowanych PO zawisły na szubienicach podczas sobotniej demonstracji środowisk narodowych w centrum Katowic. Policja analizuje nagrania, aby ustalić, czy doszło do naruszenia prawa.

 • Portrety eurodeputowanych PO na szubienicach. Ziobro komentuje

  Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zabrał głos w sprawie portretów eurodeputowanych PO umieszczonych na atrapach szubienic podczas demonstracji środowisk narodowych w Katowicach. Ziobro zaznaczył, że nie podoba mu się taka forma protestu, ale dodał: "Jakkolwiek pamiętam oczywiście liczne zachowania po stronie manifestantów KOD w Warszawie. (...) Akcja wywołuje reakcję".

 • Zdjęcia europosłów PO na szubienicach. Policja analizuje nagrania z demonstracji narodowców

  Zdjęcia eurodeputowanych PO zawisły na szubienicach podczas sobotniej demonstracji narodowców w centrum Katowic. Policja analizuje nagrania, aby ustalić, czy doszło do naruszenia prawa.

 • Zdjęcia polityków PO na szubienicach. Prokuratura dostała policyjne materiały

  Prokuratura zajmie się sprawą sobotniej manifestacji narodowców w śródmieściu Katowic. Chodzi o demonstrację, w czasie której na symbolicznych szubienicach powieszono zdjęcia europosłów Platformy Obywatelskiej. Dzisiaj rano policja wysłała śledczym zebraną w tej sprawie dokumentację.

 • Szubienice na demonstracji narodowców. Ziobro: Obyczaj wprowadzony na marszu PO

  Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ocenił, że wszczęcie śledztwa to prawidłowa reakcja na demonstrację nacjonalistów, którzy nieśli wizerunki polityków Platformy Obywatelskiej na szubienicach. Zarzucił PO bezczynność wobec podobnych zachowań dotyczących polityków PiS.

Zdjęcia na temat: szubienica
 • Świat w obietywie - czerwiec 2011