• Informacje na temat:

  szwadron

Artykuły na temat: szwadron
 • Były nazista ze szwadronu śmierci zachowa obywatelstwo Kanady

  ...​Sąd Najwyższy Kanady ogłosił, że nie będzie rozpatrywał sprawy wniesionej przez rząd federalny w sprawie odebrania obywatelstwa Helmutowi Oberlanderowi, który podczas II wojny światowej służył na Ukrainie w nazistowskim szwadronie śmierci.

 • Centrum Szymona Wiesenthala ustaliło tożsamość 80 byłych członków niemieckich szwadronów śmierci (Einsatzgruppen), którzy mogą wciąż żyć. Żydowska agencja ścigająca hitlerowskich zbrodniarzy chce, by rząd Niemiec wszczął w tej sprawie śledztwo.

 • Prokuratura Generalna Ukrainy zatrzymała 12 funkcjonariuszy oddziałów specjalnych Berkut, podejrzanych o strzelanie do demonstrantów w Kijowie 18-20 lutego. Wśród podejrzanych jest dowódca tzw. "czarnej brygady", nazywanej "szwadronem śmierci", która dysponowała bronią palną i "polowała" na pokojowo nastawionych uczestników antyrządowych protestów.

 • Co najmniej 50 osób, w tym około 10 dzieci, zabiły "szwadrony śmierci" karteli narkotykowych od października, strzelając z premedytacją do niewinnych osób w miejscach publicznych w Meksyku.

 • Kawaleryjskie konie znalazły dom na starość

  Niezdolne już do służby konie przejęte przez Agencję Mienia Wojskowego ze Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego znalazły nabywców - poinformowała w piątek Małgorzata Golińska z AMW.

 • W związku ze wzrostem przemocy w Iraku USA wysłały do tego kraju kolejnych 300 żołnierzy, szwadron śmigłowców i drony - poinformował w poniedziałek Pentagon.

 • W weekend w Starogardzie Gdańskim (woj. pomorskie) swoje święto obchodzi kawaleria. To już trzecie Święto Kawalerii zorganizowane przez Stowarzyszenie Szwadronu Kawalerii im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich.

 • ...​Grupa patriotów z dowódcą Jednostki Strzeleckiej nr 3003 Romanem Chandohą na czele postanowiła upamiętnić przypadające 15 czerwca przyszłego roku 100-lecie jednej z najsławniejszych szarż w historii polskiej kawalerii, jaką wykonał II szwadron ułanów z II Brygady Legionów Polskich rotmistrza Zbigniewa Dunin-Wąsowicza pod Rokitną - poinformował portal wdolnymslasku.pl.

 • Ad maximam Poloniae gloriam

  ...13 czerwca minęło równe 100 lat od jednej z najsławniejszych szarż polskiej kawalerii. Tego dnia 1915 roku 2. szwadron ułanów z II Brygady Legionów Polskich pod komendą rotmistrza Zbigniewa Dunin-Wąsowicza w szaleńczym galopie (porównywanym często do podobnego wyczynu naszych rodaków z 1. Pułku Szwoleżerów Gwardii Cesarskiej w wąwozie Somosierry) ruszył w kierunku czterech okopów rosyjskiej...

 • Prezydent Filipin zatrudniał szwadrony śmierci do zabijania przestępców? Były egzekutor zeznaje

  Prezydent Filipin Rodrigo Duterte zlecał szwadronom śmierci zabójstwa przestępców i osobistych wrogów, kiedy był burmistrzem miasta Davao na południu kraju - wynika z zeznań złożonych w czwartek przez byłego egzekutora. Łącznie zamordowano około 1 tys. osób.

Zdjęcia na temat: szwadron
Wideo na temat: szwadron
 • Amerykański konwój wojskowy przejedzie przez Polskę

  Oddział amerykańskiego wojska wyruszył w sobotę z Tapa w Estonii do Vilseck w Niemczech. Zamiast załadować się na kolej lub do samolotów, konwój 3. Szwadronu z 2. Regimentu Kawalerii wyruszył w długą podróż normalnymi drogami. Kolumna składająca się głównie z transporterów opancerzonych Stryker przejedzie przez kraje bałtyckie, Polskę i Czechy. Podróż jest formą ćwiczeń, a żołnierze pokonają