• Informacje na temat:

  szwarc

Artykuły na temat: szwarc
 • Stanisław Szwarc-Bronikowski, nestor polskich podróżników, publicysta, filmowiec zmarł w piątek w Warszawie w wieku 93 lat - poinformowała PAP żona zmarłego.

 • Szwarc, mydło i powidło w Muzeum Rzemiosła

  Muzeum Rzemiosła zaprasza do obejrzenia wystawy "Szwarc, mydło i powidło" - czyli nieprezentowane, a osobliwe eksponaty z 20-letniej historii placówki. Niecodzienną wystawę oglądać można do 16 maja w Piwnicy PodCieniami w Krośnie.

 • Stanisław Szwarc-Bronikowski, nestor polskich podróżników, publicysta, filmowiec zmarł dziś w Warszawie w wieku 93 lat - poinformowała żona zmarłego.

 • Na osłodę 30 tys. zł odprawy

  Poseł Jan Szwarc z Ustronia (Sojusz Lewicy Demokratycznej) odejdzie z Sejmu z 30 tys. zł odprawy w kieszeni.

 • Modlitwę za pierwszych władców Polski Mieszka I i Bolesława Chrobrego odmówił w piątek w Poznaniu w Dniu Wszystkich Świętych proboszcz parafii archikatedralnej na Ostrowie Tumskim ks. Kanonik Ireneusz Szwarc. W Złotej Kaplicy katedry znajduje się sarkofag obu władców.

 • Szwedzki fotograf zwycięzcą konkursu World Press Photo

  Wykonane przez Szweda Paula Hansena zdjęcie, ukazujące ciała dwojga palestyńskich dzieci niesionych przez krewnych, zostało okrzyknięte zdjęciem 2012 r. w konkursie World Press Photo. Wśród nagrodzonych są również dwie Polki, Ilona Szwarc i Anna Bedyńska.

 • Awaryjne lądowanie Boeinga 767 - tak było

  W poniedziałek, o godz. 23.55 (czasu lokalnego) samolot Boeing 767 PLL LOT wystartował z amerykańskiego lotniska Newark w stanie New Jersey. Maszyna (lot nr 016), z 220 pasażerami i 11 członkami załogi na pokładzie, miała wylądować w Warszawie o godzinie 13.35 we wtorek. Kapitanem lotu był Tadeusz Wrona, a drugim pilotem Jerzy Szwarc;

 • Znicze na grobach Mieszka i Chrobrego

  Normalnie kaplica jest zamknięta. Proboszcz ksiądz Ireneusz Szwarc wyjątkowo postanowił ją jednak dziś otworzyć jedynie na kilkanaście minut. Tak, aby wierni mogli zapalić znicze i odmówić krótką modlitwę. Ksiądz Szwarc powiedział, że relikty grobów pierwszych władców Polski znajdują się w podziemiach środkowej części katedry. Ich prochy złożono później w sarkofagu w najpiękniejszej, Złotej...

 • Jak się dowiedziała sieć RMF FM funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w nocy Ryszarda Szwarca pseudonim "Kajtek", jednego z domniemanych szefów mafii pruszkowskiej.

 • To jednak nie zniechęciło państwa Szwarców ze Wschowy do zaopiekowania się braćmi: 7 - letnim Gabrysiem i 5 - letnim Stasiem. Stworzyli im wspaniały dom, w którym chłopcy wyrosną na szczęśliwych ludzi. Decyzja, jak sami przyznają rodzice zastępczy, była zrywem serca. Narada rodzinna była tylko formalnością. Trójka dorosłych dzieci państwa Szwarców: 23 - letni Mariusz, 22 - letnia Monika i 20

Zdjęcia na temat: szwarc