• Informacje na temat:

  szwedzka sztuka

Artykuły na temat: szwedzka sztuka
 • Młoda Polska w Muzeum Sztuki w Göteborgu

  Malczewski, Chełmoński, Wyspiański, Boznańska, Mehoffer. Obrazy wybitnych, polskich artystów można oglądać w Muzeum Sztuki w Göteborgu, na największej w Skandynawii wystawie sztuki okresu Młodej Polski. Ekspozycja będzie czynna do 17 marca przyszłego roku.

 • "Zaskoczenie w Cannes". Komentarze po zdobyciu Złotej Palmy przez szwedzkiego twórcę

  ​"Zaskoczenie na Festiwalu w Cannes", "Mało znany szwedzki twórca rozgromił konkurencję" - tak francuska prasa komentuje nagrodzenie Złotą Palmą komediodramatu "The Square" Szweda Rubena Östlunda. Kanneńscy recenzenci podkreślają, że film ten jest ciekawą krytyką współczesnego społeczeństwa, a szczególnie środowisk artystycznych.

 • 15 Dni Kultury Szwedzkiej

  Głównym celem Dni jest promowanie kultury szwedzkiej. Tegoroczna edycja zostanie zaprezentowana w sześciu miastach Polski.

 • Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi – wyniki plebiscytu publiczności

  ...przedstawia się następująco: "Ja, Daniel Blake" 4.65, "Muzyka obcych" 4.63, "Toni Erdmann" 4.62, "Jak Bóg da" 4.52, "Szwedzka teoria miłości" 4.51, "Wytrwałość" 4.51, "Nawet nie wiesz jak bardzo cię...

 • Szwedzki plener Klubu Plastyków

  W Sztokholmie i Tyresö przebywała delegacja Klubu Plastyków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Wejherowie. W skład delegacji wchodzili: Longina Wysocka - prezes oraz Natasza Sobczak, Zygmunt Pałasz i Jerzy Stachura.

 • Anders Rydell: To była największa w historii akcja grabienia dzieł sztuki

  Nikt jeszcze nie znalazł "złotego pociągu", a już ustawiła się po ewentualne skarby, jakie może skrywać w swoich wnętrzach, kolejka chętnych z zagranicy. Polskim władzom - uważa Anders Rydell, autor książki "Bezcenne. Naziści opętani sztuką" - brakuje podobnej gorliwości w odzyskiwaniu zagrabionego w czasie II wojny światowej mienia Polaków.

 • Sztuka wyglądająca przez okno

  Realizm przedstawianych postaci, dotykający aż do bólu codziennych spraw i ludzkich słabości, ale tuż obok tego zimowy pejzaż, przy którym można zatrzymać się i odetchnąć - tak jednym zdaniem warto zachęcić do odwiedzenia wystawy Jacka Majcherkiewicza w bolesławskim dworze.

 • Międzynarodowa fuzja sztuki w Międzyzdrojach

  W tym roku Międzyzdroje staną się miejscem, w którym przenikać się będzie teatr, muzyka i film. Na uczestników Festiwalu czekają premierowe pokazy filmowe, niecodzienne występy teatralne, a także niezwykłe spotkania z twórcami i aktorami, nie tylko rodzimego, ale również zagranicznego środowiska artystycznego. A wszystko rozpocznie się 8. lipca od wielkiej Parady Otwarcia.

 • Szwedzcy neonaziści okradli nie tylko Auschwitz

  Szwedzka grupa neonazistów, która zleciła kradzież tablicy z napisem "Arbeit macht frei" z muzeum Auschwitz-Birkenau, ma na swoim koncie także inne kradzieże dzieł sztuki - między innymi rzeźby Carla Millesa. Pieniądze ze sprzedaży kradzionych dzieł miały stanowić zaplecze finansowe dla przygotowywanego na przyszły rok zamachu na parlament w Sztokholmie. Według szwedzkiej gazety "Aftonbladet...

 • Sztuka o betankach wśród premier Teatru im. Osterwy

  Sztuka Pawła Huelle o historii konfliktu w zakonie betanek w Kazimierzu Dolnym oraz polska prapremiera "Komedii teatralnej" Benghta Ahlofonsa - to niektóre premiery w lubelskim Teatrze im. Juliusza Osterwy w nadchodzącym sezonie 2010/2011.

Dyskusje na temat: szwedzka sztuka