• Informacje na temat:

  szyici

Artykuły na temat: szyici
 • Afganistan: Co najmniej 29 szyitów zginęło w zamachu na meczet

  ...​Co najmniej 29 osób zginęło, a ponad 60 zostało rannych w wyniku zamachu na szyicki meczet w mieście Herat w zachodnim Afganistanie, niedaleko granicy z Iranem. Szyici są w Afganistanie mniejszością religijną atakowaną przez Państwo Islamskie.

 • .... Szyici stanowią 15 proc. muzułmanów na świecie. Mieszkają głównie w Iraku, Iranie i Bahrajnie, są znaczącą mniejszością w Afganistanie, Pakistanie, Libanie i Arabii Saudyjskiej.

 • Szyici oburzeni na Arabię Saudyjską za egzekucję szejka al-Nimra

  Saudyjska rodzina królewska zostanie za to wymazana z kart historii - tak jeden z duchowych przywódców Iranu Mohammad Chatami zareagował na informację o wykonaniu w Arabii Saudyjskiej egzekucji na szyickim duchownym.

 • Szyici chcą zemsty za ścięcie znanego duchownego: ​Islamski świat płacze. Arabia zapłaci wysoką cenę

  Gwałtowne reakcje w szyickim świecie wywołało ścięcie w Arabii Saudyjskiej znanego szyickiego duchownego Nimra al-Nimra. Był on jedną z 47 osób skazanych za terroryzm. "Arabia Saudyjska zapłaci wysoką cenę za egzekucję Nimra al-Nimra" - powiedział rzecznik irańskiego ministerstwa spraw zagranicznych Dżaber Ansari, cytowany przez oficjalną irańską agencję prasową Irna.

 • Egzekucja trzech szyitów skazanych za zabicie policjantów

  W Bahrajnie stracono w niedzielę trzech szyitów skazanych wcześniej za przeprowadzenie w 2014 roku zamachu bombowego, w którym zginęło trzech policjantów. To pierwszy w tym kraju wykonany wyrok śmierci od 2010 roku.

 • W wybuchu bomby na północnym zachodzie Pakistanu podczas procesji szyitów zginęło w sobotę siedem osób, w tym czworo dzieci. Około 30 osób zostało rannych - poinformowała lokalna policja. W weekend szyici obchodzą święto Aszura.

 • Egzekucja w Bahrajnie. Stracono trzech szyitów skazanych za zabicie policjantów

  W Bahrajnie stracono w niedzielę trzech szyitów skazanych wcześniej za przeprowadzenie w 2014 roku zamachu bombowego, w którym zginęło trzech policjantów. To pierwszy w tym kraju wykonany wyrok śmierci od 2010 roku.

 • Egzekucja 47 osób. Tłumy szyitów na ulicach

  Po sobotniej egzekucji 47 osób skazanych za terroryzm, w Arabii Saudyjskiej, Bahrajnie, Iranie i Indiach tłumy szyitów wyszły na ulice. Stracono m.in. szyickiego duchownego Nimra al-Nimra.

 • Do przeprowadzenia zamachu przyznali się talibowie, którzy zapowiedzieli więcej ataków na szyitów w ciągu najbliższych dni. Pakistańscy szyici twierdzą, że otrzymują SMS-y z groźbami śmierci(...) w czasie sobotnich uroczystości ulicami Islamabadu przejdzie ok. 50 tys. wiernych. Większość Pakistańczyków to sunnici; szyici stanowią ok. 20 proc. ludności 180-milionowego kraju.

 • Większość Pakistańczyków to sunnici. Szyici stanowią około 15 procent ludności 180-milionowego Pakistanu. Autokar jechał z miasta garnizonowego Rawalpindi pod Islamabadem, gdzie znajduje się siedziba dowództwa armii pakistańskiej, do Gilgit na północy kraju. Wtorkowy zamach miał miejsce w dystrykcie Kohistan, ok. 200 km na północ od Islamabadu. Rejon ten zamieszkany jest przed dwa plemiona...

Zdjęcia na temat: szyici
Dyskusje na temat: szyici