• Informacje na temat:

  szymanowski karol

Artykuły na temat: szymanowski karol
 • Wieczory z muzyką Karola Szymanowskiego

  Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego i Śląskie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na "Wieczory z muzyką Karola Szymanowskiego i Manuela de Falli" do Akademii Muzycznej w Katowicach. Impreza odbędzie się w dniach od 29 do 31 marca.

 • Muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem

  W naszym cotygodniowym cyklu "Twoje niesamowite miejsce" dotarliśmy do Zakopanego. To tam w willi Atma mieści się jedyne na świecie muzeum biograficzne Karola Szymanowskiego (1882-1937). Ten największy po Fryderyku Chopinie polski kompozytor chętnie przebywał w Zakopanem, a pod koniec życia osiadł tam na stałe, zamieszkując właśnie w drewnianej willi przy ul. Kasprusie. My odwiedzamy miejsce...

 • Dni Muzyki Karola Szymanowskiego zostaną po raz 35. zainaugurowane w czwartek w Zakopanem. W tym roku przypada 130. rocznica urodzin tego wybitnego kompozytora, który pod koniec życia zamieszkał pod Tatrami.

 • Koncertem utworów Karola Szymanowskiego muzeum Atma w Zakopanem uczci w czwartek 131. urodziny swojego patrona. - Atma rozbrzmiewać będzie i błyszczeć wspaniałą muzyką wielkiego artysty - zapewniła dyrektor ds. programowych muzeum Małgorzata Janicka-Słysz.

 • Karol Szymanowski i mistrzowie muzyki

  Rok 2007 został ogłoszony Rokiem Karola Szymanowskiego, który jest jednym z najwybitniejszych, obok Fryderyka Chopina, polskich kompozytorów. Polska kultura muzyczna nie osiągnęłaby poziomu(...) oraz europejskich ośrodków muzycznych. Prezentacje festiwalowe będą miały również na celu upowszechnienie wiedzy o muzyce Karola Szymanowskiego wśród szerokich kręgów społeczeństwa. Festiwal odbędzie...

 • Rok Karola Szymanowskiego - koncert

  Zespół Szkół Muzycznych oraz Krośnieńskie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na koncert w ramach obchodów Roku Karola Szymanowskiego.

 • W hołdzie Karolowi Szymanowskiemu

  Zespół Szkół Muzycznych Nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie zaprasza na koncert "W hołdzie Karolowi Szymanowskiemu", który odbędzie się w sali koncertowej Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego w dniu 4 grudnia 2007 r. o godz. 18.00.

 • Z okazji trwającego Roku Szymanowskiego Instytut Wydawniczy Erica wraz z Fundacją Kultury Polskiej ma zaszczyt zaprezentować książkę Jolanty Rybarskiej pt. "Tańczyć Szymanowskiego czyli nie tylko Harnasie".

 • Szymanowski na Śródce

  Program tego koncertu - happeningu opiera się na Słopiewniach - cyklu pieśni Karola Szymanowskiego do słów Juliana Tuwima i eksperymentatorskich filmach Stefana Themersona. Usłyszymy również muzykę zafascynowanego twórczością K.Szymanowskiego jego poznańskiego przyjaciela, Tadeusza Szeligowskiego, kompozycje i improwizacje biorących udział w projekcie kompozytorów: Szabolcsa Esztenyi'ego...

 • Szymanowski na inaugurację sezonu w filharmonii

  Koncertem skrzypcowym Karola Szymanowskiego w wykonaniu Jakuba Jakowicza Filharmonia Świętokrzyska zainauguruje w piątek w Kielcach nowy sezon muzyczny. W programie wieczoru jest też "Szeherezada" Mikołaja Rimskiego-Korsakowa. Orkiestrę poprowadzi Jacek Rogala.

Zdjęcia na temat: szymanowski karol
Dyskusje na temat: szymanowski karol