• Informacje na temat:

  szymański

Artykuły na temat: szymański
 • Szymański: Wątpliwości KE są nieuzasadnione

  Wątpliwości KE wobec nowego prawa o ustroju sądów powszechnych nie są uzasadnione - ocenił wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański. Jego zdaniem, zmiany wprowadzone przez nowe przepisy są zgodne z unijnym prawem.

 • Szymański: Wszyscy pod mikroskopem Morawieckiego

  Współpracujemy z premierem Mateuszem Morawieckim w wielu bieżących sprawach; być może tak zostanie - stwierdził wiceszef MSZ Konrad Szymański pytany o swą przyszłość w kontekście zmian w rządzie. Zaznaczył, że premier chce ostrożnie przyjrzeć się pracy ministrów i podjąć wyważoną decyzję.

 • Szymański: Dostrzegamy realizację polskich oczekiwań

  W obecnym kształcie wypracowanego w negocjacjach porozumienia w sprawie brexitu dostrzegamy realizację wielu polskich oczekiwań dot. ochrony praw polskich obywateli na dziś, ale i na przyszłość, na zawsze niejako - powiedział w środę PAP wiceszef MSZ Konrad Szymański.

 • Szymański: Wierzymy w kompromis w sporze z UE

  Wierzymy, że Polska i Unia Europejska osiągną wspólne stanowisko w sprawie reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański niemieckiej gazecie "Welt am Sonntag".

 • Konrad Szymański skomentował orzeczenie TS w sprawie Puszczy

  ..."Nigdy nie było intencją Polski, by nie wykonywać postanowień Trybunału" - oświadczył wiceszef MSZ Konrad Szymański w reakcji na orzeczenie, w którym Trybunał Sprawiedliwości UE grozi Polsce karami za kontynuowanie wycinki w Puszczy Białowieskiej.

 • Szymański: Konieczna skoordynowana akcja UE wobec Rosji

  ..."Konieczna jest skoordynowana akcja państw członkowskich UE wobec Rosji, taka akcja zapewne nastąpi" - powiedział w poniedziałek wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański. "Dość szeroko otworzona jest furtka do dalszych kroków, zgodnie z polskimi oczekiwaniami" - ocenił.

 • Konrad Szymański: Niemcy naszym kluczowym partnerem

  ..."Niemcy to nasz kluczowy partner gospodarczy i partner dla reformy UE, najpierw pod kątem politycznym, a być może później także instytucjonalnym" - mówi w "Rzeczpospolitej" wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański.

 • Szymański: Premier osobiście zaakceptował konkluzje szczytu

  Premier Mateusz Morawiecki osobiście zaakceptował tekst konkluzji w sprawie brexitu - powiedział w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl wiceszef MSZ Konrad Szymański. Według niego wcześniejszy powrót szefa polskiego rządu nie stanowił żadnego ryzyka dla naszych interesów.

 • Szymański: Brexit? Sukces negocjacyjny Polski zależy od UE

  Polska wypracowała zaskakująco wysoki poziom konsensusu w negocjacjach w sprawie brexitu na poziomie unijnym; sukces negocjacyjny Polski w tym procesie zależy bezpośrednio od sukcesu unijnego - ocenił w czwartek wiceszef MSZ Konrad Szymański.

 • Szymański: Artykuł 7 wywołuje "bardzo duże" dyskusje

  Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański stwierdził, że napięcia polityczne spowodowane dyskusjami o wcieleniu w życie art. 7 Traktatu UE są "bardzo duże". U wielu Polaków rodzi to wątpliwości, jaki jest charakter integracji europejskiej - ocenił minister.

Zdjęcia na temat: szymański
Wideo na temat: szymański
Dyskusje na temat: szymański