• Informacje na temat:

  szymański

Artykuły na temat: szymański
 • Szymański: Dyskryminujące cięcia w budżecie UE

  Wiceszef MSZ Konrad Szymański w opublikowanym w środę wywiadzie dla portugalskiego dziennika "Diario de Noticias" skrytykował propozycje KE w sprawie redukcji wypłat unijnych. Podkreślił ponadto, że Polska nie akceptuje żadnych cięć w budżecie UE.

 • Szymański: Wątpliwości KE są nieuzasadnione

  Wątpliwości KE wobec nowego prawa o ustroju sądów powszechnych nie są uzasadnione - ocenił wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański. Jego zdaniem, zmiany wprowadzone przez nowe przepisy są zgodne z unijnym prawem.

 • Szymański: Wszyscy pod mikroskopem Morawieckiego

  Współpracujemy z premierem Mateuszem Morawieckim w wielu bieżących sprawach; być może tak zostanie - stwierdził wiceszef MSZ Konrad Szymański pytany o swą przyszłość w kontekście zmian w rządzie. Zaznaczył, że premier chce ostrożnie przyjrzeć się pracy ministrów i podjąć wyważoną decyzję.

 • Szymański: Dostrzegamy realizację polskich oczekiwań

  W obecnym kształcie wypracowanego w negocjacjach porozumienia w sprawie brexitu dostrzegamy realizację wielu polskich oczekiwań dot. ochrony praw polskich obywateli na dziś, ale i na przyszłość, na zawsze niejako - powiedział w środę PAP wiceszef MSZ Konrad Szymański.

 • Szymański: Spadek funduszy dla Polski jest nieakceptowalny

  ...- Coraz więcej państw niezadowolonych z propozycji Komisji Europejskiej dotyczących polityki spójności - ocenił wiceszef resortu spraw zagranicznych ds. europejskich Konrad Szymański.

 • Szymański: Wierzymy w kompromis w sporze z UE

  Wierzymy, że Polska i Unia Europejska osiągną wspólne stanowisko w sprawie reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański niemieckiej gazecie "Welt am Sonntag".

 • Konrad Szymański skomentował orzeczenie TS w sprawie Puszczy

  ..."Nigdy nie było intencją Polski, by nie wykonywać postanowień Trybunału" - oświadczył wiceszef MSZ Konrad Szymański w reakcji na orzeczenie, w którym Trybunał Sprawiedliwości UE grozi Polsce karami za kontynuowanie wycinki w Puszczy Białowieskiej.

 • Szymański: Konieczna skoordynowana akcja UE wobec Rosji

  ..."Konieczna jest skoordynowana akcja państw członkowskich UE wobec Rosji, taka akcja zapewne nastąpi" - powiedział w poniedziałek wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański. "Dość szeroko otworzona jest furtka do dalszych kroków, zgodnie z polskimi oczekiwaniami" - ocenił.

 • Szymański: Ruch w sprawie praworządności należy do KE

  Dialog Polski z KE w sprawie praworządności trwa. Przedstawiliśmy bardzo konkretną ofertę. Teraz ruch jest po stronie Komisji Europejskiej - powiedział dziennikarzom w PE w Strasburgu wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.

 • Konrad Szymański: Niemcy naszym kluczowym partnerem

  ..."Niemcy to nasz kluczowy partner gospodarczy i partner dla reformy UE, najpierw pod kątem politycznym, a być może później także instytucjonalnym" - mówi w "Rzeczpospolitej" wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański.

Zdjęcia na temat: szymański
Wideo na temat: szymański