• Informacje na temat:

  szymański

Artykuły na temat: szymański
 • Szymański: Dyskryminujące cięcia w budżecie UE

  Wiceszef MSZ Konrad Szymański w opublikowanym w środę wywiadzie dla portugalskiego dziennika "Diario de Noticias" skrytykował propozycje KE w sprawie redukcji wypłat unijnych. Podkreślił ponadto, że Polska nie akceptuje żadnych cięć w budżecie UE.

 • Szymański: Absurdalne oskarżenia pod adresem Polski

  W swoim orzeczeniu TSUE stwierdził jasno, że ogólne kontrowersje dotyczące wymiaru sprawiedliwości nie mogą być podstawą do wstrzymania się od wykonania Europejskiego Nakazu Aresztowania - podkreślił w sobotę wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański.

 • Szymański: Wątpliwości KE są nieuzasadnione

  Wątpliwości KE wobec nowego prawa o ustroju sądów powszechnych nie są uzasadnione - ocenił wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański. Jego zdaniem, zmiany wprowadzone przez nowe przepisy są zgodne z unijnym prawem.

 • Szymański: Wszyscy pod mikroskopem Morawieckiego

  Współpracujemy z premierem Mateuszem Morawieckim w wielu bieżących sprawach; być może tak zostanie - stwierdził wiceszef MSZ Konrad Szymański pytany o swą przyszłość w kontekście zmian w rządzie. Zaznaczył, że premier chce ostrożnie przyjrzeć się pracy ministrów i podjąć wyważoną decyzję.

 • Szymański: Dostrzegamy realizację polskich oczekiwań

  W obecnym kształcie wypracowanego w negocjacjach porozumienia w sprawie brexitu dostrzegamy realizację wielu polskich oczekiwań dot. ochrony praw polskich obywateli na dziś, ale i na przyszłość, na zawsze niejako - powiedział w środę PAP wiceszef MSZ Konrad Szymański.

 • Szymański dla "Rz": Polska nie chce karać Brytyjczyków

  Unia Europejska powinna wyjść naprzeciw propozycjom Londynu - ocenił w wywiadzie dla piątkowej "Rzeczpospolitej" wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich Konrad Szymański.

 • Szymański: Spadek funduszy dla Polski jest nieakceptowalny

  ...- Coraz więcej państw niezadowolonych z propozycji Komisji Europejskiej dotyczących polityki spójności - ocenił wiceszef resortu spraw zagranicznych ds. europejskich Konrad Szymański.

 • Szymański: Wierzymy w kompromis w sporze z UE

  Wierzymy, że Polska i Unia Europejska osiągną wspólne stanowisko w sprawie reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański niemieckiej gazecie "Welt am Sonntag".

 • Szymański: Nieporozumienie ws. powoływania sędziów do SN

  Łączenie sprawy powoływania przez prezydenta sędziów do Sądu Najwyższego ze zmianami, zgodnie z którymi część sędziów SN przeszła w stan spoczynku, to nieporozumienie - przekonywał po posiedzeniu Rady ds. Ogólnych minister ds. europejskich Konrad Szymański.

 • Konrad Szymański skomentował orzeczenie TS w sprawie Puszczy

  ..."Nigdy nie było intencją Polski, by nie wykonywać postanowień Trybunału" - oświadczył wiceszef MSZ Konrad Szymański w reakcji na orzeczenie, w którym Trybunał Sprawiedliwości UE grozi Polsce karami za kontynuowanie wycinki w Puszczy Białowieskiej.

Zdjęcia na temat: szymański
Wideo na temat: szymański