• Informacje na temat:

  t-34

Artykuły na temat: t-34
 • "Rudy 102" trafił do warsztatu. Chcą go ponownie uruchomić

  Radziecki czołg T-34, który zasłynął jako „Rudy” w serialu o „Czterech pancernych” trafił do warsztatu. Jako eksponat muzealny przestał prawie pół wieku.

 • Niesamowity wyczyn strongmana! Przeciągnął dźwig ważący 312 ton

  Rosyjski strongman - Ivan Savkin - postanowił spróbować swoich sił w starciu z 312-tonowym dźwigiem portowym. Rosjanin przeciągnął konstrukcję na odległość 1,5 metra. Wszystko odbyło się w niedzielę we wschodniorosyjskiej Liwadii. Savkin, który w przeszłości siłą mięśni wprawił w ruch m.in. lokomotywę oraz czołgi T-34 i T-54B, swój wyczyn zadedykował aneksji Krymu przez Rosję.

 • Walka o … czołg w Gliwicach. "Każdy w dzieciństwie się na niego wspinał"

  Czołg T -34 od końca II wojny światowej stoi w Gliwicach na skwerze u zbiegu ulic Jasnogórskiej i Powstańców Warszawy. Kiedy pojawiła się informacja, że zostanie przeniesiony do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy mieszkańcy zaczęli protestować.

 • Wandal przemalował czołg na niebiesko

  Czołg T-34 - symbol Bornego Sulinowa, miasteczka w woj. zachodniopomorskim, gdzie istniała tajna baza armii radzieckiej, przestał być rudy. Wandal przemalował go na niebiesko.

 • FSB aresztowała... polski czołg

  Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa aresztowała na granicy pod Czelabińskiem... polski czołg T-34. Miał on trafić do Kazachstanu. Właściciele czołgu protestują, bo obwiniono ich o kradzież i próbę wywozu rosyjskiego zabytku.

 • Białoruscy celnicy twierdzą, że udaremnili próbę przemytu bojowego czołgu. Pikanterii zdarzeniu dodaje fakt, że to czołg T-34 wyprodukowany w 1945 roku, czyli ma już 70 lat.

 • Ktoś przemalował czołg w Szczecinku. Jest błękitny

  Kolejny radziecki czołg zmienił kolor. Ktoś przemalował na błękitno stojącego w Szczecinku w Zachodniopomorskiem T-34, popularnego „Rudego 102” z serialu o pancernych i psie. Kilka tygodni temu podobny los spotkał czołg z Bornego Sulinowa.

 • Czołgi na ulicach Legnicy

  Ponad 50 żołnierzy Armii Czerwonej pod osłoną trzech czołgów T-34 atakowało ulicę Berlina. Do walki zagrzewali ich oficerowie polityczni w ciężarówce.

 • Lechia Gdańsk zremisowała bezbramkowo z ŁKS-em

  Mecz pozostających bez zwycięstwa zespołów T-Mobile Ekstraklasy Lechii z ŁKS obejrzało na PGE Arenie Gdańsk 22 706 osób. Dla porównania - podczas inauguracyjnego spotkania na tym stadionie z Cracovią na trybunach zasiadło 34 444 widzów.

 • Brytyjska policja poszukuje 34-letniego taksówkarza, którego również podejrzewa o kilka brutalnych napadów na kobiety i gwałt w hrabstwie Exeter. Mężczyzna jest łudząco podobny do Jakuba T. Młody poznaniak czeka w areszcie na ekstradycję do Wielkiej Brytanii.

Zdjęcia na temat: t-34
Wideo na temat: t-34
 • Gliwice nie chcą oddać czołgu. Zabytek ma trafić do muzeum w Bydgoszczy

  Gliwiczanie nie chcą oddać czołgu. Mowa o zabytku, jakim jest T-34, oryginalny pojazd pancerny produkcji radzieckiej z okresu II wojny światowej, który stoi jako pomnik u zbiegu ulic Jasnogórskiej i Powstańców Warszawy. Po pojawieniu się informacji, że czołg ma trafić do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, mieszkańcy postanowili działać, żeby czołg został w ich mieście. - Przywiązaliśmy się do