• Informacje na temat:

  tadeusz kościuszko

Artykuły na temat: tadeusz kościuszko
 • Prezydent: Tadeusz Kościuszko dla harcerzy jest postacią szczególną

  Tadeusz Kościuszko dla nas, harcerzy, jest postacią szczególną: niezłomnej walki o suwerenną i niepodległą Rzeczpospolitą, o wolną Polskę - nie tylko dla elit, ale wolną dla wszystkich - mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda.

 • Tadeusz Kościuszko na znaczku Poczty Polskiej

  ...​W 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki Poczta Polska wydała znaczek z jego wizerunkiem. Znaczek trafił do obiegu - poinformowała Poczta Polska.

 • Conrad, Kościuszko, Chmielowski, Piłsudski... Poznaj patronów 2017 roku

  Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko, Joseph Conrad i brat Albert Chmielowski. Co ich łączy? Wszyscy są patronami 2017 roku. Wraz z nimi – Honorat Koźmiński, Józef Haller, Władysław Raczkiewicz i Władysław Biegański. To będzie też Rok Wisły i Rok Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Tak zdecydowali posłowie i senatorowie.

 • ORP "Kościuszko" wyruszył z misją na Morze Śródziemne

  Fregata rakietowa ORP "Kościuszko" wyruszyła w środę z portu wojennego w Gdyni na Morze Śródziemne, gdzie weźmie udział w misji NATO związanej z kryzysem uchodźczym. Przed opuszczeniem portu na maszt okrętu wciągnięto podarowaną przez prezydenta RP tzw. banderę "bojową".

 • Kraków: Rozpoczęły się obchody Roku Tadeusza Kościuszki

  W Krakowie rozpoczęły się obchody Roku Tadeusza Kościuszki. Na Kopcu Kościuszki pojawili się uczniowie szkół kościuszkowskich, którzy zjechali z całej Polski. Uczniowie oświetlili Kopiec, przechodząc dookoła niego z pochodniami.

 • Niezwykle trudny manewr na morzu. Polscy lotnicy dołączyli do fregaty ORP Kościuszko

  Polscy lotnicy dołączyli do fregaty ORP Kościuszko, płynącej z misją na Morze Śródziemne. Pomogą w patrolowaniu szlaków żeglugowych i walce z kryzysem migracyjnym. Lądowanie śmigłowca SH-2G na pokładzie okrętu na wodach zatoki obserwował reporter RMF FM Kuba Kaługa. To niezwykle trudny manewr - szerokość lądowiska jest tam mniejsza niż rozpiętość śmigieł.

 • W poniedziałek wmurowano kamień węgielny pod pomnik Tadeusza Kościuszki, który w listopadzie stanie na warszawskim placu Żelaznej Bramy. Monument będzie kopią pomnika polskiego generała, stojącego przed Białym Domem w Waszyngtonie.

 • Niezwykłe muzeum. Losy Tadeusza Kościuszki można śledzić wirtualnie

  Od dziś w internecie działa niezwykłe muzeum poświęcone Tadeuszowi Kościuszce. Można w nim obejrzeć około 100 eksponatów m.in. z Polski, Białorusi, gdzie urodził się Kościuszko i Szwajcarii, gdzie zmarł.

 • Biografia Tadeusza Kościuszki po polsku

  ..."Kościuszko. Książę chłopów" - taki tytuł nosi polska wersja biografii Tadeusza Kościuszki autorstwa Alexa Storożyńskiego. W 2009 roku książka ukazała się w USA. - Kościuszko ciągle jest mało znany - mówi autor.

 • Nowa biografia Tadeusza Kościuszki

  ..."Kościuszko. Książę chłopów" - taki tytuł nosi nowa biografia Tadeusza Kościuszki pióra Alexa Storożyńskiego, prezesa amerykańskiej Fundacji Kościuszkowskiej. Książka ukazała się po angielsku w 2009 roku i zebrała w USA bardzo przychylne recenzje.

Zdjęcia na temat: tadeusz kościuszko
Wideo na temat: tadeusz kościuszko
 • Tutaj spotkasz najwybitniejszych Polaków

  W Muzeum Figur Woskowych na Kopcu Kościuszki w Krakowie pod jednym dachem spotkać można najwybitniejszych Polaków. Jest Kazimierz Pułaski i Tadeusz Kościuszko razem z Jerzym Waszyngtonem. Nie zabrakło również Józefa Dąbrowskiego, Bartosza Głowackiego w scenie Bitwy Racławickiej oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 • "Dzień dobry, good morning everybody"

  współpraca przypomina swoiste braterstwo broni między narodami - począwszy od walk o niepodległość USA w XVIII wieku i walki toczone przez Tadeusza Kościuszko i Kazimierza Pułaskiego" - powitał Obamę