• Informacje na temat:

  tadeusz nowak

Artykuły na temat: tadeusz nowak
 • Janusz Tadeusz Nowak: "Miałem szczęście poznać ostatnich Legionistów"

  ..." - opowiada nam autor książki Janusz Tadeusz Nowak.

 • ​Prof. Andrzej Nowak i Bronisław Wildstein powołani do Kolegium IPN

  Historyk prof. Andrzej Nowak oraz publicysta Bronisław Wildstein zostali powołani przez prezydenta Andrzeja Dudę w skład Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta.

 • Aktor Jerzy Nowak zmarł we wtorek w warszawskim szpitalu w wieku 90 lat - poinformował krakowski Narodowy Stary Teatr. Z tą sceną aktor był związany przez kilkadziesiąt lat. Ponad 600 razy wcielił się w postać Hirsza Singera w spektaklu "Ja jestem Żyd z "Wesela".

 • Prof. Brzeziński uhonorowany Nagrodą im. Nowaka-Jeziorańskiego

  Uroczyste wręczenie Nagrody im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego odbyło się dziś w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich. Został nią uhonorowany prof. Zbigniew Brzeziński, szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego w ekipie prezydenta USA Jimmy'ego Cartera.

 • Nowak: Wiceminister Jarmuziewicz złożył wyjaśnienia

  Minister transportu Sławomir Nowak poinformował w piątek dziennikarzy, że jego zastępca, wiceminister Tadeusz Jarmuziewicz złożył już wyjaśnienia w sprawie jego kontaktów z firmą budującą A1, a obecnie przebywa na urlopie.

 • Urzędujący prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, wygrał w pierwszej turze wyborów z 60,14 proc. poparciem - podała oficjalnie Miejska Komisja Wyborcza w Nowym Sączu.

 • Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Jerzy Koźmiński odebrał w sobotę we Wrocławiu Nagrodę im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Były ambasador Polski w USA został wyróżniony m.in. za działania na rzecz wstąpienia Polski do NATO.

 • Obieżyświat Tadeusz Iwiński. Na jego podróże wydaliśmy 403 tys. zł

  Ponad 8,5 miliona złotych kosztowały poselskie wyjazdy zagraniczne w ciągu 3 lat kadencji Sejmu. Najwięcej - ponad 3 miliony 200 tysięcy Sejm wydał na delegacje posłów PO, wyjazdy posłów PiS kosztowały łącznie 2 mln 600 tysięcy. Tylko na wyjazdy posła SLD Tadeusza Iwińskiego Sejm zapłacił 403 tysiące złotych.

 • Powstała pierwsza biografia Tadeusza Pankiewicza - właściciela Apteki pod Orłem, który podczas wojny dobrowolnie pozostał w krakowskim getcie i pomagał jego mieszkańcom. Za ratowanie Żydów został odznaczony medalem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata.

 • Nowak: Powołano specjalny zespół powypadkowy

  Specjalny, dodatkowy zespół powypadkowy będzie badał katastrofę kolejową pod Szczekocinami - poinformował minister transportu Sławomir Nowak. Zespołem tym kieruje przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych Tadeusz Ryś.

Zdjęcia na temat: tadeusz nowak
Wideo na temat: tadeusz nowak
 • Tusk: Okoliczności spotkania Jarmuziewicza z ludźmi Alpine Bau nie są dyskwalifikujące

  "Po powrocie z urlopu będę rozmawiał z Tadeuszem Jarmuziewiczem. Z informacji, jaką uzyskałem od ministra Jarmuziewicza, wynika, że okoliczności spotkania (z przedstawicielami Alpine Bau) nie są dyskwalifikujące. Są inne powody, dla których współpraca ministra Nowaka z ministrem Jarmuziewiczem nie we wszystkim najlepiej się układa" - powiedział dziennikarzom w Sejmie premier Donald Tusk. "Nie są

Dyskusje na temat: tadeusz nowak