• Informacje na temat:

  tadeusz różewicz twórczość

Artykuły na temat: tadeusz różewicz twórczość
 • Wrocław pożegna Tadeusza Różewicza

  Wrocław pożegna dziś Tadeusza Różewicza. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym. Pogrzeb jutro w Karpaczu.

 • Nie żyje Tadeusz Różewicz

  W wieku 93 lat zmarł Tadeusz Różewicz - polski poeta, dramaturg, prozaik i scenarzysta. Informację o jego śmierci przekazał wrocławski magistrat. "Po wojnie nad Polską przeszła kometa poezji. Głową komety był Różewicz, reszta to ogon" - pisał inny wielki poeta Stanisław Grochowiak.

 • Pożegnali Tadeusza Różewicza

  Przedstawiciele świata kultury, władz krajowych i samorządowych pożegnali we Wrocławiu Tadeusza Różewicza, który zmarł w zeszłym tygodniu. "Rzadko zdarza się osobowość, która tak mocno dotyka prawdy" - mówił minister kultury Bogdan Zdrojewski.

 • We Wrocławiu pożegnanie Tadeusza Różewicza

  Przedstawiciele świata kultury, władz krajowych i samorządowych pożegnali w poniedziałek we Wrocławiu Tadeusza Różewicza, który zmarł w zeszłym tygodniu. - Rzadko zdarza się osobowość, która tak mocno dotyka prawdy - mówił minister kultury Bogdan Zdrojewski.

 • Wystawa, filmy, happening na 90. urodziny Tadeusza Różewicza

  Dramaturg, poeta i eseista Tadeusz Różewicz kończy w niedzielę 90 lat. Z okazji urodzin jednego z najwyżej cenionych polskich poetów we Wrocławiu przygotowano wystawę oraz projekcje filmów, a w Warszawie odbędzie się różewiczowski happening.

 • Poeta, dramaturg i prozaik Tadeusz Różewicz "w uznaniu szczególnych zasług dla kultury ojczystej" został uhonorowany w czwartek tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach.

 • Dobrołęcki: Różewicz pisał o rzeczach najważniejszych

  Był skromnym człowiekiem, pisał o rzeczach najważniejszych - tak Tadeusza Różewicza wspomina Piotr Dobrołęcki z magazynu literackiego "Książki". Tadeusz Różewicz znany polski poeta i dramaturg zmarł dziś w wieku 92 lat.

 • Jak Tadeusz Różewicz stopniowo udoskonalał metody spławiania natrętnych dziennikarzy można prześledzić w tomie "Wbrew sobie", gdzie zebrano wywiady z poetą przeprowadzone na przestrzeni ostatniego półwiecza. Książka właśnie trafia do księgarń.

 • Poeta i dramaturg Tadeusz Różewicz otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Senat przyznał mu ten tytuł za twórczość pisarską.

 • Film o Tadeuszu Różewiczu, w którym inni poeci opowiadają o tym, co zawdzięczają jego twórczości i jak ją interpretują, będzie miał w czwartek we Wrocławiu swój pokaz przedpremierowy.

Dyskusje na temat: tadeusz różewicz twórczość
 • Re: Tadeusz Różewicz nie żyje

  Taki tekst jest formą nekrologu. Czy cenimy twórczość Różewicza, czy też nie, jedno trzeba przyznać, był powszechnie znanym poetą. Z wielkim dorobkiem literackim. Mówiąc inaczej, jaki człowiek, takie teksty i inne nekrologi po nim. Pozostawisz coś potomnym, niewątpliwie będą we wszystkich mediach peany po twojej śmierci. Umrzesz jako nikomu nieznany /DO "BULU" szczery/ licz co najwyżej na

 • Re: Tadeusz Różewicz zmarł 24 bm. we Wrocław...

  . Byłem w teatrze na sztuce Kartoteka i równiez mnie nie zachwyciła. Jego twórczość jest jest dziwna jak jego powojenny zyciorys. Jak na AKowca władza ludowa wyjątkowo go doceniła. Podejrzane. Ale wole Różewicza od Szymborskiej, czy Miłosza. Wazeliniarzy PRLowskich.