• Informacje na temat:

  tadżycka sztuka

Artykuły na temat: tadżycka sztuka
 • Śnieżna Pantera: W piątek lot do bazy, w sobotę atak na Pik Korżeniewskiej. "Taki jest plan"

  ...zamierza pobić aż trzy rekordy. Chce najszybciej w historii skompletować wejścia na wszystkie pięć szczytów, poprawiając wyczyn Denisa Urubko z 1999 roku, któremu ta sztuka udała się w 42 dni...

 • Tadżykistan: Usunięto ostatni pomnik Lenina

  Ostatni pomnik Włodzimierza Lenina został zdemontowany w Duszanbe, stolicy Tadżykistanu. Wykonaną z brązu rzeźbę usunięto z parku w centrum miasta i przekazano Fundacji Sztuki Tadżykistanu do konserwacji. Tadżyccy komuniści nie uzyskali pozwolenia, by monument stanął przed ich siedzibą.

 • Kurt Weber. Artysta niechciany w Polsce

  Kurt Weber jest jednym z najlepszych polskich operatorów w historii, autorem zdjęć do kultowych produkcji, artystą współpracującym z czołówką krajowych reżyserów. Przeżył wybuch wojny i tułaczkę na wschód. Nie wytrzymał dusznej politycznej atmosfery i nagonki antysemickiej w PRL. W wieku 41 lat wyjechał do RFN. Do 1989 roku władze komunistyczne uznawały go za persona non grata.

 • Afganistan: Ofiara ciężkiego pobicia przez historię

  Historia obijała i młóciła Afganistan od zawsze, od kiedy tę niezbyt gościnną, skalistą, pustynną wyżynę i góry, które tworzą terytorium Afganistanu, zamieszkiwali ludzie.