• Informacje na temat:

  taktyka salami

Artykuły na temat: taktyka salami
 • "Fakt": Nagła zmiana taktyki PiS w sprawie aborcji

  Zakaz aborcji pójdzie do kosza - twierdzi czwartkowy "Fakt". Podczas dzisiejszych głosowań w Sejmie projekt w tej sprawie - na wniosek samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego - ma zostać odrzucony.

 • .... Zupełnie tak, jakby kraj był jednym gigantycznym salami.

 • ​Gersdorf: Zmiany ustawy o SN jak w "taktyce salami"

  ...taktyki w toku prowadzonego z Komisją Europejską dialogu, nawiązującej w swych założeniach do niesławnej 'taktyki salami' (...). Chodzi tu bowiem o wprowadzanie szeregu drobnych i niewiele znaczących...

 • Dr Denis Mukwege. Człowiek, który naprawia kobiety

  Jedni mówią na niego robot. Inni bohater. Teraz mogą też mówić: noblista. Pracuje po 18 godzin, wykonuje 10 operacji dziennie, a wszystko za darmo. Lekarz ginekolog z Demokratycznej Republiki Konga od lat stara się pomóc ofiarom brutalnych, zbiorowych gwałtów, które w Afryce są jedną z metod taktyki wojennej. Dziś został uhonorowany Pokojową Nagrodą Nobla.

 • Człowiek, który naprawia kobiety

  Po pierwszej operacji często szybko trzeba zrobić drugą i trzecią. Czas ucieka, a w kolejce czeka 15 kolejnych kobiet, które do szpitala, w fatalnym stanie, zostały przywiezione ciężarówką. To ofiary brutalnych, zbiorowych gwałtów, które w Afryce są jedną z metod taktyki wojennej. Od lat stara się to zmienić dr Denis Mukwege.

 • Prezydent o ustawie budżetowej: Podejmę decyzję, gdy dostanę pełną dokumentację

  ...w warstwie symbolicznej relacji z Ukrainą to bardzo duży sukces Rosji, odpowiedział: "rosyjska technika i taktyka dezinformacji należą do najlepszych na świecie", a rosyjskie służby "są niezwykle na...

 • Szef PO: Nagranie obciąża marszałka Sejmu

  Nagranie z 16 grudnia z Sali Kolumnowej potwierdza chaos i brak organizacji, obciąża marszałka Sejmu - ocenił w czwartek lider PO Grzegorz Schetyna. Ponownie skrytykował deklarację lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru ws. poprawek do budżetu na 2017 r. Odniósł się też do reformy edukacji.

 • Śmierć Igora Stachowiaka. Przed sądem zeznawał pierwszy z oskarżonych

  ​Sześć godzin trwało pierwsze posiedzenie sądu w rozpoczętym w czwartek procesie w sprawie Igora Stachowiaka, który dwa lata temu, po zatrzymaniu, zmarł w komisariacie przy ulicy Trzemeskiej we Wrocławiu. Przed sądem za przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad mężczyzną odpowiadają czterej byli policjanci. Dziś na sali pojawił się tylko jeden z nich.

 • Wielu zastanawia się, czemu na ponad trzy lata przed wyborami Prawo i Sprawiedliwość wystawia z góry skazanego na niepowodzenie kandydata na premiera. By odpowiedzieć, trzeba w miejsce zwykle w naszej polityce stosowanej taktyki, na miarę zwycięskiej bitwy, zastosować strategię, wiodącą do zwycięstwa w wojnie.

 • Mariusz Wach: Nieraz mówiłem już do Kliczki przez sen

  ..."Nie czuję jeszcze stresu, ale myślami jestem już w ringu, słyszę pierwszy gong. Nieraz mówiłem już do Kliczki przez sen" - przyznaje w rozmowie z dziennikarką RMF FM Mariusz Wach, który dokładnie za tydzień zmierzy się w Hamburgu z bokserskim mistrzem świata federacji WBA, IBF i WBO w wadze ciężkiej Władimirem Kliczką. "Taktyka jest prosta: wejść do ringu skoncentrowanym, pewnym swego i robić to...

Dyskusje na temat: taktyka salami