• Informacje na temat:

  tal

Artykuły na temat: tal
 • Co najmniej 12 osób zginęło w środę, a 15 zostało rannych w mieście Tal Afar na północy Iraku w wyniku eksplozji samochodu-pułapki i samobójczego zamachu bombowego - poinformowała iracka policja.

 • Irak: Padł jeden z ostatnich bastionów ISIS

  ...​Irackie siły rządowe wspierane przez wojsko Stanów Zjednoczonych odzyskały Tal Afar - jeden z ostatnich bastionów tzw. Państwa Islamskiego w północnym Iraku. Rzecznik irackiego wojska, generał Jahja Rasul powiedział, że wojsko odzyskało wszystkie dzielnice miasta. Tal Afar zostało przejęte przez terrorystów islamskich w 2014 roku.

 • Co najmniej 27 osób zginęło, a 30 zostało ranne w zamachu, do którego doszło w Tal Afar na północy Iraku. Zamachowiec-samobójca wjechał ciężarówką wypełnioną materiałami wybuchowymi w tłum ludzi.

 • Twierdzi tak toksykolog, który 44-letnim byłym oficerem rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa opiekuje się w szpitalu w Londynie. Wcześniej lekarze sugerowali, że przyczyną tajemniczej choroby byłego rosyjskiego szpiega może być podanie związków talu.

 • Blisko 50 osób nie żyje, a ponad sto zostało rannych po zamachu bombowym w Iraku. W położonej na północy kraju miejscowości Tal Afar eksplodowały dwie załadowane materiałami wybuchowymi ciężarówki.

 • Szyickie milicje odbiły lotnisko z rąk Państwa Islamskiego

  Szyickie milicje odbiły w środę z rąk dżihadystów z Państwa Islamskiego lotnisko w Tal Afar na zachód od Mosulu - oświadczył w irackiej telewizji ich przedstawiciel Yusif al-Kallabi. Agencja Reutera zastrzega, że na razie informacji nie potwierdzono.

 • "Polskie komory gazowe" w izraelskiej gazecie

  Ignorancja i głupota albo zła wola zagranicznych dziennikarzy opisujących Holocaust nie zna granic. W środowym artykule dla "The Jerusalem Post" doktorant niemieckiego Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie, Tal Harris, użył sformułowania "polskie komory gazowe" ("Polish gas chamber").

 • Ile można? Tym razem "polskie komory gazowe"

  Ignorancja i głupota albo zła wola zagranicznych dziennikarzy opisujących Holocaust nie zna granic. W środowym artykule dla "The Jerusalem Times" doktorant niemieckiego Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie, Tal Harris, użył sformułowania "polskie komory gazowe" ("Polish gas chamber").

 • Zamachowiec-samobójca zdetonował w sobotę ładunek wybuchowy na targu w mieście Tal Afar na północy Iraku, zabijając 10 ludzi i raniąc trzech - poinformował burmistrz Tal Afar.

 • Sformułowanie "polskie komory gazowe" usunięte. MSZ: "Niestosowność"

  Izraelska gazeta zmienia skandaliczną wypowiedź o "polskich komorach gazowych". W to miejsce pojawiło się określenie "nazistowskie", lecz bez jednego słowa "przepraszam". Sformułowania "polskie komory gazowe" w środowym artykule dla "The Jerusalem Post" użył doktorant niemieckiego Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie, Tal Harris. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ograniczyło się do listu...

Zdjęcia na temat: tal