• Informacje na temat:

  talibowie

Artykuły na temat: talibowie
 • "Talibowie odpalają pociski". Atak na Ghazni

  Talibowie przeprowadzili w nocy z czwartku na piątek atak na miasto Ghazni w środkowym Afganistanie - poinformowały miejscowe władze. Dobrze uzbrojeni bojownicy ostrzelali domy i dzielnice biznesowe, niektóre obszary miasta znalazły się w ich rękach.

 • Afganistan: Talibowie rozpoczynają wiosenną ofensywę

  Afgańscy talibowie ogłosili w piątek początek swojej dorocznej ofensywy, zapowiadając nasilenie ataków na siły bezpieczeństwa Afganistanu i międzynarodowe siły wojskowe w tym kraju.

 • Afganistan: Talibowie ogłosili wiosenną ofensywę

  Talibowie ogłosili w środę wiosenną ofensywę w Afganistanie, której celem ma być schwytanie i zabicie Amerykanów oraz ich zwolenników. Od pewnego czasu nasiliły się ataki talibskich bojowników na afgańskie posterunki wojskowe i policyjne.

 • Amerykanie zbombardowali pozycje talibów

  ...szkolić siły afgańskie oraz ścigać bojowników Al-Kaidy, Państwa Islamskiego i innych organizacji terrorystycznych. Talibowie opanowali znaczne obszary Afganistanu po zakończeniu głównej misji NATO w tym...

 • Talibowie opublikowali nagranie z zakładnikami

  ...wolności porwanym wykładowcom talibowie zażądali uwolnienia talibskich bojowników przetrzymywanych w amerykańskiej bazie wojskowej w Bagram pod Kabulem oraz w największym afgańskim więzieniu Pul(...). Talibowie wciąż przetrzymują Amerykankę Caitlin Coleman i Kanadyjczyka Joshuę Boyle'a, porwanych podczas wycieczki w Afganistanie w 2012 roku, a także - czego talibowie dotąd nie potwierdzili - od grudnia...

 • Publiczna egzekucja w Afganistanie: Talibowie powiesili studenta

  Publiczna egzekucja studenta uniwersytetu w Afganistanie. Talibowie dokonali jej w wiosce Sewaka, 60 kilometrów od stolicy kraju, Kabulu.

 • Nocny atak talibów na Kunduz

  Afgańskim siłom udało się w poniedziałek rano odeprzeć atak talibów na miasto Kunduz, na północy Afganistanu - poinformował rzecznik gubernatora prowincji o tej samej nazwie Mahmud Danisz. Talibowie zaatakowali miasto równocześnie z czterech stron.

 • .... Talibowie wzięli za to odpowiedzialność za inny wtorkowy atak, przeprowadzony w powiecie Dżaghatu w prowincji Ghazni na wschodzie kraju. Bojownicy zaatakowali posterunek lokalnej policji, zabijając co najmniej czterech funkcjonariuszy i raniąc siedmiu - poinformował rzecznik gubernatora prowincji Arif Nuri. Jak sprecyzował, walki trwały kilka godzin, a talibowie użyli artylerii i granatników...

 • Afganistan: Talibowie zabili 18 członków prorządowej milicji

  Talibscy rebelianci zabili 18 członków prorządowej milicji w prowincji Balch w północnym Afganistanie - poinformowała przedstawiciel miejscowej policji. Talibowie przyznali się do ataku.

 • ​CNN: Rosjanie prawdopodobnie zbroją talibów w Afganistanie

  Talibowie otrzymali broń, która mogła być dostarczona przez rosyjski rząd - podała we wtorek stacja CNN, upubliczniając filmy pokazujące uzbrojenie afgańskich bojowników.

Zdjęcia na temat: talibowie
Wideo na temat: talibowie
 • Talibowie zaatakowali polską bazę w Afganistanie

  10 polskich żołnierzy zostało poszkodowanych w ataku na bazę wojskową w Ghazni w Afganistanie. Do szpitala trafiło siedmiu żołnierzy, jeden z nich jest ciężko ranny. Do ataku talibów doszło po południu czasu polskiego. Bazą wstrząsnęła silna eksplozja, a następnie wywiązała się strzelanina. Polska załoga zdołała odeprzeć atak rebeliantów. Jak sprecyzował rzecznik Dowództwa Operacyjnego, "grupa rebeliantów usiłowała wedrzeć się do bazy", jednocześnie przeprowadzając atak rakietowy. Rebelianci...

 • Talibowie zabili ponad 120 osób

  terrorystów przebywa ok. 500 uczniów wraz z nauczycielami. Na miejsce zamachu ściągnięto wojsko. Doszło do wymiany ognia między napastnikami a żołnierzami. Do ataku przyznali się pakistańscy talibowie.

 • Waldemar Skrzypczak: Misję w Afganistanie można zakończyć tylko na poziomie politycznym

  Były dowódca Polskich Sił Lądowych Gen. Waldemar Skrzypczak powiedział, że misja NATO w Afganistanie może być zakończona tylko przez polityków. - Może trzeba będzie iść na kompromis z Talibami, ale innego wyjścia niż polityczne nie ma - dodał.

Dyskusje na temat: talibowie