• Informacje na temat:

  talibowie

Artykuły na temat: talibowie
 • "Talibowie odpalają pociski". Atak na Ghazni

  Talibowie przeprowadzili w nocy z czwartku na piątek atak na miasto Ghazni w środkowym Afganistanie - poinformowały miejscowe władze. Dobrze uzbrojeni bojownicy ostrzelali domy i dzielnice biznesowe, niektóre obszary miasta znalazły się w ich rękach.

 • Afganistan: Talibowie rozpoczynają wiosenną ofensywę

  Afgańscy talibowie ogłosili w piątek początek swojej dorocznej ofensywy, zapowiadając nasilenie ataków na siły bezpieczeństwa Afganistanu i międzynarodowe siły wojskowe w tym kraju.

 • Afganistan: Talibowie ogłosili wiosenną ofensywę

  Talibowie ogłosili w środę wiosenną ofensywę w Afganistanie, której celem ma być schwytanie i zabicie Amerykanów oraz ich zwolenników. Od pewnego czasu nasiliły się ataki talibskich bojowników na afgańskie posterunki wojskowe i policyjne.

 • ​Afganistan: W ataku talibów zginęło 126 osób

  ...w chwili ataku znajdowało się ok. 150 członków NDS. Do ataku przyznali się talibowie; ich rzecznik Zabiullah Mudżahid podał, że w ataku zabito 190 ludzi. Majdanszahr, stolica prowincji, leży około(...) pozostali dwaj napastnicy weszli do bazy i otworzyli ogień do znajdujących się na miejscu funkcjonariuszy; podczas strzelaniny zostali zabici. Talibowie obecnie kontrolują blisko połowę terytorium...

 • Amerykanie zbombardowali pozycje talibów

  ...szkolić siły afgańskie oraz ścigać bojowników Al-Kaidy, Państwa Islamskiego i innych organizacji terrorystycznych. Talibowie opanowali znaczne obszary Afganistanu po zakończeniu głównej misji NATO w tym...

 • Talibowie opublikowali nagranie z zakładnikami

  ...wolności porwanym wykładowcom talibowie zażądali uwolnienia talibskich bojowników przetrzymywanych w amerykańskiej bazie wojskowej w Bagram pod Kabulem oraz w największym afgańskim więzieniu Pul(...). Talibowie wciąż przetrzymują Amerykankę Caitlin Coleman i Kanadyjczyka Joshuę Boyle'a, porwanych podczas wycieczki w Afganistanie w 2012 roku, a także - czego talibowie dotąd nie potwierdzili - od grudnia...

 • Talibowie: Odmawiamy kontaktów z rządem w Kabulu

  Szef delegacji talibów na spotkaniu na temat Afganistanu w Moskwie, Sher Mohammad Abbas Stakanzai, oświadczył w piątek, że talibowie odrzucają bezpośrednie kontakty z rządem w Kabulu i że mają zamiar rozmawiać bezpośrednio ze Stanami Zjednoczonymi.

 • Publiczna egzekucja w Afganistanie: Talibowie powiesili studenta

  Publiczna egzekucja studenta uniwersytetu w Afganistanie. Talibowie dokonali jej w wiosce Sewaka, 60 kilometrów od stolicy kraju, Kabulu.

 • Nocny atak talibów na Kunduz

  Afgańskim siłom udało się w poniedziałek rano odeprzeć atak talibów na miasto Kunduz, na północy Afganistanu - poinformował rzecznik gubernatora prowincji o tej samej nazwie Mahmud Danisz. Talibowie zaatakowali miasto równocześnie z czterech stron.

 • .... Talibowie wzięli za to odpowiedzialność za inny wtorkowy atak, przeprowadzony w powiecie Dżaghatu w prowincji Ghazni na wschodzie kraju. Bojownicy zaatakowali posterunek lokalnej policji, zabijając co najmniej czterech funkcjonariuszy i raniąc siedmiu - poinformował rzecznik gubernatora prowincji Arif Nuri. Jak sprecyzował, walki trwały kilka godzin, a talibowie użyli artylerii i granatników...

Zdjęcia na temat: talibowie
Wideo na temat: talibowie
 • Talibowie zabili ponad 120 osób

  terrorystów przebywa ok. 500 uczniów wraz z nauczycielami. Na miejsce zamachu ściągnięto wojsko. Doszło do wymiany ognia między napastnikami a żołnierzami. Do ataku przyznali się pakistańscy talibowie.

 • Talibowie zaatakowali polską bazę w Afganistanie

  10 polskich żołnierzy zostało poszkodowanych w ataku na bazę wojskową w Ghazni w Afganistanie. Do szpitala trafiło siedmiu żołnierzy, jeden z nich jest ciężko ranny. Do ataku talibów doszło po południu czasu polskiego. Bazą wstrząsnęła silna eksplozja, a następnie wywiązała się strzelanina. Polska załoga zdołała odeprzeć atak rebeliantów. Jak sprecyzował rzecznik Dowództwa Operacyjnego, "grupa rebeliantów usiłowała wedrzeć się do bazy", jednocześnie przeprowadzając atak rakietowy. Rebelianci...

 • Zamach talibów na szkołę w Peszawarze

  W budynku przebywa ok. 500 uczniów wraz z nauczycielami. Na miejsce zamachu ściągnięto wojsko. Doszło do wymiany ognia między napastnikami a żołnierzami. Jeden z napastników zdetonował bombę w szkolę. Wśród ofiar jest kilkunastu uczniów, w tym dwoje nauczycieli. Do ataku przyznali się pakistańscy talibowie.

Dyskusje na temat: talibowie