• Informacje na temat:

  tamayo

Artykuły na temat: tamayo
 • Śmierć Tamayo oburzyła Meksykanów

  Wykonanie w USA kary śmierci na Meksykaninie, Edgarze Tamayo, wywołało w jego ojczyźnie burzę. Upośledzonego intelektualnie mężczyznę stracono w środę późnym wieczorem w więzieniu w Hunstville. Przed egzekucją broniły go liczne organizacje obrony praw człowieka.

 • Kubański więzień polityczny Orlando Zapata Tamayo zmarł we wtorek w szpitalu w Hawanie po strajku głodowym - poinformowali kubańscy dysydenci.

 • Stracono więźnia. Stany Zjednoczone się boją

  W więzieniu w Huntsville w stanie Teksas stracono obywatela Meksyku Edgara Tamayo. Mężczyzna był skazany na śmierć za zabicie 20 lat temu policjanta. Egzekucję wykonano kilka godzin po odrzuceniu przez Sąd Najwyższy USA wniosku o jej wstrzymanie. Skazanemu wstrzyknięto śmiertelną dawkę trucizny.

 • W więzieniu w Huntsville w stanie Teksas stracono w środę późnym wieczorem czasu lokalnego obywatela Meksyku Edgara Tamayo, skazanego na śmierć za zabicie policjanta 20 lat temu. Egzekucję wykonano kilka godzin po odrzuceniu przez Sąd Najwyższy USA wniosku o jej wstrzymanie, mimo międzynarodowych protestów.

 • Obraz znaleziony na śmietnisku wart 1 mln dol.

  Obraz znanego meksykańskiego artysty Rufino Tamayo, znaleziony przed kilku laty na stercie śmieci, osiągnął na wtorkowej aukcji południowoamerykańskiej sztuki w Nowym Jorku cenę przekraczającą milion dolarów.

 • Około 50 emigrantów politycznych z Kuby demonstrowało dziś przed ambasadą kubańską w Madrycie. Protest zorganizowano w pierwszą rocznicę śmierci kubańskiego dysydenta Orlanda Zapaty Tamayo, który zmarł po 83 dniach strajku głodowego 23 lutego 2010 roku.

 • Jak będzie wyglądało losowanie grup na mundial? Obawy przed wpadkami

  ...mistrzów świata z 2010 roku pozostali dwaj rywale będą musieli pochodzić spoza Starego Kontynentu. Co ciekawe, hiszpański dziennikarz Alexis Martin-Tamayo (znany na Twitterze jako MisterChip...

 • .... Rocznicy czarnej wiosny towarzyszy napięta atmosfera - 23 lutego zmarł jeden z więźniów politycznych, Orlando Zapata Tamayo, który od dwóch i pół miesiąca prowadził strajk głodowy. Dopuszczenie do jego...

 • R. Castro wyraził żal po śmierci więźnia

  Waszyngton. Osobisty komentarz Castro był pierwszy - ocenia AP. 42-letni Orlando Zapata Tamayo zmarł we wtorek w szpitalu w Hawanie po strajku głodowym. Według dysydentów, głodował od ponad 2 miesięcy(...) Narodowego, która jest organizacją nielegalną, ale tolerowaną przez władze kubańskie. Orlando Zapata Tamayo, który był członkiem nielegalnej organizacji obrony obywatelskiej Demokratyczny Dyrektoriat...

 • ...bohaterem światowych mediów: przeprowadził przeszło czteromiesięczny strajk głodowy po śmierci innego opozycjonisty, Orlando Zapaty Tamayo, domagając się zwolnienia najciężej chorych więźniów politycznych.

Dyskusje na temat: tamayo
 • Re: Śmierć Tamayo oburzyła Meksykanów

  Wszystkich niedorozwiniętych, należy utylizować. Polska staje się krajem debilów, co najbardziej widać po rządzie, i trzeba z tym walczyć.

 • Re: Śmierć Tamayo oburzyła Meksykanów

  A co ma piernik do wiatraka???

 • Re: Śmierć Tamayo oburzyła Meksykanów

  Zastrzyk i po krzyku...a u nas taki Trynkiewicz niedługo bedzie wolny...

 • Re: Śmierć Tamayo oburzyła Meksykanów

  Mowie ci wprost, ..musisz wyjsc z lasu...i ogol czo£o,umyj sie...a nie tylko pocisz du..pe przed kompem caly dzien,Nic nie powiedziales z wyjatkiem slowa HONOR,ktore zupelnie nie pasuje do kontekstu.Rozumiem,ze zapraszasz mnie do siebie, ale gdzie to u Ciebie jest?Bo chwilowo nie ma mnie w PL,a chetnie bym wpadl zobaczyc jak wyglada ZERO.

 • Re: Śmierć Tamayo oburzyła Meksykanów

  Powiedz to starym z Arki ktorzy maja w swoich rodzinach chore osoby ze bys zabijal przy porodzie. Widze geny dziadka zostaly zabijac uposledzonych. Jestes kretyn i gowno nie kibic Arki bo z Twoich wypowiedzi odnosze wrazenie ze nic nie wiesz.. O tym nikt nie pisze ale kibice robia duzo dla domow dziecka i innych ludzi itd. Organizuja aukcje charytatywne, zrzuty na potrzbujacych itd Do kogo Ty sie porownujesz z takimi pogladami? Sam nie jestem sympatykiem pilki noznej ale mam wielu kolegow...

 • Re: Śmierć Tamayo oburzyła Meksykanów

  Kaiser, widze,ze sie przejales rola..nie podniecaj sie tak, bo jeszcze klikniesz zla literke, Odnosisz b£edne wrazenie ca£e swoje zycie, a na ustawke bys sie przydal..bo sanitariuszke potrzebowali np.w Ba£tyku..Dziwi mnie,ze ca£ymi zdaniami umiesz pisac..po takiej maci..:)

 • Re: Śmierć Tamayo oburzyła Meksykanów

  USA to kraj nie przestrzegający praw człowieka i pod tym względem bardziej bezwzględne niż Rosja i Chiny. Niby tak nowocześnie,a armia obywateli nie ma ubezpieczenia zdrowotnego mimo ciężkiej pracy. Na tym tle Polska to raj.

 • Re: Śmierć Tamayo oburzyła Meksykanów

  ...U was sie mowi zolte u nas na Poludniu zielone...sami daliscie sobie po plusie:)?

 • Re: Śmierć Tamayo oburzyła Meksykanów

  No swoje chwalic sie powinno, ale niekoniecznie zarac oceniac innych, ze zle sobie radza...w konfrontacji ze Stanami...wypadamy zabawnie...albo generalnie wypadamy...z gry:)

 • Re: Śmierć Tamayo oburzyła Meksykanów

  Tobie tez to napisze. Masz zamiar komus ublizac od komuchow zrob to w oczy czy strach Ci nie pozwoli. Jakbys cokolwiek wiedzial to wlasnie komunisci skazywali byle kogo i byle za co na smierc chocby za kradziez miesa wiec to porownanie do komucha pasuje jak palec do dupy.