• Informacje na temat:

  tamerlan

Artykuły na temat: tamerlan
 • Pochowano zamachowca z Bostonu Tamerlana Carnajewa

  Ciało zamachowca z Bostonu Tamerlana Carnajewa zostało pochowane - poinformowała w czwartek policja w mieście Worcester w amerykańskim stanie Massachusetts. Nie ujawniono, gdzie pogrzebano zwłoki terrorysty.

 • Tamerlan Carnajew zostanie pochowany w USA

  Tamerlan Carnajew zmarł w wyniku ran postrzałowych w głowę i pierś oraz wstrząsu pourazowego. Takie informacje znalazły się w certyfikacie zgonu jednego ze sprawców zamachów na mecie bostońskiego maratonu. Upublicznił je szef domu pogrzebowego, który na zlecenie rodziny, zajmuje się pochówkiem starszego z braci Carnajewów.

 • Tajemniczy muzułmanin w życiu Tamerlana Carnajewa

  Associated Press powołuje się na mieszkającego w USA wuja braci Carnajew Rusłana Carniego. Twierdzi on, że Misza pojawił się w życiu Tamerlana kilka lat temu. To właśnie on miał skierować apatycznego(...) spiskowe dotyczące zamachów z 11 września. Były szwagier Tamerlana Elmirza Chozugow powiedział reporterowi AP, że Misza miał około 30 lat, nosił długą rudawą brodę i pochodził z Armenii. Mieszkający...

 • CBS: Tamerlan Carnajew mówił o dżihadzie w rozmowie z matką

  Starszy z braci Carnajewów - Tamerlan wspominał w 2011 roku w rozmowie telefonicznej z matką o "dżihadzie", czyli świętej wojnie - poinformowała w sobotę telewizja CBS. Rozmowa została zarejestrowana przez służby rosyjskie, które poinformowały o niej Amerykanów.

 • ​Pochowano Tamerlana Carnajewa. Miejsce pogrzebu nie zostało ujawnione

  Tamerlan Carnajew, jeden z braci, którzy dokonali zamachu w Bostonie, został pochowany. Policja w mieście Worcester w stanie Massachusetts nie ujawniła, gdzie pogrzebano jego zwłoki. Jego młodszy brat Dżochar wciąż przebywa w szpitalu.

 • Tamerlan Carnajew już w 2011 roku rozmawiał z matką o dżihadzie

  Starszy z odpowiedzialnych za zamachy bombowe w bostonie braci Carnajewów - Tamerlan – już w 2011 roku rozmawiał z matką o dżihadzie – podała amerykańska telewizja CBS. Całą sytuację miały rzekomo zarejestrować rosyjskie służby specjalne.

 • Wiadomo, gdzie pochowano Tamerlana Carnajewa

  Mieszkańcy miasteczka Doswell w Wirginii nie kryją przerażenia informacjami, że to właśnie u nich, na muzułmańskim cmentarzu, pochowano w tajemnicy ciało Tamerlana Carnajewa, jednego z dwóch braci oskarżonych o przeprowadzenie zamachów w Bostonie. Władze żadnego ze stanów nie chciały pozwolić na pogrzeb zamachowca na swoim terenie. Zgodę miał natomiast wyrazić właściciel nekropolii w Doswell.

 • Ponowne aresztowanie trzech podejrzanych ws. zabójstwa Niemcowa

  Moskiewski sąd w poniedziałek powtórnie wydał nakaz aresztowania trzech podejrzanych ws. zabójstwa opozycjonisty Borysa Niemcowa. Chamzat Bachajew, Szagid Gubaszew i Tamerlan Eskerchanow pozostaną w areszcie do 28 kwietnia.

 • Żaden z pięciu oskarżonych o zabójstwo w lutym 2015 roku jednego z liderów rosyjskiej opozycji Borysa Niemcowa nie przyznał się do winy - poinformowały rosyjskie media z moskiewskiego sądu, gdzie w poniedziałek rozpoczęła się rozprawa. O zabójstwo opozycyjnego polityka oskarżeni są: Zaur Dadajew, bracia Anzor i Szadid Gubaszewowie, Chamzat Bachajew i Tamerlan Eskierchanow.

 • Ława przysięgłych ogłosiła werdykt w sprawie Carnajewa

  Ława przysięgłych uznała w środę Dżochara Carnajewa, oskarżonego o dokonanie 15 kwietnia 2013 r. wraz z bratem Tamerlanem zamachu bombowego na mecie Maratonu Bostońskiego, za winnego spisku w celu użycia broni masowego rażenia, za co grozi mu kara śmierci.

Dyskusje na temat: tamerlan