• Informacje na temat:

  tarkowski

Artykuły na temat: tarkowski
 • Wadim Jusow, jeden z najwybitniejszych operatorów filmowych w Rosji, zmarł nagle w Moskwie w wieku 84 lat. Znany był m.in. ze współpracy z Andriejem Tarkowskim przy filmach "Solaris", "Andriej Rublow" i "Dziecko wojny".

 • Panie Sienkiewicz, kończ Waść, wstydu oszczędź!

  Całe pokolenia Polaków wychowały się na bohaterach powieści Henryka Sienkiewicza. Do dziś Staś Tarkowski z „W pustyni i w puszczy”, Zbyszko z Bogdańca z „Krzyżaków” czy kresowi rycerze Jan Skrzetuski i Michał Wołodyjowski z „Trylogii” są wzorcami do naśladowania. Niestety prawnuk wielkiego pisarza, Bartłomiej Sienkiewicz, skądinąd człowiek inteligentny i dobrze wykształcony, stał się...

 • Śledztwa ws. połączenia łódzkich szpitali

  Jak poinformowała w czwartek naczelnik wydziału Bogumiła Tarkowska, Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej ds. Przestępczości Zorganizowanej w Łodzi nie prowadzi śledztwa ws. połączenia łódzkich szpitali im. Kopernika i im. Korczaka.

 • Moskiewski patriarcha wysłał list do Zanussiego

  Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl wysłał list gratulacyjny do Krzysztofa Zanussiego. Kilka dni temu polski reżyser dostał od rosyjskich filmowców nagrodę im Andrieja Tarkowskiego. To jedno z najważniejszych wyróżnień w rosyjskiej kinematografii.

 • Sześć osób, w tym dyrektorów szpitali m.in. z Warszawy, Krakowa i Śremu, zatrzymali funkcjonariusze ABW w śledztwie dotyczącym korupcji w służbie zdrowia. Zatrzymań dokonano na polecenie łódzkiego wydziału Prokuratury Krajowej - poinformowała w środę naczelnik wydziału Bogumiła Tarkowska.

 • ...​Wadim Jusow, jeden z najwybitniejszych operatorów filmowych w Rosji, zmarł nagle w piątek w Moskwie w wieku 84 lat. Znany był m.in. ze współpracy z Andriejem Tarkowskim przy filmach "Solaris", "Andriej Rublow" i "Dziecko wojny".

 • Wniosek o areszt dla Lwa R.

  Łódzka prokuratura apelacyjna wystąpiła dziś z wnioskiem o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego o korupcję producenta filmowego Lwa R. - poinformowała zastępca prokuratora apelacyjnego Bogumiła Tarkowska.

 • Na konferencji prasowej prokurator powiedziała, że zeznał on, iż fałszywa dokumentacja medyczna umożliwiała torpedowanie głośnych procesów sądowych. Ujawniła, że był on pracownikiem kancelarii warszawskiego adwokata Andrzeja W. - Obaj panowie skutecznie pomogli wielu przestępcom z grup zorganizowanych - dodała. Według Tarkowskiej w procederze uczestniczyli też inni adwokaci...

 • Do łódzkiego sądu trafiły wnioski o areszt dla Marcina R., syna znanego producenta filmowego Lwa R., oraz kolejnej osoby, podejrzanych o korupcję - poinformowała prok. Bogumiła Tarkowska z łódzkiej Prokuratury Apelacyjnej.

 • W Nakle w Kujawsko-Pomorskiem stypendia dla najuboższych uczniów trafią tylko do tych, których nazwiska mieszczą się w przedziale alfabetu od A do S. Przykładowy Tarkowski dostanie je być może we wrześniu.

Dyskusje na temat: tarkowski